• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - hidraulične kočnice

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

pozdrav svi forumasi, evo konecno sam odradio sto sam hteo iako nije mi bilo uspesno sa onim cilindi nadvoresni,sada stavio sam unjutrasni cilindri i koci ko lud ko da ima ABS :biggrin: evo neki par slika pozz.

Svaka čast.:(y):
 
G

GROF

Guest
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

., lip pozdrav i tebi forumašu; sase! iz predivne zemlje Makedonije! ... :(y): ...

., moram TE i ja ovde javno pofalit - pohvalit za tvoje izvaredno izboljšanje - "ABS" kočnice na traktoru tomi!, moj rešpekt i naklon do poda., ... :icon_thumright: ...
., SVI odreda čekamo još ku sličicu tvoga izboljšanja u delu traktora tome!., a ujedno TE molim da nam SVIM skupa napišeš - objasniš i poslikaš kako si rešil ručnu kočnicu?, pišeš da si sve "ono" izbacil iz prijašnjeg sistema za kočenje a vidi se i iz tvoga slikanoga materijala da je sada sve napravljeno na novo - sistem kočenja preko celindri i ulja.- ... :cool2: ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

vinc82

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
2
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

pozdrav svi forumasi, evo konecno sam odradio sto sam hteo iako nije mi bilo uspesno sa onim cilindi nadvoresni,sada stavio sam unjutrasni cilindri i koci ko lud ko da ima ABS :biggrin: evo neki par slika pozz.

Pozdrav majstor Sase

Svaka čast na odrađenom.

Možeš li mi reči jesi li stavio nekakvo servo pojačalo na cilindar (nije ga vidjeti na slikama). Jesu pakne isto od Lade Nive ili je to original od Tome pa da si jih malo preradio?


Ljepi pozdrav
 

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

cilindri su orginal od lade al pakne su orginalni od tome, bile su malo veci pa sam mora malo preradit,jel nije bilo prostora zbog velecine cilindra :icon_eyes:
 

Prilozi

  • 08042013973.jpg
    08042013973.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 2,525
  • 08042013971.jpg
    08042013971.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 5,300
  • 10042013975.jpg
    10042013975.jpg
    67 KB · Pregleda: 1,315
  • 12042013979.jpg
    12042013979.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 3,769
Posljednje uređivanje od moderatora:

vinc82

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
2
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

Bok.
Hvala na odgovoru. Probat ču i ja nešto takvo izradit. Razmišljam da bi uzeo glavni cilindar iz nekog kombija ili mozda nekog večeg traktora pa da tako što-lakše pritiščem na pedal . Al prvo moram da popravim traktor jer mi je juče pocelo nešto hrzati po difrencijalu. :( Ja budala nisam pregledao 2 godine kolko ima ulja u diferencijalu.

Ljepi pozdrav iz Slovenije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

Kao prvo pozdrav slovenije jel sam tamo radio,a kao drugo uspeceti sigurno 100% glavni cilindar mozes uzeti i od vecega traktora al kocni cilindri onu koji se nalaze u dobosima najdobro pase iz lade zbog prostora i velecina na pakne a sto se tice ulje i mene stalno mi fali jer mi curi iz semeringa koj e na kardanu al mi je mucno da to rasklapam sve zbog jedan semering :mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

hq45.jpg

2obv.jpg

nz1h.jpg

k039.jpg
c2jp.jpg
Prerada na hidravličke sa servo aparatom.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

Vidim servo bubanj je u pitanju....nego odakle zrak:icon_scratch:...možda alternator sa vakuum pupmom
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

Da na alternatoru je pumpa,male su slike ali ovak mi je kopiralo.
w9ly.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

super sredjeno ali servo ti po meni nije trebao. za dva tocka kociti obican glavni kocioni bi kocio i bez serva ekstra. radio sam slicno na prikolicama mkt. jednostavno zauzima prostora dosta i dodatne problematike na vec skucenom traktoru. da me neshvatite pogresno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

A kak je riješena ručna kočnica?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

Vlasnik kaže da je vezana na pedalu kočnice ali dobro prima samo kad pumpa radi,kod ugašenog trda i loš učinak.Ručnu barem ja skoro najviše koristim kad radim sa njim,kad je parkiran u brzinu i za svaki slučaj još ručnu,tak da i kod njega to sasvim zadovoljava.Našo sam još jednu sliku ali ručna se ne vidi.L.P.
4w66.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

Svaka čast za trud i inovaciju.
Iskreno, više mi se svidjela varijanta gde je netko montiral diskove na prednje kotače, a zadnje tromle ostavil za ručnu kočnicu.
Em je jednostavnije, em je sigurnije.
Naime, ručna bremza prek hidraulike nije sigurna.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Imam ja ideju kako srediti ručnu samo neznam ako to pije vode. Mehanizam za ručnu ostaviš kak je, isto mehanizam u dobošima ostaje. Cilindar za kočenje nožnom kočnicom se ugradi na suprutnu stranu starog mehanizma. Znači tamo gde sad nema ništa samo se oslanjaju ferode. Još da dodam da mehanizam od ručne služi da se poštela onaj luft koji ostaje od potrošenih feroda.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Peter, a kaj bi držalo pakne da se ne okrenu?
Paa, kaj nebi bilo jednostavnije ostaviti ključ za ručnu, a ispod njega montirati hidraulični cilindar.
Ja bi dodal ili tromle ili diske na prednji kraj i njih kočil skupa sa zadnjima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Netreba izmišljati, već platiti...i tu je najveći problem (održavanje je slijedeći).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sjede oni i primaju plaču , največe promjene su u boji pojedinih serija .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Peter, a kaj bi držalo pakne da se ne okrenu?
Paa, kaj nebi bilo jednostavnije ostaviti ključ za ručnu, a ispod njega montirati hidraulični cilindar.
Ja bi dodal ili tromle ili diske na prednji kraj i njih kočil skupa sa zadnjima.
Na jednoj strani bi pakne držal ključ a na drugi strani cilindar. A moglo bi i tako kako ti kažeš. Razumem te ja, cilindar prema centru- sredini, napraviti oslonac na paknama... Zašto doboše na prednji kraj, on i onako koči na prednjem kraju preko getribe. OK, istina je da lakše koči na četiri troble nego na dve. Ali bilo je tu rečeno da več na dve tromble i sa hidraulikom koči ko lud.
 

Najnoviji postovi

Na vrh