• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Ajde Miško ohladi. Zagađuješ čovjeku temu.
Koliko si ti Torpeda poderal u životu da ih tak dobro poznaš?
Ja nisam imal niti jednoga (baš kak ni IMT-ja), ali sam kopal po mjenjaču jednog D40. Niti jedan stariji MF, a pogotovo IMT se tak lijepo ne šaltaju.
TD 75 mi je nepoznanica, no ako se rabljeni traže, znači da nekaj i vrijede.
O ukusima nemoraš raspravljati.
Činjenica je da je svaki Torpedo mehanički dorađeniji od IMT-a. Tek današnje IMT novije linije hvataju ih po, recimo, razini buke u kabini, i to s kabinama na platformi. Niti jedan manji Torpedo nema (originalnu) kabinu na platformi, a tiši je unutra od IMT-a.
Svaki ima svojega kupca, i kojeg god kupil (naravno rabljenog), možeš naletjeti na dobar proizvod, jednako kak i na škart, tak da ti je lamatanje ovdje bezpredmetno.
 
M

Miško 007

Guest
A tiši može biti jer je zračnjak ne zagađujem ja.
Ja sam tako vidio.
Pa eto gledaj malo ko god kupi Torpedo radi ga odmah na pola i muke kardan hidrulik.
Nešto je to prečesto.
A o IMT nemaš šta i pričat isto ko o Torpedu da se složimo jer ti što rade traktore pojma nemaju neznaju oni napraviti nešto udobno i dugotrajno.
 
L

ler

Guest
Da se nadovežem na temu o torpedu imo sam do sada i imt 560 i torpeda 6206 i raznih zetora do prošle god kupio sam torpeda 75A 98god 2500rs vjerujte koji niste radili sa tim traktorom da traktor nije loš manji je potrošač od imt 577 ima spore radne i trasportne brzine u mom kraju ima dosta torpeda TD75A moj rođak ima 75 napravio je sa njim do sada 10.000 radni sati jedino je mijenjo lamele 2 puta žalosno je što neki pljuju po torpedu nije to loš traktor tko ne vjeruje neka ode na traktor poll pa neka vidi koliko košta torpedo u njemačkoj pozdrav svima .....
 
M

Miško 007

Guest
Pa nemože on ni trošiti ko 577 kad nejde ta 577 leti zrakom ima motor živ samo takav.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Pa nemože on ni trošiti ko 577 kad nejde ta 577 leti zrakom ima motor živ samo takav.

jao Miško smaraš me već danima otiđi malo na godišnji da se psihički odmorimo.
kad otvorim forum i vidit tvoj post odmah odustanem od daljnje pretrage čovječe NAPORAN SI
 
M

Miško 007

Guest
pa i ti si imas imt na avataru možda plačeš za njim kupi si torpedo ako ti je dobar..
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Vozi Miško!!!

vozi misko u p....m....
misko
vidim da si po "default"u ugrozen odma ti netko prijeti....pun mi je kufer takvih poput tebe,, deset ljudi ti kaze da se ohladis al ne ti i dalje lupas ko otvoren prozor. ocigledno u glavi nemas niti toliko da skuzis da su 2 plus 2 vise od 3, a da slucajno pogodis da su 2 i 2 4 mislio bi da si ekstra pametan... ohladi malo uzmi godisnji pusti druge ljude na miru i prestani se nametat, ja bi ti zabranio pristup forumu...
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Pa nemože on ni trošiti ko 577 kad nejde ta 577 leti zrakom ima motor živ samo takav.

a sta nema veze kolko je traktor tezak? nemoj bit seljacina, razmisli prije nego lupis "pametnu"
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Miško, imam prokleti osjećaj da si mi od nekud poznat...:scratch.....
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
evo miško gledaj kaj je zver taj sve imt-e na svetu pojede i onda reči da svaki torpedo ide po pol
taj traktor ima 20tisuća radnih sati več i nikad nije videl novo ulje samo se dotakalo u njega ak je kaj falelo
na traktoru ništ ne dela samo se more voziti nema svetla nema ništ jednostavno uništen ali još radi i pali na samo 2 zuba nebi vjerovali na samo 2 zuba ja sam se ćudil dok sam to videl
slika0072.jpg

sad reči nekaj za torpeda dok bu imt imal prek 20tisuća radnih sati bez generalne onda nekaj reči
 
M

Miško 007

Guest
Prave satove ima onda kad vrti 20000 što ne naprave ni zapadni traktori.
Teorija ne drži vodu a ovdje nije rasprava IMT nego Torpedo .
A o IMT isto nemam što reći sama nesposobnost.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ako je meni čvojek kojeg poznajem od rođenja rekao da nije radio generalku onda nije ako neznaš u torpedoje su se stavljali nekada orginal khd djelovi ili od deutza kak ko veli i nemremš govoriti da torpedo ne valja ak valja jeboga ti
 
M

Miško 007

Guest
Ma sve je to u redu ali sati nemogu biti...
Jer ni zapadni traktori ne rade toliko raspadnu se.
A kamo neke brtve da to izdrže.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ak mi je tako rekao onda mi je tak rekel nebu mi lagal čovek s kojim se poznam dobro nez zakaj nebi izdržale ako nikad nije bilo skidano to je zapečeno sve moram ga poslikat izbliza nikad nije bil opran pravilno,vjerojatno je radio polugeneralnu ili samo mjenjao karike jer taj čovjek tog td75 od prvog dana kad je kupljen nije uložil niti lipe a kupil ga je novog
 
M

Miško 007

Guest
Ma nek on priča što hoće naslušao se ja takvih priča ...
20000 sati to je vjek trajanja dva traktora na 10000 ode skoro sve i treba mjenjat .
A na 20000 nemoram ni pričat .
Nagledao sam se kvarova i svega .
A možda je sat odvrtio možda satovi više pokazuju sati nego što ima mudrolija je to.
Rusu manje pokazuje.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Ma nek on priča što hoće naslušao se ja takvih priča ...
20000 sati to je vjek trajanja dva traktora na 10000 ode skoro sve i treba mjenjat .
A na 20000 nemoram ni pričat .
Nagledao sam se kvarova i svega .
A možda je sat odvrtio možda satovi više pokazuju sati nego što ima mudrolija je to.
Rusu manje pokazuje.

ma kak da ne....
jel znas kolko sklopovi motora izdrže na 75? Kolko izdrže ležaji na radilici i klipnjačama? Jel ti poznato na kolko specijala se može radilica brusiti?

Ak ima puno sati odma ne valja brojač brojio je više, kak da ne...
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
evo miško gledaj kaj je zver taj sve imt-e na svetu pojede i onda reči da svaki torpedo ide po pol
taj traktor ima 20tisuća radnih sati več i nikad nije videl novo ulje samo se dotakalo u njega ak je kaj falelo
na traktoru ništ ne dela samo se more voziti nema svetla nema ništ jednostavno uništen ali još radi i pali na samo 2 zuba nebi vjerovali na samo 2 zuba ja sam se ćudil dok sam to videl
slika0072.jpg

sad reči nekaj za torpeda dok bu imt imal prek 20tisuća radnih sati bez generalne onda nekaj reči
to su traktori :prayer:
ima ga jedan moj susjed, već ga je svega strgao i samo ide i ide
i ja ga planiram kupiti
 

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
Pozdrav,

posjedujem TD 55 A, 88.g, prvi vlasnik, ko prvo, teze o pregrijavanju ne stoje nikako, a ako se oš baš osigurat, skine se poklopac s lijeve strane cilindara koji inaće upuhuje zrak za grijanje zimi tako da se vide rebra od cilindara, motor je odličan, praktički neuništiv, jer moj je preživio poprilično loše održavanje, od kvarova koliko se ja sjećam najviše je bilo zaebancije sa lamelo (ali zbog pogrešnog korištenja neovisne spojke) te je jednom puklo vratilo od lamele do getribe, no to je bilo prilikom oranja dosta teške zemlje i sa pripitim vozačem..., jedna od zamjerki je na buku zbog mehanizma od prvog pogona ( ne mislim na most, već vezano za vratilo koje spaja središnji i prednji reduktor) i samu buku kabine (ukoliko je verzija za domaće tržište - zelena boja traktora) jer nema gumenih oslonaca na spojevima, sa getribom nije bilo nikada problema- treba se pazit na razinu ulja. Po mom mišljenju traktor je prilično solidan, dakako postoji nekoliko priglupih rješenja, hidraulika diže oko 500kg, servo je odličan...
Inaće dobar dio rodbine mi je radio u montaži i završnoj obradi u Progresu u Jastrebarskom di su se ovi traktori i slagali, dok malo dalja rodbina je radila u inženjerskom odjelu u Rijeci, i za traktore izrađene do 88. svi imaju samo riječi hvale...a o modelima za inozemno tržište da niti ne pričam...pozdrav!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pozdrav,

posjedujem TD 55 A, 88.g, prvi vlasnik, ko prvo, teze o pregrijavanju ne stoje nikako, a ako se oš baš osigurat, skine se poklopac s lijeve strane cilindara koji inaće upuhuje zrak za grijanje zimi tako da se vide rebra od cilindara, motor je odličan, praktički neuništiv, jer moj je preživio poprilično loše održavanje, od kvarova koliko se ja sjećam najviše je bilo zaebancije sa lamelo (ali zbog pogrešnog korištenja neovisne spojke) te je jednom puklo vratilo od lamele do getribe, no to je bilo prilikom oranja dosta teške zemlje i sa pripitim vozačem..., jedna od zamjerki je na buku zbog mehanizma od prvog pogona ( ne mislim na most, već vezano za vratilo koje spaja središnji i prednji reduktor) i samu buku kabine (ukoliko je verzija za domaće tržište - zelena boja traktora) jer nema gumenih oslonaca na spojevima, sa getribom nije bilo nikada problema- treba se pazit na razinu ulja. Po mom mišljenju traktor je prilično solidan, dakako postoji nekoliko priglupih rješenja, hidraulika diže oko 500kg, servo je odličan...
Inaće dobar dio rodbine mi je radio u montaži i završnoj obradi u Progresu u Jastrebarskom di su se ovi traktori i slagali, dok malo dalja rodbina je radila u inženjerskom odjelu u Rijeci, i za traktore izrađene do 88. svi imaju samo riječi hvale...a o modelima za inozemno tržište da niti ne pričam...pozdrav!

da se nisi malo zeznio:mrgreen:
moj 4506 diže više od 620kg (pun atomizer)
a mislim da po prospektu diže oko 1500kg


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh