• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

govedo.mlado

Novi član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
1
Jutro,

Jel ima netko upute za TD55A, našao sam bio neke linkove, ali svi su mrtvi.

Ili ako netko može pomoć, čemu služi poluga sa lijeve strane?

I vezano uz to, koja je ispravna procedura uključivanja stražnjeg kardana kada je upaljen traktor?
 

Prilozi

  • TD55a.jpg
    TD55a.jpg
    46.5 KB · Pregleda: 37

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
To je poluga spojnice (kvacilo) za ukljucivanje prikljucnog vratila (kardana). Prilikom ukljucivanja ona se povuce u zadnji polozaj i zakaci .Tada je na korpi spojnice (kvacila) razdvojena osovina za pogon prikljucnog vratila. Sa leve strane kabine postoji rucica za ukljucivanje prikljucnog vratila i prebacite u zeljeni polozaj (540 ili 1000 o/min) ako poseduje tu opciju ili ako ima samo jednu opciju onda samo u taj polozaj. Nakon toga polako otpustate tu rucicu sa strane i ukljucuje se prikljucno vratilo. Ta poluga uvek treba da stoji u prednjem polozaju jedino kada okrecete na krajevima parcele sa nekom prikljucnom masinom koja koristi prikljucno vratilo da se iskljuci.
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Pozdrav. Imam torpedo TD55A i nakon zamjene vucne lamele traktor se jako tesko izbacuje iz brzine, nekad se moze tek izbaciti kad se ugasi motor, a cudno je to sto se ne dogadja svaki put nego samo ponekad. Ima tko iskustva sa takvim problemom?
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Reklo bi se da ti lamela ne odvaja koliko treba pa nedaju birati brzine;ne znam kako je na torpedu ali na imt-u imaju tri pipka koja se trebaju stelati da bi radilo sve kako treba
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Probao sam postelat capice tako da jos vise udalji lamelu kad stisnem kvacilo ali nisam nista dobio osim toga da mi ranije hvata kvacilo, a problem sa izavivanjem iz brzine ostao ne promjenjen
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ako ti se problem sa izbacivanjem iz brzine nije desavao pre zamene lamele onda ti je do lamele i korpe i do stelovanja.Preporucujem obacanje strucnijem licu da ti pogleda stelovanje korpe i praznog hoda lamele
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A kak je s ušaltavanjem u bilo koju brzinu na mjestu i šaltanjem u vožnji?
 

ivicalo

Novi član
Tu od
24 Velj 2018
Poruka
23
Ušaltava se super, u svaku brzinu, a kad se neda izbacit onda nejde ni ona rucica za brze i spore, onda ja par puta naglo stisnem kvacilo i pistim i onda se da izšaltat

A nekad moram ugasit traktor i kad ga upalim onda se da izšaltat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ne bi rekel da je to do kuplunga.
Držiš li stisnute pedale kočnice pri tome? Ako da, otpusti ih.
Nek netko proba malo pomaknuti traktor, pa da vidiš bude li se dalo izšaltati.

Ne znam ima li Torpedo kočnucu mjenjača. Ako ima, ona uzrokuje takve teškoće.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
@

MAX

Vrlo dobra stvar pogotovo ak se traktor koristi sad u zimske dane kad je hladnije. Ta ručica sa sajlom otvara "vrata" kutije grijanja iz koje idu dva izlaza na koja dolaze crijeva promjera 50. Jedno crijevo ti vodi ispod kutije gdje su osigurači i na taj način se grije kabina, a drugo crijevo vodi ispred volana gdje su dva izlaza za grijanje prvog stakla. Dobro je da ti rebra od motora budu čista i suha jer na taj način se izbjegava miris od ulja koji ti može ulaziti u samu kabinu.
 

budoh

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
8
Raspitas se kod mehaničara koji imaju endoskopsku kameru te ispustis ulje iz menjača i snimite kakvo je stanje sa sporim brzinama a i uopšte
Pozz dal neko ima katalog torpeda td55 nasao sam problem u vezi mjenjaca otisli mi iglicasti lezajevi na osovini i zafrkalo mi sve tri osovine.pa mi sad potreban katalog da mogu naruciti djelove po broju.lp
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Kolega mi se raspitivao nedavno za uređenje mjenjača na TD55, i reklu su mu da ako bude morao osovine i zubčanike mijenjati da to bude vesela cifra.
 

budoh

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
8
Pozdrav.narucio sam djelove,za torpeda mog td55 i interesuje me dali su isti djelovi mjenjaca od 45 48 55 60 jer ovdje mi pise na oznaci osovine da je za torpedo 40-6006.dali je moguce prilikom pregrejavanja da se ova moja stara osovina razvukla jer je duza pola centimetra od ove nove.pa me interesuje samo hoce li mi pasati ova osovina 40-6006, na mog torpeda td 55.
 

Prilozi

  • IMG-5c80fa41be8245ae81c4fb6b682d14ef-V.jpg
    IMG-5c80fa41be8245ae81c4fb6b682d14ef-V.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 20
  • IMG-283ad1a86dbb17633f940f8f422f49e7-V.jpg
    IMG-283ad1a86dbb17633f940f8f422f49e7-V.jpg
    39 KB · Pregleda: 19

budoh

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
8
Djelovi kostaju 600KM.a mjenjam osovine od gornjeg snopa mjenjaca,pogonsku osovinu,suplju osovinu,kratku suplju i dva iglicasta lezaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh