• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - hidraulične kočnice

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
jel možete reči točno od čega su korišteni cilindri unutar doboša i glavni kočioni da znam nabaviti.Da ne stavljam nekaj bezveze pa budu opet tvrde kočnice.Unutarnji su od neke lade koje?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Na zadnjima ostavi ručnu brenzu, a na prednjima postavi diskove. To ti bu pravo rješenje.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ja sam uglavio zastavine; navodno su isti kao na ladi......ali to jednostavno ne funkcioniše, nikome nebih preporučio da radi taj sistem

diskovi bi mogli radit jer su u čeljustima klipovi poprilično velikog promjera; pokušaš na prednjim točkovima kao što @ZJ savjetuje, ako ne uspije skineš sve i opet imaš tvorničke kočnice kakve-takve :biggrin:
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Zašto ne?Jel je bila kočnica prertvrda ili kaj drugo?Problem mi je naprijed napraviti nosač čeljusti!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nije problem: imaš rupe u čelima glavčina.
I nebi bil prvi koji je to tak napravil. Poglej TUKAJ (fali mi prvi del teme, pa ga malo poišči).
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
zašto nebi na one četiri rupe na gornjoj strani rukavca šarafio nosač za čeljust......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Radijalno su predaleko, pa bi vibrirale.
Nosač čeljusti treba montirati na identičan način kao i anker ploče za bubnjaste kočnice.
 

Serelj

Novi član
Tu od
12 Svi 2019
Poruka
1
Re: Hidraulicke kocnice tomo vinkovic

cilindri su orginal od lade al pakne su orginalni od tome, bile su malo veci pa sam mora malo preradit,jel nije bilo prostora zbog velecine cilindra :icon_eyes:
Sase, možeš li da islikaš pedalu i sa strane i odozdo da se vidi kako si to uradio, gde ti je osovina itd... Ako bi pored svega toga postavio i metar da se očitaju dimenzije bilo bi to lepo od tebe.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Evo nije me dugo bilo.
Ja sam složio straga hidraulične kočnice koje koče odlično.
Prvi put sam stavio od Lade Nive cilindre ali su jednostavno bile pretvrde.
Sad sam stavio sve od Zetora 2511 i odrađuju odlično a radi i ručna.
IMG_20200523_151825.jpg
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
A od kud je glavni kočioni cilindar? Može jos koja slika doboša iznutra? A kako je vezana ručna kočnica?

Mislim, da smo svi zainteresirani videti rezultate tvoje prerade....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Koristiš jedan cilindar za oba kotača?
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Da, jedan glavni kočioni jer tako ima zetor samo kaj on ima ispod sjedala ventil ako želiš prebacivati da koči samo lijevi ili desni(tzv. blokade) ali na tv to ne treba.
Prilikom prvog isprobavanja nizbrdo kad sam stisnuo kočnicu dignulo je zadnji kraj u zrak i skoro sam pao s traktora. Htio sam staviti slike ali stalno piše da nema memorije.

Ja sam s gornje strane maknuo onaj dio gdje pakne nasjedaju i tu stavio kočioni cilindar a s donje strane sam ostavio mehanički dio koji sadasluži samo kao ručna kočnica. Jedino ne smiješ držati nožnu kad stežeš ručnu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Šteta kaj nisi napravil dodatne hidraulične kočnice na prednjim kotačima, a zadnje ostavil mehaničkim, kakve su i bile.
A kaj ti sad drži pakne da se ne okrenu?
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Zagorec daj prosim te poslikaj taj posel ,ima nas puno kaj bi si slozili takve brenze,ja sam na zimu mislil ic u to sa ladinim cilindrima,velis nije dobro? Kaj treba jako pritisnut pedalu ili cilindri ne reagiraju kaka treba?! Zanima me kak si uglazbil to u doboš kotaca..
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
S gornje strane ih drži cilindar a s donje poluga koja je prije služila za širenje pakni a sad kao ručna. Naprijed nisam mogao jer naprijed imam utovarivač koji sam napravio prije dvije godine.
Traktor ima servo volan, hidraulično kvačilo i kočnice te prednji utovarivač, ručicu reduktora prebačenu ispod ručice od žmigavaca,proširen je s dodatnim proširivačima...

IMG_20200204_201220.jpg

IMG_20200523_151819.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Svaka cast majstore,ali mislim da budu ti cilindri preveliki za doboš od tv 822,ali budem snimil malo pa cu vidjet. Hvala na slikama!
 

Najnoviji postovi

Na vrh