• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - hidraulične kočnice

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Nema problema.
A gle ima dvije veličine cilindara. Promjera 32 mm koji su kod mene i 28 mm.
Ja sam ove 32 morao s gornje strane obrusiti za 3 mm jer mi nije išao doboš preko njih.
Za bilo kakva pitanja stojim na raspolaganju.
 

Antimon

Novi član
Tu od
2 Kol 2017
Poruka
9
Da li su su kočnice na TV pre serije 800 stvarno toliko loše? Šta je tu toliko drugačije od kočnica na seriji 800. Ja sam se jednom, u leru, sa TV830 vozio po laganoj alsfaltiranoj nizbrdici, ( pozadi sam imao zakačeno samo lakše vitlo) i u nekom momentu baš agresivno zakočio . . . . . . . . . . i skoro otišo na nos, ko sa biciklom . . . . Sva sreća, nije bilo nikog u blizini, da bi vidio tu ludost . . .
Po mom iskustvu kočenje traktora TV serije 800 sa opterećenjem od oko 1T nije baš neki problem . . . .
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Evo ti moje iskustvo - 730, nove pakne sređene,
sa frezom odozada i skoro nikakva nizbrdica,
cijeli ustanem i svom silom stanem na papučicu
treba mu 5-6 metara da stane.
A vidim da je i drugima slično.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Greška sa kočnicama kod 730 već je ispravljena kod serije 731 tako da 731 i 732 imaju dobro kočenje.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Serija 730 ima sistem guranja poluga koja idu na osovinu za širenje pakni i osovina kroz mjenjač ide s gornje strane.
Upravo je problem u tom sistemu a i osovine za širenje pakni su tanje od serije 731,732 i nakon toliko godina se uvijaju.Vidiš kako se osovina zakreče ali traktor ne koči.Kasnije su to ispravili.
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Mislim da nije samo 730 imao taj sistem, i prvi modeli serija 400 i 500 (418 i 521) su imali isti sistem i isto o loše kočenje što je na kasnijim modelima popravljeno. Moj 420 koči solidno i pod teretom..
 

Djera

Novi član
Tu od
27 Sij 2021
Poruka
5
Svaka cast za inovacije...Novi sam na forumu pa jos uvek nisam u potpunosti upoznat sa pravilima i funcionisanjem...Hteo bih na svom TV-730 poboljsati kocnice hidraulicnim sistemom,kao clan “Zagorec 85”,pa me zanima da li je potrebno izvrsiti jos neke dorade na ankerplatni na koju se safi cilindar unutar dobosa,osim prolaznih rupa za fiksiranje?Koji deo se mora prebrusiti za 3mm da dobos ne bi kacio cilindar prilikom rotiranja?hvala unapred
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Najveći posao je prerada ankerplatne.Moraš izbušit rupu za kočioni cilindar i dvije manje za vijke koji drže cilindar za ankerplatnu.
Kočioni cilindar moraš s gornje strane skinuti(obrusiti ili odrezati) za 3 mm inače smeta i doboš ne sjedne do kraja.Isto tako sam nabe(prirubnice,osuovine) na koje sjeda doboš s unutarnje strane na tokarskom skinuo par mm da ne struže o kočioni cilindar
 

Djera

Novi član
Tu od
27 Sij 2021
Poruka
5
Pozdrav svim clanovima…
Trebao bih ovih dana da zapocnem prepravku kocnica na tv-730 i ugradim hidraulicne,pa me zanima kako je “Zagorac85” resio cev od ulja koja ide na cilindre u dobosu,(ugradnjom racve ili nekog regulatora pritiska)?Ima li problema sa prejakom silom kocenja ili je kocnica ravnomerna?jos koja slika inovacije ne bi bila na odmet?hvala unapred
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,401
Ja bih radije ugradio još na prve kotače diskove da to radim a ovo ostavio kako je.
Ovo je sigurno bolje rješenje, jer ostaje nezavisna mehanička ručna kočnica na zadnjim kotačima.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Pozdrav svim clanovima…
Trebao bih ovih dana da zapocnem prepravku kocnica na tv-730 i ugradim hidraulicne,pa me zanima kako je “Zagorac85” resio cev od ulja koja ide na cilindre u dobosu,(ugradnjom racve ili nekog regulatora pritiska)?Ima li problema sa prejakom silom kocenja ili je kocnica ravnomerna?jos koja slika inovacije ne bi bila na odmet?hvala unaprede dna cijev o

Pozdrav svim clanovima…
Trebao bih ovih dana da zapocnem prepravku kocnica na tv-730 i ugradim hidraulicne,pa me zanima kako je “Zagorac85” resio cev od ulja koja ide na cilindre u dobosu,(ugradnjom racve ili nekog regulatora pritiska)?Ima li problema sa prejakom silom kocenja ili je kocnica ravnomerna?jos koja slika inovacije ne bi bila na odmet?hvala unapred
Jedna cijev ide od glavnog kočionog cilindra do T komada(račve) i s račve na svaki kočioni cilindar.
Jedino sam stavio da su od račvendo kočionog cilindra oba crijeva iste duljine.
Traktor koči fenomenalno.
Kod prvog probavanja nizbrdo u 3 brzoj sam nagazio na kočnicu i kad je uhvatila digao se zadnji dio traktora i ja sam pao sa sjedala.
Sreća pa je traktor ugasio inače bi sam otišao nizbrdo.
Mogu ti sutra poslikat ove vanjske dijelove.
Da napomenem ostala je ručna kočnica original a na suprotnoj strani je kočioni cilindar.
Sada taj traktor ima hidraulične kočnice i kvačilo i volan.
Na njemu više nemam što raditi.
Sad započinjem sa IMT 533.
Tu stavljam 70 konja motor i ugrađujem prednji pogonski most s disk kočnicama i straga hidraulične kao na tv 730 i hidraulični volan.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,401
...Sad započinjem sa IMT 533.
Tu stavljam 70 konja motor i ugrađujem prednji pogonski most s disk kočnicama i straga hidraulične kao na tv 730 i hidraulični volan.
Ak se već mučiš s tim, najdi neku getribu od traktora s više brzina ;)
 

Djera

Novi član
Tu od
27 Sij 2021
Poruka
5
Svaka cast za ideje,nadamo se da ces podeliti rezultate sa ostalim clanovima kad dodje vreme.Stigli su mi delovi za kocnice,ali prvo moram resiti lezajeve na poluosovinama,dobili su luft i prolazi mi ulje pored semeninga….Semening sam menjao 3 puta misleci da on ne valja…ujedno da izvrsim neophodne prepravke…Slike kada stignete,nije nista alarmantno…poz
 

Djera

Novi član
Tu od
27 Sij 2021
Poruka
5
93A1503C-2A08-4FE3-A2F3-B86FB3774E30.jpeg

Pozdrav,
Ugradjeni cilindri i glavni kocioni,i povezana creva,koci dobro,ali imam problem sa blokiranjem tockova(zakocim i pustim kocnicu,cilindri u tocku se ne vrate unazad da oslobode dobose,nego ostanu blago zategnuti).Opruge su stavljene od fiata 750,tanje su ali jako zategnute.
 

Prilozi

  • 0DA94BCC-3FA7-42E6-98AB-C8C0480D6E01.jpeg
    0DA94BCC-3FA7-42E6-98AB-C8C0480D6E01.jpeg
    44.8 KB · Pregleda: 12

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,499
More biti da su opruge preslabe da vrate ferode u početni položaj ili ako si montirao metalne cijevi od glavnoga kočionog cilindra do kočionog cilindra, da nisu dovoljnog (unutarnjeg) promjera, pa se ulje sporije vraća. Ili neka nečistoća u sistemu. (y)
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Ja sam koristio original opruge.
Nego reci jesi lio ostavio malo mjesta između pakni i doboša.
Ako nisi primjetio ovi cilindri od zetora su samoštelajući.
Klip izađe van ali vrati se unutra samo malo da otpusti pakne.
 

Djera

Novi član
Tu od
27 Sij 2021
Poruka
5
Ugradjene su bakarne cevi promera f6,traktor koci vec pri manjem pritisku na pedalu,pedala je tvrda,ali dobro koci.Probacu da stavim jace opruge,i da ih bolje zategnem.Ostavljen je mali luft izmedju ferode i dobosa,u gornjoj strani gde je cilindar,tek da naidje dobos bez problema.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,499
Moglo bi biti da je mala tolerancija doboš - ferode. Ako nisi potokario doboše prije montaže, trebalo bi to odraditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh