• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO DEUTZ 7506 HIDRAULIKA

  • Temu pokrenuo lord dax
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,569
A onda ništ, zamjeni pumpu. Ona se da skinuti bez skidanja malčera.....
Ako nebu dobro onda buš zamjenil napred razvodnik, to se isto da bez skidanja malčera. Nije jednostavno ko pumpu zamjeniti, ali da se.
Do mjerača ulja možeš, malo je nezgodno zbog malčera ali nekak buš odšarafil onaj plastični čep.
Ali zato za skinuti sjedalo i poklopac da bi došel do filtera malčer uopče ne smeta......

Očisti filter i provjeri nivo ulja.
Posudi negde manometar pa izmjeri kaj daje na kiper izvod ili skini tlačnu stranu od pumpe hidraulike da vidiš jel ima kakvog protoka, ako nema ništ možda je pukla osovina na pumpi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,766
Jel vanjska hidraulika radi? Ako na njoj nema pomaka onda je pumpa gecrk.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Pa velim da ne dela ništ od hidrulike zato sumnjam na pumpu... Traktor mi visi kraj potoka i malčer je pod 90 u zraku i spušten je na pod.. znači skidanje malcera je nemoguće
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,569
Aha, visi traktor. Na koju stranu?
Ako je u desno onda moguče da je pumpa, ali ako je u lijevo možda i nije.
Tak naglo je pumpa mogla stati samo zbog loma ili nedostatka ulja.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
U desno visi... Skinul ju budem i otvoril pa bude sve jasno valjda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,569
Krivo sam gore napisal, zmešale su mi se brzine.
Ako visi u desno onda je moguče da je pumpa bez ulja, a ako je u lijevo onda pumpa ulja ima barem malo ali je moguče da je riknula
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,765
Prošle godine kod susjeda imal sličnu situaciju ostal bez hidraulike,pumpa nova a niš ne dela, otpustila se matica kaj drži zupčanik pumpe i otrgnulo kajlu.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,956
Trzanje hidraulike može doći i zbog gumice koja je na cilindru/klipu, ako traktor visi u desno treba provjeriti da li ima dovoljno ulja u hidraulici, moguće da je premalo i pumpa nema što povući, u tome slučaju bi trebao ostati i bez volana, a ako je dosta ulja, a hidraulika uopće ne radi onda najvjerojatnije da je pumpa gotova.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,766
Nego kaj se tiče hidraulike na Torpedima, jel se dogodilo nekome da mu je ispala klipnjača iz one šalice šta gura osovinu i probila dolje kućište?
 

Prilozi

  • 20240811_155539.jpg
    20240811_155539.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 15

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,956
Nego kaj se tiče hidraulike na Torpedima, jel se dogodilo nekome da mu je ispala klipnjača iz one šalice šta gura osovinu i probila dolje kućište?
Prvi puta čujem za ovakav slučaj, izgleda dosta ružno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,766
Kolegi se dogodilo na 55-ici. Kad se sve skinulo dolje vidjelo se da to nije prvi puta da je probijeno kućište, kod bivšeg gazde je to bilo već vareno. Navodno prema riječima lokalnih majstora, to se zna dosta događati na njima.
Podere se kućište gdje dolazi ona kugla od klipnjače i sva sila se prebaci na onaj elastični zatik koji drži klipnjaču da ne ispadne van. On puca pod opterećenjem i klipnjača pada dolje i onda se događa to sa slike.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,956
Sva sreća pa još nisam imao taj problem, a i bolje da niti nemam. Tu u mome kraju nije puno 55-ci. Bilo je svakakvih situacija, ali koliko znam ovo se još nije nikome desilo. No sve je moguće, nikad se nezna što te može zadesiti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,766
Kaže da je to slučaj na svim modelima, nije vezan samo za 55-icu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,541
Puknio je i meni taj štift na 45, sreca klipnjaca se samo ukosila i zablokirala poluge. Mislim da je do toga najvise doslo zbog njegovog poznatog 'cupkanja' hidraulike
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,956
Da, zato kažem, najčešći uzrok poskakivanja je gumica na cilindru/klipu, ja sam to zamijenio prije 2. godine i od onda nemam problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,569
Taj štift ako puca, ili ako se na vrijeme primjeti da se jabučica poderala, se zamjeni običnim (mekšim) materijalom koji se sa obje strane zakuje.
Svrha mu je samo da klipnjača ne iskoči iz jabučice. On se savine ali ne puca i klipnjača ne može iskočiti iz ležišta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh