• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Dobar ti je onaj elastični lauf kirner ;)
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,312
Danas sam dovršio projekt nosač ureznika, ali nemam snage da ga isprobam.
 

Prilozi

  • ureznik 1.jpg
    ureznik 1.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 26
  • ureznik 2.jpg
    ureznik 2.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 25

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,312
A čega se penzioneri više plaše kad smo već sve isprobali? Jedino kaj se more desiti je da potrgam par ureznika o_O . Došel sam iz rezidbe pa više nemam snage (za danas), a i treba nekaj ostaviti za sutra.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,405
Možda bude funkcionalno. Pravi nosač unutar klizne aksijalne površine ima kuglice po kojima aksijalno klizi. Tu kajlu naulji da nepravi otpor.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,312
Nosač je sad složen da na njega mogu i nareznice (imam puškice za razne dimenzije) i ureznici. Ako nebude funkcioniralo prelazi se na ručno narezivanje/urezivanje.
Kod ureznika bude trebalo strogo voditi računa o debljini borera jer ako bude borer premali potrgaće se ureznik.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Skupi su jbga ,zadnji koji je kupljen 5 godina star malo vise od 100,000 eura plaćen ali radi sve sto pozelis. Najjače je kad radi 3d machining ljepota gledat ,a režimi su sila stavi 10,000 okretaja glodala.
 
  • Like
Reactions: ZJ

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,312
Gledam na internetu kako se bruse pakne na amerikaneru kad je oscilacija prevelika. Koriste kameni brus pa me zanima da li možda netko ima iskustva u tome? Kakav brus koristiti (koje kvalitete)? Prema njemu bih si napravio držač pa kad bude trebalo (ako bude trebalo) da imam spremno. Nisam izmjerio koliko je sadašnje odstupanje, ali budem. Amerikaner je relativno novi, ali to ne znači da je i točan.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,405
Pakne možeš i nožem dotjerati, mala brzina I to ide stim što je poželjno da su napregnute u pravcu stezanja. Brusiti možeš i sa mekim motofleksom(biaks), prilagodiš prihvat, tocila obična za metale.
Nisam znao da te to interesuje, prošlu sedmicu sam navarivao neke kaljene osovine sa super tvrdom elektrodom koja se nemože tokarit nijednim nožem, te sam morao da je u strugu brusim, pogotovo za ležaj nemože se uradit tolerancijsko polje.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,405
Kod mog struga nije dobra prisežna ploča, nije na konus već ravna i prilikom udara komada, pobegne u debalans za do 0,5mm, pa obično ako trebam ozbiljnu preciznost ili osovine za velike brzine proverim stanje amerikanera nekad i prisežnu ploču ravnam a nekad i pakne. Pakne proverim sa klipnjačom od hid-cilindra u amerikaner stignem i komparater i okrenem te vidim kako stoji.
Ako misliš brusiti na strugu onda moraš dobro čistiti strug klizne staze za njih je brušena spena smrt.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,133
...............
Ako misliš brusiti na strugu onda moraš dobro čistiti strug klizne staze za njih je brušena spena smrt.
Vidio sam jednog mudraca koji je nešto zavarivao na stroju!
Nije mu bitno kud mu prolazi struja - klemu prikvačio za stroj, rukom okreće amerikaner i zavaruje! :unsure: :cry: :eek:
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja sam na brusilici za okruglo brusenje brusio pakne na amerikaneru,ali na strugu obradim nozem lagano. I opet ne znaci da ce na jednom stezanju centrirati 100% na 0 ali se zato koriguje stezanjem na drugom i trecem kvadratu i centriram u stotu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh