• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo D4006

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Imam slučaj kod torpeda da su ulošci diza otišli, provjereno na aparatu za dizne.
E sad kupio sam nove uloške,zamjenuo ih i ispitao. Sve tri su ok, stvaraju finu maglicu i "sviraju" sve na istom pritisku,koji je bio oko 180 bar-a.Traktor više ne čadi i ne nabija u radu. Jedna stvar mi je čudna što u literaturi od deutz motora za FL912 seriju stoji kako je pritisak otvaranja 250+8 bar-a, a sve su mi dize na aparatu otvarale na 180 bara, majstor koji je radio u torpedu mi je rekao da su na 180 bara.??

 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Pogledaj što piše na kučištu dizne na kolko bar-a se štela.
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
pronašao sam podatke od torpeda:
pritisak ubrizgavanja,radni pritisak 175+5 bar
pritisak ubrizgavanja kod novog motora 180+8 bar
brizgaljka bosch DLLA149S394 ili DLLA 149S774

odnosi se na motore F3/4/6L 912
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
190
https://www.youtube.com/watch?v=jXRQ2O8-jqk evo mog novog (starog) TD 4006 nakon restauracije ako nešto nije dobro sa videom molim moderatora da popravi ,hvala.Inače majstor je radio komplet hidrauliku,mjenjač i novi klipovi i cilindri a ja sam radio komplet novu el. instalaciju i farbanje uz malu bratovu pomoć.Za prvi put nije ispalo loše :)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
super dobro napravljeno, jel možda nise pogodili bas tamnoplavu boju
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
190
Boja je pariško plava original na bazi nitra i samo takva nijansa je bila u trgovini i svidjela mi se i to je to , znam da ide tamno plava na ali sve je stvar ukusa :))
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ko cura, ljepo za vidjeti.
Jedina mala zamjerka s moje strane bi išla boji krova. Po mojem je trebal biti bijeli.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Da je krov bijeli, manje bi se kabina grijala.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
190
Slažem se i sa bijelom bojom krova , imao sam crnu i htio upariti sa vratima i utezima i kako sam rekao - stvar ukusa :):(y):
 

rockybalbooa

Član
Tu od
24 Lis 2015
Poruka
57
Pozdrav.zanima me deutz 4006 pise da je 35kw odnosno 48 ks 1977 godine je traktor ,kakvi su to traktori za oranje ,potosaći na kardanu za frezu itd?Koje su im mane? hvala
 

MarkoDe

Novi član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
9
Pozdrav Rocky. Konkretno imam torpeda 4006 i on ti je 29kw, odnosno 35ks. U našem je vlasništvu od davne 1978 godine i stvarno čuda je odradio. Potrošač je iznimno mali. Oranje nije za neku dubinu, ali u biti u rangu kao i svaki 539.

Jedina mana mu je hidraulika. Recimo na 539 plug kad naštelaš na finom ne mrda ni mm, dok ovdje malo izbacuje dok zapne u težu zemlju, no nije ni to nekaj strašno. Također sa teškim teretima (konkretno meni sa malčerom) cupka. No to je svim torpedima poznata slaba točka.

Naravno pazi na zračne filtere, pazi na čašicu goriva da budu čisti i neće te iznevjeriti
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
pozdrav nedavno smo uzeli jednog 4006 i radili motor ali imam problem kad smo sklopili ne odvaja kvačilo ima puno radnog djela i mekano je pod nogom probao sam štelati ali ništa se ne događa da li je tko imao slićan problem
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
Koje imas povoljno,al inace 5-icu,a ide negdje oko 8 litara ako se ne varam.
 

bell258

Novi član
Tu od
23 Svi 2017
Poruka
1
Na Torpedu 48 neće dizati hidraulik. Kipa radi. Što bi moglo biti. Ulja ima dovoljno i prije nego se ovo dogodilo nije propuštao.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Na Torpedu 48 neće dizati hidraulik. Kipa radi. Što bi moglo biti. Ulja ima dovoljno i prije nego se ovo dogodilo nije propuštao.
jel si probo u oba položaja'? grubi i kopirni... oično na grubom prestane radit
 
Na vrh