• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
...Trebao bi navoje prije zvrtanja namazati tekucinom protiv odvrtanja.To mozes kupiti u auto dijelovima. Plave je boje i ima srednju cvrstocu.
Loctite 243
 

dovla

Novi član
Tu od
7 Ožu 2012
Poruka
4
pozdrav svima,

ima li možda netko uputstva za rukovanje i servisni priručnik za td 4506 ?

ili znate li gdje se može downloadati ?

hvala i pozdrav
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Upustvo za rukovanje se moze naci.Servisno upustvo besplatno nema na netu..
 

dovla

Novi član
Tu od
7 Ožu 2012
Poruka
4
imate li možda link ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Čemu služi onaj drugi filter (mali i uski) kod zračnog filtera Torpeda? Kupio sam novi vanjski i novi unutrašnji. Vanjski je OK, a unutrašnji se sastoji od svega par mucica unutar žićane mreže. Onaj stari koji je bio unutra je valjda još orginal (piše na njemačkom kada ga mijenjati) i on izgleda isto kao filter (ne svijetli se kroz njega). Ove koje sam kupio su Fradovi.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ako je tome tako, onda ovaj unutrašnji Fradov novi nema nikakvu ulogu jer je "šupljikaviji", tj. ima veće rupe nego ovaj vanjski. Kao su to tako čudno napravili???
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Da, moji su upravo takvi. Naručio sam ih od trgovine iz KŽ (znamo svi koje).
Ono što mene zanima je li tako kao što sam opisao i što se vidi na drugoj slici treba izgledati Fradov fini filter za Torpedo? Ili mi je netko uvalio, kao što kaže Muha.
Slikao sam tako da sam stavio lampu na otvor i opalio sliku. Stari je prljav, ali nije toliko da baš ništa svjetla ne bi prolazi kroz njega, ako je i on rupičast kao i Fradov.
Je li netko nedavno stavljao neki zamjenski filter pa da podjeli svoj iskustva?

Čitao sam jučer na deutz forumu (onoliko koliko njemačkog znam) da Deutz taj filter ne zove filterom, već sigurnosnom patronom.Čak neki modeli Deutza serije 06 nisu imali ni predviđeno da taj filter/patrona ide u kućište filtera. Po njima to je više da spasi motor u slučaju da se vanjski filter raspadne i neki njegov komad ne završi u cilindru.
Kako je to rješeno kod drugih motora/traktora s zračnim filterima. Imaju li i oni dva filtera? Vidio sam da novi IMT-e imaju nešto slično, ali ne znam detalje.
 

Prilozi

  • DSC01664.jpg
    DSC01664.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 156
  • DSC01663.jpg
    DSC01663.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 125
  • DSC01665.jpg
    DSC01665.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 108
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa nije ti bitna ona metalna mrezica iznutra s okruglim rupama bitna ti je ona vanjska kolko je ona fina jer ova iznutra ti ga samo drzi ona je kao kuciste!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Čitao sam jučer na deutz forumu (onoliko koliko njemačkog znam) da Deutz taj filter ne zove filterom, već sigurnosnom patronom.Čak neki modeli Deutza serije 06 nisu imali ni predviđeno da taj filter/patrona ide u kućište filtera. Po njima to je više da spasi motor u slučaju da se vanjski filter raspadne i neki njegov komad ne završi u cilindru.
Kako je to rješeno kod drugih motora/traktora s zračnim filterima. Imaju li i oni dva filtera? Vidio sam da novi IMT-e imaju nešto slično, ali ne znam detalje.

Ovo podebljano je istina, i dobro si pročitao.

U katalogu dajca za unutrašnji filter mi kaže sigurnosni. On se u pravilu mijenja na svakih 3-5 vanjskih. A vanjski prema potrebi.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Moja potraga za "finim" filterom je završena. Kupio sam Mannov filter. Tako da sad imam dva fina filtera :) Koji je od njih bolji, neka svatko sam prosudi. Ako kome treba drugi fini neka se javi, pa da se dogovorimo.
 

Prilozi

  • DSC01676.jpg
    DSC01676.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 92
  • DSC01677.jpg
    DSC01677.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 122
  • DSC01682.jpg
    DSC01682.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 101
  • DSC01683.jpg
    DSC01683.jpg
    23 KB · Pregleda: 95

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Zašto mi hidaulična pumpa na TD 4506 cijelo vrijeme cvrči/šušti? Hidraulik diže dobro i drži dok je ugašen, te ne trza. Cvrčanje pumpe je isto bez obzira je li toplo hladno ulje.
 

mekanicar

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
19
Imam ti ja prirucnik i servisnu knjigu od TD 4006 iz 70ih godina ako trebas mogu ti ga poslati :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,031
To je taj na usisnoj cjevi, a da bi ga izvadil treba skinuti onaj poklopac pod sicom.
Usput pogledaj i povratni (onaj u aluminijskom kučištu koje ima poklopac na tri matice M6)
 

Najnoviji postovi

Na vrh