• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 9006 A

  • Temu pokrenuo john66
  • Datum prvog posta
J

john66

Guest
evo i mog torpeda.... traktor nije u nekom stanju , generalka je napravljena u 3 mjesecu radio je ok do neki dan , nakon cega je pomjeso ulje i gorivo neki nazovimo ga "maistor" je to kao naredi.. međutim sve po starom.. traktor i dalje mjesa gorivo sa uljem ... sad sam zvao nekog maistor po preporukam nekih prijatelja nakon sređivanja motora i mjenjača traktor ide na bojanje zima je duga pa imamo vremena ....zanima me zna li tko zasto mjesa ulje i gorivo????

http://img515.imageshack.us/img515/2839/img097k.jpg
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
evo i mog torpeda.... traktor nije u nekom stanju , generalka je napravljena u 3 mjesecu radio je ok do neki dan , nakon cega je pomjeso ulje i gorivo neki nazovimo ga "maistor" je to kao naredi.. međutim sve po starom.. traktor i dalje mjesa gorivo sa uljem ... sad sam zvao nekog maistor po preporukam nekih prijatelja nakon sređivanja motora i mjenjača traktor ide na bojanje zima je duga pa imamo vremena ....zanima me zna li tko zasto mjesa ulje i gorivo????

http://img515.imageshack.us/img515/2839/img097k.jpg

gdje završi mješavina ulja i goriva?
ako u karteru onda je bosch pumpa
ako u sistemu za gorivo onda provjeri nosač filtera
 
J

john66

Guest
gdje završi mješavina ulja i goriva?
ako u karteru onda je bosch pumpa
ako u sistemu za gorivo onda provjeri nosač filtera
mješavina završi u karteru naravno.... bosch pumpa i dizne su isle na reglazu ali opet isto...dali bi to mogala biti AC pumpa
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mješavina završi u karteru naravno.... bosch pumpa i dizne su isle na reglazu ali opet isto...dali bi to mogala biti AC pumpa

Koja je godina traktor, odnosno Bosch pumpa? S kakvim je podmazivanjem?

Nešto s Bosch pumpom nije u redu, a i nivo ulja se podiže ako je otišao semering na pumpi hidraulike.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Koja je godina traktor, odnosno Bosch pumpa? S kakvim je podmazivanjem?

Nešto s Bosch pumpom nije u redu, a i nivo ulja se podiže ako je otišao semering na pumpi hidraulike.

da ali onda mjesa ulje iz hidraulike i ulje iz motora, zato ide motorno i u hidraulik i u motor. Ako je gorivo u ulju onda je kriva ac pumpa (ako nema centralno da semering dihta onda bi gorivo curilo na njen odušak van, al kod centralnog ode s uljem u karter,)
 
Posljednje uređivanje:
J

john66

Guest
traktor je 88 godiste ... pumpa ima uljno podmazivanje, ako sam te dobro razumi za pitanje... u hidrauliku nefali ni kapi ulja, dok u karteru bude po 3-4 litre viška i osjeti se po nafti... mislim da bi to jedino mogla biti AC pumpa.....??? Dali se mora kupovati nova AC pumpa ili se to da nekako sredit????
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
traktor je 88 godiste ... pumpa ima uljno podmazivanje, ako sam te dobro razumi za pitanje... u hidrauliku nefali ni kapi ulja, dok u karteru bude po 3-4 litre viška i osjeti se po nafti... mislim da bi to jedino mogla biti AC pumpa.....??? Dali se mora kupovati nova AC pumpa ili se to da nekako sredit????

Ako je i Bosch pumpa 88.g. onda ju treba skinuti i odnjeti k majstoru, jer ona nebi smjela prepuštati naftu u motor jer ima na sebi semering, nafta iz nje može samo curiti na odušak (ona cijevčica ispod nje).
Možda imaš noviju Bosch pumpu koja ima podmazivanje iz motora, u njoj nemoraš kontrolirati ulje. Takva pumpa nema semering, višak ulja iz nje ide u motor, ako propuštaju elementi ili AC-pumpa sve ide u motor. Na pumpi je otisnuta godina proizvodnje, s gornje strane kod izlaza za zadnji cilindar, ako je mlađa od 92.g. onda ima centralno podmazivanje iz motora. To mnogi majstori nisu znali koji su ugrađivali nove Bosch pumpe, pa nisu stavili jedan lajtung za ulje, i pumpa je vozila "na suho" i brzo se uništila nova pumpa.
 
D

dado.stimac79

Guest
torpedo 55

Ako je i Bosch pumpa 88.g. onda ju treba skinuti i odnjeti k majstoru, jer ona nebi smjela prepuštati naftu u motor jer ima na sebi semering, nafta iz nje može samo curiti na odušak (ona cijevčica ispod nje).
Možda imaš noviju Bosch pumpu koja ima podmazivanje iz motora, u njoj nemoraš kontrolirati ulje. Takva pumpa nema semering, višak ulja iz nje ide u motor, ako propuštaju elementi ili AC-pumpa sve ide u motor. Na pumpi je otisnuta godina proizvodnje, s gornje strane kod izlaza za zadnji cilindar, ako je mlađa od 92.g. onda ima centralno podmazivanje iz motora. To mnogi majstori nisu znali koji su ugrađivali nove Bosch pumpe, pa nisu stavili jedan lajtung za ulje, i pumpa je vozila "na suho" i brzo se uništila nova pumpa.

Imam td 55 imam stalno nafte u ulju mjenjao sa 3 puta membranu na ac pumpi i stalno ista prica Bosch pumpa mi je 88g i ima cjevcicu iza za odusak dali je upinanju Bosch pump:?:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Imam td 55 imam stalno nafte u ulju mjenjao sa 3 puta membranu na ac pumpi i stalno ista prica Bosch pumpa mi je 88g i ima cjevcicu iza za odusak dali je upinanju Bosch pump:?:

Koji je proizvođač pumpe? Kad ima membranu onda je pretpostavljam IPM, ona bi trebala naftu isto kroz odušak na Bosch pumpi izbaciti van dok pukne membrana, čudno je da nafta ide u karter.
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
dali zna netko nekoga da prodaje torpeda 7506 s prednjom vucom 90 godina na dalje moj je izgorio od instalacija bio je td 7506 97godina sad je dosao s popravka moram stavit slike a neznam kako moze ko objasnit
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ima jedan torpedo TX 75, '90g, prednja hidraulika i kardan, klima decko trazi 10000e
 
J

john66

Guest
dali zna netko nekoga da prodaje torpeda 7506 s prednjom vucom 90 godina na dalje moj je izgorio od instalacija bio je td 7506 97godina sad je dosao s popravka moram stavit slike a neznam kako moze ko objasnit
Kada budes piso samo zaljepi link od slike u post i to ti je to tako ja radim ali ima jos nacina..... pozuri sa slikama....
 
J

john66

Guest
Ima jedan torpedo TX 75, '90g, prednja hidraulika i kardan, klima decko trazi 10000e
Daj zaljepi samo link ako je u uglasniku na internetu... zanimaju me slike...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ima jedan torpedo TX 75, '90g, prednja hidraulika i kardan, klima decko trazi 10000e

el to ima original PH i klimu ili si je neko dao truda :finga::finga:
jedva čekam da staviš sliku da vidim kako to izgleda
meni bi trebo takav jedan za sijanje špricanje i te kikiriki poslove 9006 mi je malo neokretan
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
el to ima original PH i klimu ili si je neko dao truda :finga::finga:
jedva čekam da staviš sliku da vidim kako to izgleda
meni bi trebo takav jedan za sijanje špricanje i te kikiriki poslove 9006 mi je malo neokretan

U originalu klima uređaj su imali samo RX 170, možda je ovaj TX bio protutip s klimom, moj TX ima samo ventilaciju i grijanje.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
.... i odkud dolazi gorivo u karter-ulje????nestrpljiv sam da saznam

moguce da je miješanje na nosaču filtera ili da je bosch pumpa s centralnim podmazivanjem a ima mebransku ac-pumpicu
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
s novim forumom i moj novi avatar nekad nas novi torpedo td55a(96.g. - prodan06.g.)

ajd nek se i on vidi ipak sam s njim počeo zarađivat za svoj kruh
danas mi ga je i malo žao nije imao ni 4000rs , korišten samo za lake zadaće
 
Na vrh