• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo RX 120

B

Bobo

Guest
Re: Torpedo RX120

Ratarko kaže:
Zar samo ja vidim da je to užasno grbav teren .
Kužim da je brdašce ali imaju tu neke depresije i vidi se da nije orano 100 godina :|
Dobro pa se može i tako orati !


Koji grbav teren?!? To je samo na kosini, i orano je nizbrdo, tako da to nema apsolutno nikakve veze.

Problem je sto je los plug, i sto je to njemu prvo oranje u zivotu (ako sam dobro skuzio). Meni se cini da on nema crtala na plugu, tako da se komadi ledine odvaljuju bez veze i to ne lici uopce na oranje... Ovo je jako lose ispalo, i to ce se svakako morati preoravati...

Trebalo je to prije dobrano potanjurati da se trava otvori i da se zemlja napije vlage, a i da se ovaj gornji tvrdi sloj razbije.

Orao sam kojekakve livade i ledine u zivotu, ali niti jedna nije ovako izgledala...



@Momo: Ima vremena, naucit ces se i ti. Svaki pocetak je tezak, pa tako i ovaj ;)
 
Z

zoki

Guest
Re: Torpedo RX120

Dobro ti ide nedaj se smesti koko ja vidim to je BRDO ne brdasce.
Ako uspijs poori to do kraja da se dobro namrzne jer od proljetnog oranja nece biti bas korist znam iz vlastitog iskustva.
 
B

Bobo

Guest
Re: Torpedo RX120

Ej, pa valjda mu je lakse ako ore nizbrdo... Tu se brdo moze shvatiti samo kao olakotna okolnost.

@Momo: s kakvim plugom je to orano?
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

(PROBAO SAM ORATI)hehe sa leopard 16" dvobrazni jedna brazda skinuta,ma vec sam rekao da plug neore dobro jer sam zapeo u kamen ali na ravnom nije tako lose.Nemam ja velikog iskustva sa oranjem ali prbali i oni sto imaju pa nista.Nepomaze mi nista nizbrdo kad zapne u kamen onda stvarno sve pomota.
Vidicemo na proljece sta ce biti.
 
B

Bobo

Guest
Re: Torpedo RX120

Ovo nisi trebao pisati, jer sad torpedase necu pustiti na miru, cim mi spomenu nesto o toj temi ;) ;) ;)

dakle, hoces mi reci da traktor od 120Ks ne moze orati sa jednobraznim 16" plugom nizbrdo?!? Nesto si stvarno zabrljao. Mora ga vuci da nema lemes na sebi, bez obzira na kamenje...

Cuj, na proljece jedva cekam da vidim sto ce biti, i obavezno da uslikas tu zemlju, jer cini se da je ratarko jos izvukao odlicnu zemlju ;)
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

Ma nisam rekao da ne moze vuci nego moras paziti kad zapne sve otkine na plugu :scratch
Ma slikat cu ti zemlju,pa ces me pitat za recept hahaha ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Torpedo RX120

Ok, kad vidimo kako ta zemlja izgleda, mozda ce nam neke stvari biti jasnije, no opet mi je to nekako sumnjivo da nisi sve mogao poorati s tolikim traktorom i tako malim plugom...
 
M

markopjc

Guest
Re: Torpedo RX120

filteri se mogu kupiti kod Auto Pejić u Slav. Brodu, Mihovila Pavlinovića 45, Tel: 035/490-593 ili u Zagrebu tel: 01/2949-260, e-mail: info@autopejic.hr
 
Z

zrine892

Guest
Re: Torpedo RX120

ima i kod mene kod za kupiti...tako da nemoram u slavonskom brodu ili u zagrebu ići...
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

Pozdrav svima nije me bilo neko vreme!
Dali znade neko gdje je kod RX 120 prikljucena sajla obrtomjera na motoru ili getribi :?:
 
D

DUSM4N

Guest
Re: Torpedo RX120

Ja imam torpedo 90 06 orem 60-70cm sa jednobraznim plugom kidao sam glavnu gredu tog pluga debljine oko 15 se 10
vozio sam ga 50 km/h merio mi drug kolima
 
K

KRESO

Guest
Re: Torpedo RX120

ma nije to sve radio od jednom ...valjda.. :mrgreen: he,he,he
 
Č

Čugi

Guest
Re: Torpedo RX120

DUSM4N kaže:
Ja imam torpedo 90 06 orem 60-70cm sa jednobraznim plugom kidao sam glavnu gredu tog pluga debljine oko 15 se 10
vozio sam ga 50 km/h merio mi drug kolima

rotfl.gif
rotfl.gif
rotfl.gif
 
Z

zrine892

Guest
Re: Torpedo RX120

DUSM4N kaže:
Ja imam torpedo 90 06 orem 60-70cm sa jednobraznim plugom kidao sam glavnu gredu tog pluga debljine oko 15 se 10
vozio sam ga 50 km/h merio mi drug kolima
???
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

Orao sam sa RX i jednobraznim plugom 16" oko 50cm pa je bilo skripavo i pucanja zato mi je to malo cudno.
kako si uspio 50km/h
 
Z

zrine892

Guest
Re: Torpedo RX120

Momo kaže:
Orao sam sa RX i jednobraznim plugom 16" oko 50cm pa je bilo skripavo i pucanja zato mi je to malo cudno.
kako si uspio 50km/h
taj se još nije otrijeznio od bozica.... :mrgreen: :mrgreen:
momo....sve najbolje puno zdravlja i srece....sretan bozic....
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Re: Torpedo RX120

hvala!tebi i ostalima na forumu nek je cestit i blagoslavljen Bozic!
 
D

DUSM4N

Guest
Re: Torpedo RX120

Hrvoje nisam vozio 50 km/h kad sam orao nego smo testirali koliko moze da ide
 
Z

zrine892

Guest
Re: Torpedo RX120

zavisi na kakvog naletis...od 4000-8000 eura...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Torpedo RX120

Momo kaže:
Dali znade neko gdje je kod RX 120 prikljucena sajla obrtomjera na motoru ili getribi :?:
Naravno na motoru, točnije napred na razvodu ispod alternatora tamo negdje ima priključak za sajlu (čelično uže).
Neznam koliko ti je isplativo stavljati sajlu kad možeš kupiti Zetorov elektronik sat i priključiš ga na alternator i stvar radi.
DUSM4N kaže:
Hrvoje nisam vozio 50 km/h kad sam orao nego smo testirali koliko moze da ide
Nemoguće 50 km/h??? Koliko ja znam adriatic kad ga s autom mjeriš pokaziva max 40 km/h, a ustvari ide 30 km/h.
Dal je ta 90-tka adratic??? možda ima veće kotače ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh