• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a kaj,čovjek si je dal truda i još ga malo posredil/doradil i evo ti prave makine..samo ove pare kaj traži za njega,kod nas bi mogao samo sanjati o njima...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Je li bi na mog Torpeda pasala ona široka kabina bez da moram nešto mijenjati, npr. blatobrane i sl?
 

Prilozi

  • DSC01014f2.jpg
    DSC01014f2.jpg
    54.9 KB · Pregleda: 1,251

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
Je li bi na mog Torpeda pasala ona široka kabina bez da moram nešto mijenjati, npr. blatobrane i sl?

Paše, ja sam na svoj td 45 stavio kabinu od td 75, samo što smo nosače od kabine odrezali i preokrenuli unutra, al na blatobranima nismo ništa dirali ,,,
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,459
I ursus i zetor i imt uz dva nh i torpeda. Ima vremena pa ce doci i oni na red da ih predstavim. Hvala!
 
S

Slobo

Guest
Pozdrav.. Ima li neko da je imao probleme koje ja imam :/ ? Imam torpeda 4506, i jedini problem je KVACILO, koje je tvrdo da tvrdje biti ne moze.. Ko god je radio od "majstora" niko nije to rijesio.. Da li ima neka "caka" , da li postoji nesto da je moguce taj problem rijesiti? Ili je zaista tu tvrdocu nemoguce otkloniti?! Hvala unaprijed..!!
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Pozdrav.. Ima li neko da je imao probleme koje ja imam :/ ? Imam torpeda 4506, i jedini problem je KVACILO, koje je tvrdo da tvrdje biti ne moze.. Ko god je radio od "majstora" niko nije to rijesio.. Da li ima neka "caka" , da li postoji nesto da je moguce taj problem rijesiti? Ili je zaista tu tvrdocu nemoguce otkloniti?! Hvala unaprijed..!!

Kod mene je na TD48 bilo tvrdo kvacilo. Nemam rucno kvacilo kardana pa je sve na noznom, ali se rijesilo time sto sam napravio kod tokara nove sarafe (duze) za stelovanje pracni, i zamijenio sam osovinicu druk lezaja koja se poderala. Sad super radi, majstor je kazao da bi bilo jos mekse da se skine korpa i presteluje japanski sesir. Pozdrav
 
S

Slobo

Guest
A kad si napravio duze sarafe za stelovanje, hoces reci, da si time dobio da se mogu sada capne vise popustiti? I time si dobio mekse kvacilo? Ako sam razumeo kako treba :/ Pre par dana sam ga opet presecao i ponovo radio. Sve mi je tokar poravnao sto se moglo poravnati i lamele zamenio. Zamenio sam i cevcicu sto po njoj klizi druk lezaj. Prvi dan je bilo super mekano, i kad sam nastavio sutradan sa kosenjem, sve se poremetilo i opet noga otpade. Hvala druze u svakom slucaju.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
A kad si napravio duze sarafe za stelovanje, hoces reci, da si time dobio da se mogu sada capne vise popustiti? I time si dobio mekse kvacilo? Ako sam razumeo kako treba :/ Pre par dana sam ga opet presecao i ponovo radio. Sve mi je tokar poravnao sto se moglo poravnati i lamele zamenio. Zamenio sam i cevcicu sto po njoj klizi druk lezaj. Prvi dan je bilo super mekano, i kad sam nastavio sutradan sa kosenjem, sve se poremetilo i opet noga otpade. Hvala druze u svakom slucaju.

Napravio sam duze sarafe (one koji cijelom duzinom imaju sitni navoj) iz razloga sto nisam mogao dovoljno poravnati capne da budu sve na istom rastojanju. Jesi li mjenjao korpu kada si mjenjao lamelu ? Ostaje ti onda samo japanski sesir u korpi da ti neko pregleda ko se razumije i da ti to sredi.
Kad se nastela kvacilo moras da imas par cm mrtvog hoda kako ti ne bi druk lezaj stradao brzo.
 
S

Slobo

Guest
Da, sad te razumem na koje sarafe mislis.. Korpu, lamelu, japanski sesir, druk lezaj, to sam sve menjao prosle godine. I sve to kad sam odjedna promenio, opet isto, tvrdo. Samo me "nervira", koji god je majstor radio, i kad ga sastavi i kad se uveri da nije nista mekse, samo kaze "to se kvacilo ne moze omekaniti". Zato sam ovjde da cujem od drugih, jel to stvarno tako, il zaista "majstori" sto su mi radili pojma nemaju? Hvala ti drug.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Japanski sesir (tanjirasta opruga) ima od vise proizvođaca..Izgledom su iste al razlika je u cijeni.To ovisi o postenju ttrgovca.Kod mene imaju po cijeni od oko60 eura i od oko 100 eura.Ova od 60 eura nevalja ni zasta.Komplet korpa kosta oko 200 eura.Ugradio sam je covjeku prije 5-6 godina i jos nema problema sa kvacilom.
 
S

Slobo

Guest
Pa kad sam menjao korpu, lamelu i sesir, izaslo me oko 220 eura sve zajedno. Majstor je nastimao od capni do lamele, tao odstojanje kao sto je u knjizi pisalo 42mm ako se ne varam. Dal je on nesto pogresio kasnije, dal je nesto drugo ne znam vise ni sam. Samo znam da je svake god rasklapan i uvek isto na kraju, tvrdo.
 
S

Slobo

Guest
A kad si to uradio, jel kvacilo dobilo na mekoci ista? Nije kao u 539imt sigurno, a jel makar priblizno tome?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Td45 u pravilu ima izuzetno meko kvačilo, ili da se ogradim, potrebna je mala sila na pedali kvačila kako bi savladali otpore koji slijede.

Podmazati klizne dijelove, staviti adekvatnu korpu.
 
S

Slobo

Guest
OK je ako je potrebna manja sila da bih se izvrsio pritisak na kvacilo.. Al druze, kod mene je upravo obratno, bukvalno moram se uhvatiti rukom pa ponekad i obadvema rukama da bih izvrsio pritisak na kvacilo koji je potreban.. Pretpostavljam da to nije bas uredu? To je verovatno i previse tvrdo?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
OK je ako je potrebna manja sila da bih se izvrsio pritisak na kvacilo.. Al druze, kod mene je upravo obratno, bukvalno moram se uhvatiti rukom pa ponekad i obadvema rukama da bih izvrsio pritisak na kvacilo koji je potreban.. Pretpostavljam da to nije bas uredu? To je verovatno i previse tvrdo?

Mogući uzroci;

-Klizni dijelovi (ovješenje pedale, vodilica potisnog ležaja) stvaraju veliko trenje klizanja.
-Spojka nije dobro podešena.

-Podešenost spojke je upitna, iz razloga što je upitan stupanj istrošenosti frikcijskog elementa (lamela), kao i stanje opružnog tijela, poznatog kao "japanski šešir". Mislim da si napisao, kao je spojka nova, onda recimo da možemo te stvari eliminirati, ali ostaje upitna kvalitetna početnog podešavanja nove spojke.

Sve u svemu, kvačio na TD45 je u pravilu "mekano", toliko da ga prosječan čovjek može izvana, dok stoji pokraj traktora, pritisnuti jednom rukom.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pa kad sam menjao korpu, lamelu i sesir, izaslo me oko 220 eura sve zajedno. Majstor je nastimao od capni do lamele, tao odstojanje kao sto je u knjizi pisalo 42mm ako se ne varam. Dal je on nesto pogresio kasnije, dal je nesto drugo ne znam vise ni sam. Samo znam da je svake god rasklapan i uvek isto na kraju, tvrdo.

Ne razumijem sta si ti mjenjao.Kazes korpu lamelu i sesir.Inace kad kupujes komplet korpu unutra dođe taj sesir i korpa treba vec biti nastelana sa osiguracim koje izvadis kad je ugradis.Znaci kad uzimas korpu nemas potrebe uzimati i sesir .



Uploaded with ImageShack.us
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,459

Evo ja zavrsio struju na svom torpedu.
U vezi kvacila, na njemu je od kad pamtim tvrdo kvacilo.
 
S

Slobo

Guest
TORPEDO TD45 : Danas sam gledao dva torpeda kao u mene, u jednog sam stisnuo kvacilo kao sto si rekao rukom bez problema, ne oseca se da je pod nogom, a u drugog je nesto tvrdje i morao sam nogom, ali je podnosljivo tvrdo. Sto onda znaci da NEmora biti tvrdo, pa ni upola kao kod mene sto je, moze se nastelovati samo treba naci "majstora".. Hvala ti..
LISNIK : Pre dve godine, kupio sam korpu i naravno da sam dobio sesir uz nju. Desilo se da i tada nije kvacilo bilo kako treba, tj. isto je bilo tvrdo, verovatno nisu capne bile nastelovane. A kad mi je stao traktor prosle god., majstor kaze otisao sesir opet. Kupim i opet lamela nova. I opet isto, kao i danas dan, tvrdo i jbg. Al iskreno, koliko je puta rasklopljen u poslednjih 5 god. ni sam vise ne znam sta je i kada menjano. Uglavnom, moze se znaci dostelovati kako treba, tj. da bude koliko toliko mekano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh