• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Davno dok sam bio na praksi u servisu za torpedo stelali su diferencijale i majstor je rekao da se Stela tako da papir od cigarete kad se propusti kroz korisno-tanjurasti par mora izaći na drugu stranu sa jasnim tragovima zupcanika nesto kao harmonika a da papir pritom nije potrgan i to je pravi zazor, vise ili manje od toga je stetno
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Treba pregledati oznake na konusno -tanjurastom ,da netko nije slučajno ugradio rasparen diferencijal.Na oba mora biti ista oznaka.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Izlij ulje.Skini poklopac hidraulika .Uslikaj malo zupcanike.Tad cemo moci ti vise reci gdje bi mogao biti problem.Posebno obrati paznju kad budes slikao da uslikas oznaceno mjesto.
Zazor se inace stela komparaterom.Treba da bude 0,2mm.
i04067-kopija.jpg
 
Posljednje uređivanje:

daya94

Novi član
Tu od
9 Sij 2015
Poruka
2
uspjeli smo riješit problem...zazar na konusno tanjurastom je bio pre veliki i ona matica koja se nalazi na osovini od malog zupčanika je bila nedovoljno stegnuta pa se osovina mogla micat lijevo desno nekih 3mm i zbog tog je dolazila tolika vibracija.. zazor smo podesili sa papirom i sad je oke...iskakanje iz brzina smo riješili novim kuglicama i fedrima..i osovine su bile dosta poderane na onim zarezanim dijelovima kamo sjedne kuglica pa smo to mrvicu nadovarili i obrusili..
za sada još nije ni jednom iskočio iz brzine nit pod teretom niti ovako....
sada još zeza hidraulik...kad se traktor zagrije hidraulik počne propadat..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Potom gumice na razvodnom ventilu. Sumnjam da će i jedno od toga dvoje riješit nešto. Možda samo uspori propadanje. Novi razvodni ventil će vjerovatno riješiti problem.
 

alenkos

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
10
Bok dečki,imam jedan problem.Imam TD 55 A i neki dan mi je počeo nekako dimiti kad bih stisnuo gas,a drugi dan je bilo osjetno više dima i manje snage kod naglog stiskanja gasa.Znači on više ne prima gas kao prije nego puno sporije i pritom baca crni dim,i smanjila mu se snaga jer vidim da ne može više vući cisternu kao prije.U ovaj lokalni brijeg sam do sad išao u trećoj brzini sa punom cisternom a sad moram drugom brzinom jer u trećoj nemože ni do pola brijega i dimi kao dok gume gore.Jel problem u karikama ili nešto drugo?

I da na iberlauf ide dosta dima,više nego prije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Vjerovatno riba klip... .Po opisu to bi trebalo biti to(nema snage,dimi ko da vuce 100tona,pusi na iber-lauf)..To izgleda ovako kad riba.
dsc08592-kopija.jpg

dsc08593-kopija.jpg
 
Posljednje uređivanje:

alenkos

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
10
Hvala na odgovoru.I koje su mi opcije sad?Što se mora mjenjati da to opet radi kako treba?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel ima netko ovaj torpedo TD 55 sa prednjom vučom, jeli to dobar traktorčić, ili je bolja opcija 62 06 bez prednje vuče????
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ja nemam torpeda ali po mome mišljenju bolje uzmi 55a neg 6206 jer 6206 znaju trgat mjenjače koliko čujem a još ako 55 ima prednju vuču uzimaj njega bez razmišljanja :icon_e_wink:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel znaš možda nešto o deutz 100 06 traktoru, izgleda mi dosta zanimljivo, vidim da može dobro povući, sa cjenom od oko 50 do 55 000kn, isto kao i ovaj torpedo td 55, a opet duplo jači....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
6-tak, ZF prednji pogon, jak ali star.
Detalje si pogledaj OVDJE
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To su jako hvaljeni traktori,navodno najbolji Deutz ikad...
Kao što kaže ZJ,staro je to,i neudobno,ali nisu ni novci neki.
Treba se raspitati o dostupnosti dijelova,ponajviše za mjenjač.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
traktor je dosta zanimljiv, ima dosta brzina u odnosu na torpeda i bolji mjenjač

novac i nije neki, samo je pitanje stanja samog traktora

rusa 82 sam imao, za 50 000kn i njega nemožeš uzeti da je u nekom stanju, a kažu da je ovaj puno bolji

evo ovako nešto, traži 7500€, al vjerujem da ide jeftinije, ima i jedan za 48000kn, al ima klipnu PVP, što mi izgleda kao da je od torpeda, pumpa samo ili cjeli motor















 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zanimljiv je svakako,trebalo bi ga dobro isprobati,možda uzeti nekog tko se razumije u to da vidi kako traktor ide.
Samo ja tu ne vidim cijenu od 7500e,nego 10 000 minimalno. Prva velika investicija su gume,jer bez njih mu snaga i težine ne znače puno,a ove su gotove,pa komplet promjena ulja i filtera, i zatim onda još mali milijun sitnica koje ćeš si htjeti srediti,čak i ako su motor i mjenjač OK,na takvom traktoru uvijek imaš nešto za popravljati i dotjerivati.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u pravu si, gume nisu neke, al da odrade 1-2 godine, ok

motor i mjenjač treba provjeriti, kada bi i uzimao, onda bi se pripremio da ga probam, barem u oranju i sa nekom težom tanjuračom, ako ju čovijek ima

gledam i te traktore od 60tak ks, sada bi bili dosta za površinu koju radim, al planiram povečavati, pa svi preporučuju da uzmem nešto od 100ks i onda sam miran, stariji je, al kod mene nebi radio punim plučima, i onda orem kako hoću i kada hoću, jer godine su sve ekstremnije i oranje je sve teže
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,i ja sam uzeo veći traktor nego mi realno treba,da si mogu posao odraditi pošteno.
Treba ga probati (ako gazda da,neće svaki),a bude i za sezonu-dvije valjda zaradio za gume.
Sviđa mi se što ima i PH,korisna stvar,šteta što nema kardana
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Definitivno, ako je original DEUTZ Njemački, bolji je od svakog Torpeda!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i ja kada sam vidio PH, bio sam oduševljen, al kada nema kardana, to je isto kao da nema ništa....šteta, jer uvijek može dobro poslužiti PH, pogotoov na tako jačem traktoru

@Š original deutz, iz dojčlanda, do oranja moram rješiti nešto

u opciji su za oko 50 000kn:

imt 577 DV
rakovica 65 DV + prednji utovarivač
deutz 100 06 DV
torpedo td 55 ili tx 55 DV
torpedo 7506 adriatic
mtz 82 lux, godina 1995
 
Na vrh