• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Moze li mi neko reci odgovara li ova AC pumpa na Torpedo TD48, skinuta je sa Bosch pumpe Deutz kamiona sestaka.. na izgleda je skoro identicna ono ja Torpedu.. I da li ima neki poseban postupak montaze ili samo tri sarafa se skidaju, novi dihtung i navrce se ova nova ???

Evo slike





 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
trebala bi moči pasati,ako su tri razmaci tih triju rupa isti,evo npr. i mi smo na naš 75stavili AC pumpu od tama 260 i radi bez brige...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Na rupe paše jedino kod ugradnje usporedi dužinu onog djela koji ulazi i na kojem se nalazi kotačič.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Na rupe paše jedino kod ugradnje usporedi dužinu onog djela koji ulazi i na kojem se nalazi kotačič.

Znaci da provjerim dubinu djela sa kotačićem, ako ne bude ista kao kod stare nista od ugradnje :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Si, ako je krača nepumpa, a ako je duža karambol.
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Jucer sam vidio nekoliko torpedo traktora koji imaju 2 kljuca u tabli ispod volana.Ne znam zasto sluze 1 je skroz lijevo 2 je skroz desno,naime kod mene je samo 1 kljuc na kojem je kontakt i svjetla a drugog kljuca nema jedini onaj potezac na kojem je grijac i samo paljenje traktora.Mene covjek uvjerava da je sve tvornicko,,a znam da u prirucniku odrzavanja objasnjava paljenje izvlacenjem grijaca na prvi stupanj i onda verglanje....:icon_axe::icon_axe:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Torpedo bi možda danas i kupil, ali traktor baš i ne :(hi):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kaj god rekli,al to nije tvornički... torpedo/DEUTZ imaju jednu bravicu(kontakt,pozicije,kratka svjetla) i onaj na povlačenje prvo za grijač i do kraja van paljenje..
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
evo jednog lijepog torpeda 75A s turbo motorom od Tam kamiona:







Traktor je inače od mog bratića, kupljen za par tisuća kuna s neispravnim motorom i bez prednje vuče. Rastavljen totalno, sređeno sve, kupljen motor prednja vuča, kardan i sad ovako izgleda
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepo je sređen,nego daj mi molim te poslikaj kak je izvedena turbina,i od kojeg tama ja to motor...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel neko pokusao ubrzati kardan na Torpedu 40/45/48, i da li je uopste moguce? Trebao bi mi brzi kardan zbog skoro svega, roto kose, balirke, freze, silokombajna...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel neko pokusao ubrzati kardan na Torpedu 40/45/48, i da li je uopste moguce? Trebao bi mi brzi kardan zbog skoro svega, roto kose, balirke, freze, silokombajna...
Svi ti priključki su projektirani za 540 okretaja , zašto?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Zato sto mu treba preko 2000 O/min na motoru da bi imao 540 na kardanu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dajte motoru nek se vrti , za to je napravljen .
Ako ima "viška snage " daj mu brzinu više , da vidiš učinka .
A kad je učinka progres je zagarantiran :lol:
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Dajte motoru nek se vrti , za to je napravljen .
Ako ima "viška snage " daj mu brzinu više , da vidiš učinka .
A kad je učinka progres je zagarantiran :lol:

Druze tek na 2200 obrtaja ima 540obr, bil ti danas cio dan kosio sa rotacionom kosom pod punim gasom, a ako postoji nacin da se ubrza kardan ti ne bi uradio ?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Zato sto mu treba preko 2000 O/min na motoru da bi imao 540 na kardanu.

Hvala na odg Lisnik.

Sad da te pitam da li je moguce uraditi nesto povodom toga, neki zupcanik praviti da se ubrza na 700-750 na kardanu jer bi dosta lakse bilo raditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh