• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
da rijeseno jutros pogledo bila je otkacena puko osigurac sto je drzi ,sad cemo vidit oce li radit

torpedo 75 ,,koja je brzina najbolja za oranje ,koji plug najlakse vuce ,kod mene su inace tvrde zemlje,

i nekad mi tesko ubaciva u rikverc,kad nece dva puta kvacilo tek zatim ubaci
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
jel ima prednju vuču ili ne? on bi moral svugdje vuči 2x14 plug kakva god bila zemlja,a za oranje u tvrdoj zemlji 3. radna
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
ima prednju vucu,jel oranje samo u radnim brzinama,svatko ima drugacije misljenje o tome

ev malo slike ,,nije nesto al posluzi
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

i sa ovim orem
picture.php


Daj ne piši post za postom, imaš opciju "izmjena" na dnu svakog posta, pa ako nešto ubacuješ ili nadopunjuješ molim te koristi tu opciju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ako imas brojeve na poluzju trebalo bi da postavis veliku rucicu na 13, a rucicu fine regulacije u donji polozaj, onda skracujes ili produzujes sipku davaca impusla do onog momenta dok poluge se ne pocnu dizati na tom polozaju (oznaka 13 na poluzju). Kada tako postelas trebao bi da imas pravilno podesen i precizan hidraulik.

Neka me neko ispravi ako grijesim.

Sada si me sjetio da sam to negdje procitao ali se nisam sjetio da to ima veze sa finim hidraulikom! Treba jos staviti poluge u vodoravan polozaj i onda treba pocet dizat na 13.
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ima prednju vucu,jel oranje samo u radnim brzinama,svatko ima drugacije misljenje o tome
pa ako je tak kak kažeš teška zemlja 3 radna mu bude taman,možeš ti njega potjerat i u 1.brzoj ali PAZI da motor ne zhebeš i pregriješ jer mu je dosta teško u tvrdoj zemlji i kombinacija od 2x14"na pristojnoj dubini od 27-30 cm..ove godine se to pogotovo vidlo jer je zemlja bila katastrofa zbita i na mjestima sa 2x14 na 27 cm dubine motor je praktički stajal u 3.radnoj,negdje je trebala i 2.radna ali fala bogu pa bila samo jedna takva zemlja da nismo imali probleme dalje..da nemisliš da nemože,on u nekoj zemlji normalne tvrdoče ide bez brige u 1.brzoj sa tim plugom i dubinom,al gje je stvarno tvrdo onda obavezno radne brzine..
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Kupio sam bočnu kosu za Torpeda ali bez remenja pa dal mi moze ko reci dimenzije remenja ko ima malog torpeda i kosu na njemu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda ga ne diraj, nek on malo puše i nek baci koju kap ulja, nije to ništa opasno ako on dobro ide i ne gute ulje. Pazi samo na nivo ulja i to je to.
Kad bude motor za generalnu onda ju budeš radio kako treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Isplati, ako su stubline donekle dobre i klipovi nisu poderani i nemaju lufta na međicama.
Ako je za udaju onda se uvjek isplati
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
ma izmjeri pritisak ulja u motoru prije...i na ladno i na vruće...
..ak je loš onda ne diraj i teraj još neko vrijeme..pa ćeš slagat kompletno
..ak je pritisak dobar (i ak imaš cca 3200 kunića) onda nove sklopove (klip karika stublina) i ringovi ispod glava i teraj ...još bar 7-8 tisuća rs
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kako da izvadim klip. Zamjenio bi manzetnu.



Uspio sam. Polugama sam ga malo kvrckao dok nije ispao.
Trese mi hidraulika pa sam jucer rastavio regulator i zamjenio gumice. Poluge vise ne padaju tolikom brzinom ali treslo je i dalje. Danas sam zamjenio manzetnu i nisam dobio nista.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh