• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo traktor

A

Ado

Guest
Interesuje me što je mala zastupljenost traktora Torpedo, na našim prostorima i da li se više proizvode ima li ih uopšte u prodaji, kad je prije rata bili isto kao IMT traktora. " Hvala unaprijed"

" Ado."
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ado kaže:
Interesuje me što je mala zastupljenost traktora Torpedo, na našim prostorima i da li se više proizvode ima li ih uopšte u prodaji, kad je prije rata bili isto kao IMT traktora. " Hvala unaprijed"

" Ado."
Torpedo se više ne proizvodi, u stečaju je od 2000.g., :oops: sad se u Rijeci u Torpedovom pogonu sastavljaju traktori Limb.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ima al su vrlo ne kvalitetni i nisu skupi, jer se proizvode kod raznih privatnika (npr Hittner-Bjelovar). Al može se naručiti i od Njemačkog Deutz-a 7207 svi dijelovi pašu na TD 75, isto tako i kod ovih manjih. Jedino je problem što su dijelovi od njemačkog Deutz-a dosta skuplji.
 
A

Ado

Guest
-"Pozdrav svima interesuje me kolika je cijena Torpedo traktora polovnog sa prednjom vučom i malo pobliže njegove karekteristike . 8) " Hvala na odgovorima " "Ado"
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ovo je moj TD
SSM16776.jpg


Kabina je tapicirana
SSM16846.jpg


Ovo je od mog kolege, i prodavao ga je za 8,500 €, traktor je 97.g.:
SSM16818.jpg

SSM16798.jpg


Inače, prodajna cijena Torpedu TD 75 je od 5000 - 8000 € ovisi o stanju.

Ja bi svoj cijenio 7500 €, jer je sređivan:
SSM16688.jpg


Ovakvima Torpedima je cijena nešto veća, jer imaju bolju kabinu (ovo na slici je TX 80, turbo motor):
TX80A.jpg
 
A

Ado

Guest
Gledajući po slikama u dobrom su stanju sviđaju mi se, ovo su motori 75 TD A,super ga održaješ vidim da cijeniš mašinu svaka ti čast :D ,molim te još mi navedi njegove sve karekteristike, motor je TD ,koliko ima cilindara, širina točkova, kakav je za održavanje ,njegovi kvarovi, kolika je nosivost hidraulike,kolika mu je potrošnja goriva prilkom oranja na sat? Koliko radnih sati,brzina naprijed i nazad,volan mehanički ili ?Gdje mogu doći do rezervnih dijelova da li ima najbliže recimo u Metkoviću kupiti ? Molim te za odgovor da li ima manji motor sa manje konjskih snaga a da ima prednju vuču. 8) "Ado" 8)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ado kaže:
Gledajući po slikama u dobrom su stanju sviđaju mi se, ovo su motori 75 TD A,super ga održaješ vidim da cijeniš mašinu svaka ti čast :D ,molim te još mi navedi njegove sve karekteristike, motor je TD ,koliko ima cilindara
TD 45 i TD 55 imaju 3 cilindra, TD 65 i 75 imaju 4 cilindra, a TX 80 (ovaj crveni sa zadnje slike) ima 4 cilindra + turbo,
, širina točkova, kakav je za održavanje ,
TD 75:
Zadnje su 18.4 - 30, širina 42 cm, ali može imati i 13,6 - 38 ( za međurednu obradu)
Prednje 11,2 - 24

TD 55:
Zadnje 14.9 - 28
Prednje 9.5 - 20

Održavanje na njemu je vrlo jednostavno, važno je da su cilindri očiščeni od nečistoća. I sve ostalo promjena ulja itd..
njegovi kvarovi, kolika je nosivost hidraulike,
Njegovi najčešći kvarovi na 75-ici su:
- Slaba hidr. pumpa
- ležaji od rikverca i radne

Hidraulika je na njemu dosta jaka, neznam točno koliko diže, al rasipač od 1,2 tone bez pomoćnih cilindara diže k'o od šale
kolika mu je potrošnja goriva prilkom oranja na sat?
Potrošnja mu je iznenađujuće mala, nisam ga točno mjerio, jer ne orem s njim, al susjed kaže cca 8 l/ral
Koliko radnih sati,brzina naprijed i nazad,volan mehanički ili ?Gdje mogu doći do rezervnih dijelova da li ima najbliže recimo u Metkoviću kupiti ?
Moj je iz kombinata Čepin, sudeći prema poderanosti papučice od kvačila ima cca 20000 rh :?

Brzina ima 12 naprijed, nazad 4

Rezervnih djelova ima u trgovinama gdje drže djelove za ostale istočne marke IMT, Zetor
Molim te za odgovor da li ima manji motor sa manje konjskih snaga a da ima prednju vuču. 8) "Ado" 8)
Ima Torpedo TD 55, al ako češ kupovati probaj ga naći sa malo radnih sati i starijeg od 94.g., jer ovi noviji su sklapani sa kojekakvim ne kvalitetnim djelovima u getribi.

evo slika od TD 55 A
TD55A.jpg


i TX 55 A
TX55A.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Sad sam malo čito od Vedrana, vidim da nisu loši ti traktori!!
 
Na vrh