• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
de nabroj priglupa rješenja da i to demantiram:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
de nabroj priglupa rješenja da i to demantiram:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hahaha...evo par na brzinu...kvake kabine koje se same zaključavaju, otovor za kontrolu razine ulja od hidraulike (treba cijelo sjedalo spustiti u najnižu točku, a iznad otvora je nosać samog sjedala), spojevi vratila od prednjeg pogona (konstantno zveckanje spojnih čahura), pozicija ručice za otključavanje kuke (ako je traktor s kabinom prilično zaebano za dosegnut), sami spojevi kabine bez gumenih podložaka (da ne vibrira), cijeli sistem za grijanje je preloše napravljen (zamišljen)- od crijeva koja su kombinacija papira i al folije do same neefikasnosti jer je premala količina zraka koji ulazi u kabinu...i tak, za motor i mjenjač neznam jer ga nikad nismo otvarali :D :D :D, a uostalom na svakom se traktoru nađe ponešto....al najviše od svega me smeta buka, čuje me se s kilometra kad dolazim...:D
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
hahaha...evo par na brzinu...kvake kabine koje se same zaključavaju, otovor za kontrolu razine ulja od hidraulike (treba cijelo sjedalo spustiti u najnižu točku, a iznad otvora je nosać samog sjedala), spojevi vratila od prednjeg pogona (konstantno zveckanje spojnih čahura), pozicija ručice za otključavanje kuke (ako je traktor s kabinom prilično zaebano za dosegnut), sami spojevi kabine bez gumenih podložaka (da ne vibrira), cijeli sistem za grijanje je preloše napravljen (zamišljen)- od crijeva koja su kombinacija papira i al folije do same neefikasnosti jer je premala količina zraka koji ulazi u kabinu...i tak, za motor i mjenjač neznam jer ga nikad nismo otvarali :D :D :D, a uostalom na svakom se traktoru nađe ponešto....al najviše od svega me smeta buka, čuje me se s kilometra kad dolazim...:D


SKINI KABINU i pola problema si riješio:supz:
 

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
gle fakat...al traktor bi bio bi pregadan bez nje. Kod Vas nema takvih problema?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
gle fakat...al traktor bi bio bi pregadan bez nje. Kod Vas nema takvih problema?

dobar je i bez kabine
a da vidiš kak strašno izgleda bez blatobrana, legendarno:weedman:
meni i blatobrani smetaju, čak razmišljam da probam staviti od imt539
bit će super ak uspijem (al obavezno farbam u zeleno :weedman:)
 
K

krilo

Guest
Par godina samvozio TD 75 adriatic super traktor ali s velikim problemima s lamelom.
 
A

amaruk

Guest
Pozdrav
Izposudit cu ovu temu za moj problem.
Doma sam iz Slovenije, pa se unaprijed izvinjavam ako neku rijec opicim malo po svoje.
Dakle stvari stoje ovako.Imam prijednju vucu za neki torpedo pa nisam siguran za koji. Citajuci forum vidio sam da ima ovdje puno strucnjaka za Torpedo, pa se nadam da cete mi pomoc. Dakle, prednja vuca veoma slici na vucu od Store 404 ili 405 samo je zrcalna, znaci sve sto ima Store ljevo, tu je desno. Zobniki u diferencialu (onaj veci, i onaj koji dolazi iz kardana) su 31 i 10 zubova, a diferencijal se vrti u suprotnom smijeru nego sat, ako se gleda traktor od zadaj, na mostu je tablica fabrike Soko Mostar.
Kako sam ja uspeo procitati iz ovog foruma, to bi mogao biti pogon za torpedo 55 adriatic. Eto, ako neko zna iz mog opisa o cemu se radi molio bih za pomoc, za vikend mogu staviti i neku fotku.
Unaprijed hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Par godina samvozio TD 75 adriatic super traktor ali s velikim problemima s lamelom.

Mislis na taj sto si ti vozio ima problem sa lamelom.Koji problem ako moze da nam pojasnis.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
dali mi moze netko reci sta su ovi bijeli torpedo traktori???

http://m.njuskalo.hr/traktori/traktor-torpedo-1985-45-ks-oglas-3720352

za izvoz su namijenjeni, jer DEUTZ nije dozvolio da idu zeleni, sebe su nijemci štitili, pa imaš Torpeda bijele boje, narančaste, crvene, koji su bili isključivo namijenjeni izvozu, a čini mi se da i kvalitetniji čak... bilo je čak i rozih u koreji...
za crvene 100% znam da su bili kvalitetniji od zelenih, za bijele i narančaste ne znam, ali znam da su narančasti išli za sjevernoafričke države, crveni čini mi se za nizozemsku...
 
B

budanec

Guest
za izvoz su namijenjeni, jer DEUTZ nije dozvolio da idu zeleni, sebe su nijemci štitili, pa imaš Torpeda bijele boje, narančaste, crvene, koji su bili isključivo namijenjeni izvozu, a čini mi se da i kvalitetniji čak... bilo je čak i rozih u koreji...
za crvene 100% znam da su bili kvalitetniji od zelenih, za bijele i narančaste ne znam, ali znam da su narančasti išli za sjevernoafričke države, crveni čini mi se za nizozemsku...

de si ti videl roze torpede?
 
O

Odessa88

Guest
Evo ga jedan dobarrrr
 

Prilozi

  • pic2012-8-68378_ex-traktori-deutz-torpedo-55-4x4-adriatic.jpg
    pic2012-8-68378_ex-traktori-deutz-torpedo-55-4x4-adriatic.jpg
    69.3 KB · Pregleda: 8,933
  • pic2012-8-68380_ex-traktori-deutz-torpedo-55-4x4-adriatic.jpg
    pic2012-8-68380_ex-traktori-deutz-torpedo-55-4x4-adriatic.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 7,251

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako je tu oko 90. tog godišta onda još može i proči, ali ovi mlađi baš i ne, loša kvaliteta izrade i samih dijelova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh