• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

budoh

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
8
Pozdrav.e ovako pisao sam nedavno da mi je bio blokirao mjenjac i bili su lezajevi iglicasti skroz raspali i osovine mi sve tri satro zubcanici su ostali citavi svi,pregledo sam donji snop nema lufta sve uredu.u gornjem snopu sam zamjeno sve lezajeve i sve tri osovine i rastojne plocice i mjenjac nazubio fino sve se fino šalta nema nikakvi zvukova ruznih sto se tice lezajeva.al kad ubacim u spore brzine i u bilo koju brzinu da ubacim i kad pustim kvacilo pod malo jacim gasom osjetim škripu u mjenjacu i kad pritisnem kvacilo ako traktor ide na leru a pri tome ga ne izbacim iz brzine samo odvojim kvacilom tesko ide i cuju se puno zubcanici da bruje i kad ga izbacim iz brzine kao da ga otkoci lagano ide ko i prije,samo kad je u brzini i pritisnem kvacilo tesko ide na leru kao da je zakocen malo.pa ako ko moze pomoci i zna u cemu je problem neka mi napise.lijep pozdrav svima
 

Xyz

Novi član
Tu od
7 Velj 2021
Poruka
2
TD 9006 , odradio s tim strojem 12 godina intenzivnog rada...jednostavno nepoderivo. Da, zrak može biti problem ako se ne održava. Treba redovno cilindre održavati, prati...i samo što bolji gas
 
Posljednje uređivanje:

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Pozdrav, na traktoru je ler gas na 900 o/min, čini mi se malo previsok. Dali ga mogu smanjiti na Bosch pumpi, zna li netko kako?
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Na vrhu je čep nivoa ulja na Bosch pumpi, a sa lijeve strane su dva vijka s kontramaticom, jedan od njih je za podešavanje ler gasa. Trebao bi biti donji vijak. Ali zašto bi smanjivao okretaje, moj također radi na nekakvih 800-900 o/min i to mi se čini sasvim u redu.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Ova druga dva što imam rade na 600-700 u leru, malo mi je čudno. Nedavno sam ga kupio pa da možda nije netko povećavao okretaje...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Moguće, velim moj radi na cca 800 o/min. Koje je godište traktor?
Bosch pumpa je na njemu Rikard Benčić?
 
Posljednje uređivanje:

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
93, Rikard Benčić. Ne mogu se naviknuti, kao da držim gas stisnit
Meni je to normalno jer je tako godinama, ja nisam to nikad dirao. A ako baš želiš onda smanji okretaje.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Možda ostavim tako, nebi htjeo nešta sj... ako budem dirao po tom šarafu
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Možda čak i bolje, baš sam htio reći, naviknut ćeš se, ja osobno ako Bosch pumpa radi ispravno nebi dirao po tome.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Nemaš tu kaj smrdat, malo otpustiš šeraf i nariktaš kak ti paše.
Mislim da je 700 okrt. sasvim dovoljno za ler gas.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Ima li možda netko od forumaša da je mijenjao ili stavljao nove pakne na bilo kojeg Torpeda, IMT-a, mislim da bi to sve trebalo biti isto/slično.
Pitao sam u trgovinu i ponudili su mi ovakve, pa me zanima da li ima netko iskustva sa ovakvim paknama za TD 55A?
Zahvaljujem unaprijed
 

Prilozi

  • 20230323_101245.jpg
    20230323_101245.jpg
    48 KB · Pregleda: 20
  • 20230323_101251.jpg
    20230323_101251.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 20

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Izgledom kočioni materijal mi izgleda slično ko što sam ugradio si na 549 i traktor evo vec 3 godine dobro koči i može se čak okretat sa kočnicama, doboši su potokareni.
A tako razdvojene ferode ja prvi put vidim 🤔
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Hvala @Petretic549.
Ja sam također doboše potokario, a pošto su prve originalne pakne već bile dosta potrošene i kočioni materijal i sam ovaj željezni nosač je u jednom dijelu bio malo iskrivljen, odlučio sam ih zamijeniti.
Ja također prvi puta vidim da je ovo razdvojeno, poslao sam još upit u trgovinu "JOZIĆ", oni imaju identične pakne izgledom koliko sam vidio i nisu u sredini razdvojene.
Capture15.JPG
 
Posljednje uređivanje:

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Prije par dana smo na traktor prikopcali kipericu za zetvu.Od onda na traktoru servo ne radi.Volan se moze okrenati ali 2x teze a okrenuti s jedne strane na drugu kotace je bas jako tesko.Ulja u sistemu ima i prije tjedan dana je stavljen novi filter.Majstor* je sad rastavio kocku kod prvog kotaca i da na cilindru fali gumica (nije siguran da je treba biti).Inace hidraulika radi bez brige.
Na sto dalje obracati paznju?
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Pozdrav dečki.
Da li netko zna tokara koji izrađuje ili prodaje OSOVINA MJENJAČA - ŠUPLJA za TD 55A?
Može i u PP ako je netko voljan pomoći.
Hvala unaprijed.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
U tome i je problem, ima za kupiti, ali je loše napravljeno, ne odgovara originalu, u sredini rupa kroz osovinu nije dobro obrađena pa ju treba proširiti, isto tako zubi nisu kao na originalu i zupčanik ima dosta lufta, a to nažalost dovodi do toga da izbacuje iz brzine. Možda sam samo ja se namjerio na takvu osovinu, teško je reći, budem probao još u našem kraju kontaktirati ako netko ima ili zna nekoga tko to može napraviti.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh