• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo ili Yanmar

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa nemam sad kada tražiti svoj post ali sam siguran da ih u tome omjeru nisam uspoređivao za oranje nego za frezanje. Za oranje mu fali dosta kila , ali zato ovaj zadnji od 20 ks sa prednjom vučom može vući dvobrazni plug od 10 coli bez problema

wwuki5 pa koliko ti ustvari janmara imas?
OK mozebi vuce nevelam ne,ali kako sto sam rekao poslikajte plug i oranje pa neka narod vidi, jer me stvarno interesuje...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
pogledaj deset ili petnaest stranica nazad tamo sam stavio jedno oranje iako nije neznam šta bilo je jako blato . A inaće imam tri traktora ...
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
pogledaj deset ili petnaest stranica nazad tamo sam stavio jedno oranje iako nije neznam šta bilo je jako blato . A inaće imam tri traktora ...
wwuki5 prijatelju moj f7 je stvarno stroj a još kad ga čuješ kako radi....ufff

neki dan sam krčio jednu zapuštenu zemlju s njim a vjeruj te mi da se nebi mnogi usudili ni sa mnogo jačim traktorima.trska i trava je bila jedno 2 metra visoka minimum.šteta šta nisam uslikao prije i poslje pa bi ostali u šoku.(yanmar je bio kao mali buldožder)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
neki dan sam krčio jednu zapuštenu zemlju s njim a vjeruj te mi da se nebi mnogi usudili ni sa mnogo jačim traktorima.trska i trava je bila jedno 2 metra visoka minimum.šteta šta nisam uslikao prije i poslje pa bi ostali u šoku.(yanmar je bio kao mali buldožder)

Ja sam pre neki dan orao sa Tomicom sa plugom, od 4x12 coli...svi koji su gledali,,,nisu mogli verovati svojim očima...samo se čudili...
al...nisam slikao,,,baš mi je žao,,,tako je lepo teklo oranje,,, da sam zaboravio slikati...
Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ne bih sada da ispadne da te ja ubedjujem sta ti imas ali ako ti je oznaka na traktoru ispravna onda imas YM1300 proveri na linku ispod
http://www.tractordata.com/farm-tractors/002/4/0/2405-yanmar-ym1300.html
ima jos par verzija ali svaka ima 16hp.

Inace koliko sam gleda svi koji imaju oznaku koja pocinje sa YM posle toga imaju broj koji oznacava snagu u KW.

http://hr.bau-portal.com/verkauf/_92_70012066.php
Evo ovo je link koji sam već bio postavio u ovoj temi , na kojem se vidi da je traktor isti kao moj i da piše 13 ks. Pa normalno da sm naišao na linkove gdije piše kw i ks . Osobno mislim da je 13 ks. Nemam ništa protiv nkoga , ali mislim da bi bilo u redu malo pregledati temu u kojoj se želi nešto komentirati i iznositi svoja mišljenja .
To govorim zato , što smo već raspravljali o tome dali je kw ili ks . A isto tako sam postavio slike traktora kako ore i freza .
Znači nije problem u nikome , i nemam ništa protiv nikoga , ali malo prelistajte temu od početka da ne ponavljamo jedno te isto

Mislim da nebi trebalo biti ljutnje
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav svima!


Ja sam pre neki dan orao sa Tomicom sa plugom, od 4x12 coli...svi koji su gledali,,,nisu mogli verovati svojim očima...samo se čudili...
al...nisam slikao,,,baš mi je žao,,,tako je lepo teklo oranje,,, da sam zaboravio slikati...
Pozdrav Joe!:mrgreen:

Koliko sam skužio oro si sa četverobrazdnim plugom sa Tomom ?
Aj molim te uslikaj samo traktor i plug ako je moguće pa postavi sliku da vidimo !
 
M

meeker

Guest
Pozdrav svima!


Ja sam pre neki dan orao sa Tomicom sa plugom, od 4x12 coli...svi koji su gledali,,,nisu mogli verovati svojim očima...samo se čudili...
al...nisam slikao,,,baš mi je žao,,,tako je lepo teklo oranje,,, da sam zaboravio slikati...
Pozdrav Joe!:mrgreen:

Ovo oranje bi bilo lepo videti !
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Je, vidio ja, ide do 15cm u dubinu, ako se ide dublje tomi ponestaje snage, inače tomo grize kao morski pas..
Htio sam poslikat, to je malo modificirani plug i tomo, al joekiki neda, kaže nemože..
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma samo se vi podganjavajte, od zavisti ništa drugo i ne možete!!!
 
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
vidim da ovdje svako svog konja hvali....ali...ja imam već 5 godinu tomu vinkovića 418,73 godište i nema što nisam popravljao na njemu,dok moj brat ima yanmara....prednosti kod tome su što je zglobni,jak.mogu na relativno malom prostoru se okrenuti,u šumi izvuče i uzbrdo veliku kladu..naravno mora se pokidati i jednostavan je za popraviti ako imaš neko osnovno znanje...dok brat ima yanmara i ništa nije dirao u tom periodu,jače vrti frezu,ali nema manevarske sposobnosti i nije za vočnjak,šumu samo pravocrtno kretanje...

Pa šta onda ??? Dali ga tvoj brat zanosi kada kada ga treba okrenuti ??? Ili ga uopće neokreće nego samo ide ravno ???
Svašta sam čuo , i svašta su ljudi pisali , ali mislim da je ovo vrhunac , vrhunaca!!
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
vidim da ovdje svako svog konja hvali....ali...ja imam već 5 godinu tomu vinkovića 418,73 godište i nema što nisam popravljao na njemu,dok moj brat ima yanmara....prednosti kod tome su što je zglobni,jak.mogu na relativno malom prostoru se okrenuti,u šumi izvuče i uzbrdo veliku kladu..naravno mora se pokidati i jednostavan je za popraviti ako imaš neko osnovno znanje...dok brat ima yanmara i ništa nije dirao u tom periodu,jače vrti frezu,ali nema manevarske sposobnosti i nije za vočnjak,šumu samo pravocrtno kretanje...

Nisi naveo koji tip yanmara ima tvoj brat, ali onaj moj od 20 ks ima odlične manevarske sposobnosti i odličnu stabilnost jer sam već bio u kanalu i izašao bez problema . I znaš šta prvo uzmi metar i štopericu pa izmjeri brzinu i radijus okretanja na kraj vrta kad imaš ispred sebe ogradu i moraš napraviti tako da se nezna da je traktor bio unutra i da izgleda kao da je napravito sa ručnom frezom bez da je igdje promašeno ili da je ostao ikoji trag od točka. Ja to sa tomom nisam uspio izvesti ali sa janmarom mogu u bilo kojoj situaciji.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
A što se tiće manevarskih sposobnosti neka se javi onaj tko okrene tomu u mjestu iz prve.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
pogledaj deset ili petnaest stranica nazad tamo sam stavio jedno oranje iako nije neznam šta bilo je jako blato . A inaće imam tri traktora ...

Pa ova oranje nije so dvobrazdnjak, postavi sliki od dvobrazden plug kad bi mogao, interesuje me.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pa ova oranje nije so dvobrazdnjak, postavi sliki od dvobrazden plug kad bi mogao, interesuje me.

Pa ni ti što pooreš s tomom i dvobrazdnim se ne zove oranje. Jedna brazda je i jednom i drugom dosta..
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ovo vidim prvi puta , izgleda da kod Japanaca baš ništa ne može biti jednostavno.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Nemojte me shvatiti pogrešno...
Nemam ništa protiv malih kinezkih traktora...naprotiv, ja volim sve male traktore... i ja bo voleo da ga imam!
"i tata bi sine!"
Nego naziv ove teme, tera nas da se prepucavamo...
Treba lepo da se otvori nova tema"Yanmar",,,i tamo lepo nastaviti...i nitko se neće trpati koji je bolji, tomo ili yanmar! A ovo zaključati...
Uvek ću vrlo rado čitati tu temu...

Hahaha...ma kakav bre 4x12coli...
to mi je odgovor na predhodni post,,,navodno trava i trska od minimum 2metra...ma daajjjjj, bez dokaza, netreba pisati neverovatne stvari, nekažem da je nemoguće...ali...
Živi bili...
Pozdrav Joe!
 
M

meeker

Guest
@joe

Naravno da je 4x12 coli nemoguća misija. Samo se malo šalimo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh