• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ajd, to je ok cijena ako su daske i noževi dobri.
Noževi i nisu tako skupi ali daska je oko 500 kn ako se ne varam.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, može mi neko reći koliko je otprilike težak i kakve su kočnice na duplaku?
 

Pegas

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
12
Znam da je stara tema ali da ne otvaram novu, dali je netko pokušao riješiti iskakivanje iz prve ili druge brzine? Dali netko ima iskustva sa onim rješenjem od ekipe iz Tractorpro? Također me zanima s obzirom da je traktor u 4 brzoj jako spor možda 25kmh ide, dali je netko pokušao ugraditi dužu 4 brzinu?

Pozdrav, može mi neko reći koliko je otprilike težak i kakve su kočnice na duplaku?
Oko 2500 sa zadnjim utezima, a kočnice su dobre barem moje...kad se naštelaju koči dobro
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Slažem se, negdje oko 2300-2500kg bi trebala biti sama težina traktora, također ako su kočnice dobro naštelane koče sasvim solidno i ja osobno nisam imao većih problema. Što se tiče iskakivanja iz brzina meni se to nije još desilo, pa neznam kakva su rješenja. Ja se vozim u 4 brzoj sasvim normalno, oko 30km/h, mislim da je tako tvornički složeno.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Poštovani forumaši,

Da li netko zna ako postoji, da li se uopće može nabaviti ona "spužva", tapicirung koja dolazi ispod same kabine, krova traktora?

Zahvaljujem
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Bilo je već pisanja. Firma koja se bavi spužvom npr. Eurospužva
Ja sam uvijek ljepil rađe tapecirung.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
I ja sam razmišlajo da stavim tapacirung, al čisto radi provjere ako se odlučim na varijantu kako je bilo original stavljeno. Zahvaljujem.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Poštovani forumaši,
Bio sam jučer kod svog tasta i vidim provjerava ulje u hidraulici, i pitam ja njega koje ulje koristi, veli on meni pa hidraol, tako mu rekao majstor i trgovac u trgovini da za traktor TD 55A koristiti hidraulično ulje, ali po meni to nije točno, ako se ne varam on bi trebao koristiti isto ulje koje se nalazi u samom motoru (INA SUPER 5 15W-40), pitam Vas zato jer sad su i mene zbunili.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Hidraulici ne bu škodilo. Može samo škoditi motoru ako ga pumpa pretoči u karter
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Hvala na odgovoru, tako sam i ja njemu rekao, jer ako semering popusti na pumpi, može se desiti upravo to da se ulje prelije u motor.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ali ne bojte se Hidraola u hidraulici nije često nek već jako rijetko da pumpa prepusti.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Poštovani forumaši,
Kad upalim na poziciji 3 brave kratka svjetla radi sve normalno, sad na ručici želim upaliti duga svjetla, kratka se ugase, a duga se NE upale. Dal je do osigurača, ili je prešao automat na ručkici pa jednostavno ne ukapča? Dal je neko imao sličan problem?
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Riješio sam problem, otišao je osigurač, stavio novi i sad je sve OK!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

budoh

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
8
poz svima novi sam na forumu.Imam torpeda 55adriatic duplak imam problem juce sam vozio punu prikolicu uz veliko brdo 4 sporom brzinom pod malo jacim gasom i pocelo je da si dimi iz mjenaca gdje rucica za saltanje i na kraj brda traktor je stao poceo je da se gusi i zaustavio sam ga i poslije nije mogao ni napred ni nazad izbacim iz brzine opet nece ni napred ni nazad,ostavio sam da malo ohladi i nekako sam ga pokreno u prvoj sporoj i poslije sam mogao opet saltat i koristit sve brzine al opet kad ima opterecenja na mjenjacu malo se dimi a ulje sam provjeravo ima dovoljno ulja u njemu.sad nez dali smijem da ga vozem i opterecujem.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Zaribo ti je neki lezaj.Rasklopi menjac,utvrdi kvar i zameni rashodovani deo! Ako budes nastavio da teras moze ti se desiti da polomis i zupcanike i kuciste menjaca a onda ce ti biti skuplja dara nego mera
 

budoh

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
8
Ahm, dobro hvala na brzom odg i na savjetu. lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

budoh

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
8
Zaribo ti je neki lezaj.Rasklopi menjac,utvrdi kvar i zameni rashodovani deo! Ako budes nastavio da teras moze ti se desiti da polomis i zupcanike i kuciste menjaca a onda ce ti biti skuplja dara nego mera
ev mene opet nadam se da ne dosadjivam,cudno mi traktor sam malo provozo po ravni,kad ubacim mjenjac u brze brzine normalno sve ide ne osjeti se nikakve promjene na mjenjacu,samo kad ubacim u spore brzine osjetim da bruji ruzno u mjenjacu..interesuje me dal mogu te lezajeve provjerit kad skinem poklopac mjenjaca il cu morati traktor napola da rastavljat.lp
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Raspitas se kod mehaničara koji imaju endoskopsku kameru te ispustis ulje iz menjača i snimite kakvo je stanje sa sporim brzinama a i uopšte
 

Najnoviji postovi

Na vrh