• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo ili Yanmar

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma trgovac ko trgovac, sve samo da proda... može se zvat i radoje dakić..
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
možda je trgovac mislio na veličinu,odnosno mislio je da je taj yanmar malen kao tomo vinković
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa što se tiče garancije , kada sam ja kupovao traktor normalno da sam pitao dali ima garanciju . Nismo se dogovorili o nikakvoj konkretnoj vremenskoj garanciji naprimjer 12 mjeseci ili slično . Nego su mi jednostavno rekli ono što sam ja već spominjao , a to je da stoje iza svakog svog prodanog traktora. Odnosno ako bi se nešto pokvarilo oni su tu .

Koliko ja znam po zakonu svaki ovlašteni prodavač polovnih strojeva može dati garanciju maksimalno 6 mjeseci , odnosno može on dati i više ali ako bi došlo do nekakvog spora priznaje se samo 6 mjeseci .
Mišljenja sam da u današnje vrijeme kada se svi razbacuju sa silnim garancijamo od 2 -3 ili više godina na sve moguće strojeve od auta pa sve do kućanskih aparata , i onda kada se nešto pokvari oni te jednostavno odj...u i kažu da baš to što se tebi pokvarilo ne ulazi u garanciju . E šta ti onda vrijedi garancija . Nažalost takvih slučajeva je sve više .
Evo sad je skoro godinu dana od kako sam ja kupio traktor i za sada je sve o.k.

Što se tiče radnih sati pa na svakom traktoru piše koliko ima radnih sati i to je to .

Ali sada kada već pišemo o garanciji i radnim satima , koliku garanciju dobiješ kada privatno kupiš polovni traktor ili nekakav drugi stroj , i koliko onda piše da ima radnih sati .
Pregledavajući oglase kada sam kupovao traktor nisam naišao ni na jedan traktor koji je puno radio .
Svi su traktori jako dobro očuvani , uopće nisu puno radili , imaju prvu boju na sebi i prve gume . Ili ono " traktor nije paljen već 8 godina stoji u garaži skoro nov "
Vjerovatno su ti vlasnici traktore koristili samo za izlaske u grad ili za svatove .
Ili su imali jednu garažu viška pa da ne zjapi prazna kupili su traktor da je popune .
Mislim da su to sve gluposti.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Kad kupujete ove polovne Yanmare, dobijate li garanciju i koliko su imali na satu?

Meni kad sam prvog kupio nije radio neki relej od diname i dobio sam ga odmah drugi treći dan naravno besplatno. A što se tiće sati nećeš vjerovati svi su od 300 do nešto više od 1000 sati... Sjetim se nekad kad sam kupovao tomu svi su bili odradili po 200 do 300 sati i onda dođem pogledati a ono ručice od brzina otepljane varene , dimi podosta itd ali štaćeš to su trgovačka posla. Onoga što sam bio kupio čovjek je pošteno rekao da ima minimalno 4000 rpm. ali i dalje je bio prilično uredan za odrađene sate , međutim nije bio za moj tempo rada , dok janmari tempo podnose (moj tepo) bez prigovora i učestali kvarova..
 
Posljednje uređivanje:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
to za sate je sigurno istina jer nemogu ni više izdurati,jer to ipak nije traktor nego motokultivator sa 2 osovine koji služi samo za frezanje vrta i košnju oko njega kaj nam njihovi vlasnici samo i pokazuju.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
to za sate je sigurno istina jer nemogu ni više izdurati,jer to ipak nije traktor nego motokultivator sa 2 osovine koji služi samo za frezanje vrta i košnju oko njega kaj nam njihovi vlasnici samo i pokazuju.

Zar sam ja nešto drugačije rekao. Kupio sam janmara da freza, ore, kosi i reže drva ponekad nešto prevesti u prikolici i to je to , a sve to definitivno bolje radi nego tomo vinković. Nakraju da si ikad sjeo na nešta drugo osim tome drugačije bi mislio!!!
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
meni tomo nije jedini traktor,ali može odraditi sve poslove ko i veliki traktor samo sporije dok tvoj janko to nije u stanju
 

nikola_VUK

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
31
Ovde se provlaci par stvari koje nisu bas ok, prva je ta da se stvara rivalitet izmedju Tome i Yanmara a sve je krenulo od toga sto je covek pitao za iskustva.
Definitivno je to da je Yanmar savremeniji, sto i jeste logicno jer svi znamo kakvi su Japanci, dok su kod Tome i pozitivne i negativne osobine to sto se pravi manje vise isto poslednjih 40-tak godina.
Jos jedna stvar oko snage oznaka na Yanmaru je za KW tako da Zuti imas traktor od 16ks ili ti 13KW, tj nije on bas toliko slabiji od Tome od 20ks.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ajde i ja da se nabacim u ova rasprava i da kazam svoe mislenje
Kod nas jedan covek kupio Yanmar mali traktor,neznam tacno koliko Ks, al nekoj mu ga preporucio i rekao mu da moze bez problema da radi so nego svoj vinograd od 2 ha. Tu je oranje, prskanje, frezanje i tranport za vreme berba.
Traktor je jedino bio dobar za freza, i u to sam se i sam uverio, a za oranje taj traktor nije, nemoze da vuce ni dvobrazden plug, nego samo jednobrazdni. Covek radio edna godina i prodao yanmar i kupio imt 533. Mozda e pobrz od tomo na asfalt(prazen bez tovar) no kad ga tovaris nije mu ni do kolena. Ja moj TV bez problema tovaram 2-2,5 t, sto ovi japanci to ne mozat.
Koliko duboko ora yanmar so jednobrazdni plug, Tv to moze so 2 cak za preoruvanje i 3 brazden plug i to garantujem.
Nikad nisam vozio yanmar al sam ga video u njiva i znam sto moze yanmar a sta tv. Yanmar mozda ima puno kvalitetnija izvedba na kardan, za razlika od tv pa i drugi jaci traktori i to ne osporujem, al stace meni taj traktor kad je dobar samo za frezanje.
Toliko od mene i pozdrav od Makedonija...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ovde se provlaci par stvari koje nisu bas ok, prva je ta da se stvara rivalitet izmedju Tome i Yanmara a sve je krenulo od toga sto je covek pitao za iskustva.
Definitivno je to da je Yanmar savremeniji, sto i jeste logicno jer svi znamo kakvi su Japanci, dok su kod Tome i pozitivne i negativne osobine to sto se pravi manje vise isto poslednjih 40-tak godina.
Jos jedna stvar oko snage oznaka na Yanmaru je za KW tako da Zuti imas traktor od 16ks ili ti 13KW, tj nije on bas toliko slabiji od Tome od 20ks.

U Žutoga je traktor od 13 ks to znaći oko desetak kilovata.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa neznam što da kažem , kada smo o svemu ovome već raspravljali u ovoj temi .
Kao što sam već rekao moj traktor ima 10 kw ili 13 ks i kao takav je registriran.
Što se tiče ove izjave jedan čovjk kupio yanmara neznam koliko konja i nije bio zadovoljan sa traktorom . Mislim da je malo neozbiljno da nekažem nešto drugo .
Pa što onda nije kupio tomu nego imt 533 . Mislim da ova usporedba baš i nema nekog smisla ali eto prosudite sami . Što se tiče dvobrazdnog pluga za tomu o.k. ali trobrazdni mislim da nebi išlo .
Već sam rekao a i opet ću da nema smisla uspoređivati traktor od 13 ks i traktor od 18 ili više ks.
Realno bi bilo usporedba Yanmara i Tome iste snage i tu sam uvjeren da je Yanmar bolji ali opet svako ima svoje mišljenje .
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa čovjek ga je registrirao na deset kilovata po toj jačini se određuje polica osiguranja...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa čovjek ga je registrirao na deset kilovata po toj jačini se određuje polica osiguranja...

iskreno da kažem podatcima iz saobraćajne dozvole ne vjerovati , jer sam gledao dosta traktora (pogotovo ruskih) koji nemaju blage veze sa snagom upisanom u saobraćajnu :mad:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Pa čovjek ga je registrirao na deset kilovata po toj jačini se određuje polica osiguranja...

ono u knjižici/prometnoj je relevantno ko i baba s velebita...

I ja imam škodu octaviu 1 TDI 90ks, pa mi piše u knjižici da je EURO4 motor i da ide 216... pa?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ajd da se i ja malo uključim u raspravu.
Tomica je po moje isključivo brdski traktor namijenjen za vinograd i vočnjak, dok za yanmara i slične neznam u koju kategoriju i za koju namjenu bi ih svrstal....
Dalje, o tomici jako puno govori da se uspoređuje s traktorima koncepcije 20-30 godina novije od njega. Racimo Antonio Carraro pred 30 god je bio generacijski jako sličan tomici, i iste nemjene - pogledajte di je on s razvojem završil, i na kakvom je glasu danas. Ultimativni brdski vinogradski traktor...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Neznam zasto covek nije kupio tomo, mozda zato sto dobro socuvan tomo kod nas ima skoro ista cena ko iskoristen 533/539, ili zato sto je planirao prosirenje, a i nije to bitno, ja moj tomo sam platio 3000 eura so 280 Rs i dvobrazden plug. Samo sam hteo da kazem da covek nije mogao da vuce so traktorot 2 brazdi. Kazao sam sta moze a sta ne. A to da tomo nemoze vuc 3 brazdi ja kazem da moze, pogledajte sliki na link pod moj napis,tamu je slika od priklucoci koi koristim, a kad budem orao so trobrazdnjak i poslikacu oranje.
I procitao sam nekoliko strani nazad da yanmar od 14 ks moze da se ramni so tomo od 18 ks.
Vidim da i vi ste zadovolni so japanci i svi ni so tevejci, i aj poslikajte priklucoci (plugovi), interesuje me so kakav plug orate.
Pozdrav...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
I procitao sam nekoliko strani nazad da yanmar od 14 ks moze da se ramni so tomo od 18 ks..

Pa nemam sad kada tražiti svoj post ali sam siguran da ih u tome omjeru nisam uspoređivao za oranje nego za frezanje. Za oranje mu fali dosta kila , ali zato ovaj zadnji od 20 ks sa prednjom vučom može vući dvobrazni plug od 10 coli bez problema
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
moj yanmar f7 je malo suvremeniji ali u suštini svi si slični.mislim da ima oko 22 ks.da je barem malo brži na cesti valjalo bi
 

Najnoviji postovi

Na vrh