• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

R

Ratarko

Guest
Bratič mi ima takvu 75-icu kao sa slike koju sam poslao i stvarno nema tapecirung po cijeloj kabini .
Tko bi znao zašto je to tako , znam da su pri kraju bili u banani tako da je bratič dobio traktor iz jedne od zadnjih isporuka , negdje 98 godine ako se ne varam . Ide i njegov traktor dobro , rekli su da se osjetilo kako su ti zadnji primjerci bili lošije završne obrade i slično , to je istina , vidilo se na traktoru . Nisu više recimo niti nudili tegove na zadnjim felgama i slično.
 
B

Bobo

Guest
Bio je i ovdja blizu mene jedan 55A i nije izgledao ni priblizno tako iznutra. Bio je sredjenijo od obicnog 55, ali rupe su bile po podu da macka udje u traktor bez problema...

Mozda je to bilo zbog nemara vlasnika, tko ce ga znat...


Ovaj sa slike je samo primjerak za katalog i za po sajmovima... Evo za primjer kad neki istocni traktor vidis na sajmu i sjednes u njega, sve je na mijestu, nema rupa nikakvih, vrata ne mozes zatvorit koliko kabina dihta. Odlucis se za kupovinu i dodje ti sasvim deseta stvar kuci... Rupe svuda, vrata od kabine moras podizati da se normalno zatvaraju, sastavi fulaju za 1cm pa i vise...


To se zove dobar marketing...

Ovaj torpedo sa slike zbilja dobro izgleda iznutra...
 
R

robert

Guest
to nije unutrasnjost torpeda.na vratima iza volana se vidi precka izmedju dva stakla,koja je tanka i ravna,a ona u adriaticu je siroka i nakosena
 
P

paor

Guest
koliko se sječam torpeda od 90 i oni od 60 ks su bili jako loši, ljudi su ih se se brzo rješavali nakon nemilih kvarova
imam dva poznanika koji su imali takve traktore, jednom ču ih pitati da mi točno izrecitiraju spisak kvarova koje su imali
 
R

robert

Guest
mislim da je to kabina od one prve serije,pa ju je nabacio na adriatika.
unutrsnjost one 'fine' kabine sigurno nije od integrala,ako je on bio na sajmu u zg 97 ili 98.
90-tice 60-tice su opcenito dosta losi,pa sa njima treba pazljvo,jer su dosta njezni.moja 90-tka od '85 je imala jedan kvar na mjenjacu,jedan na hidrauliku,i generalku na preko 8000,...ali radi sa rotodrljacom 3 metra.i naravno neke sitnice poput crijeva,anlasera i tih stvarcica.
no ima i prednosti.udoban i povrh svega jako mal potrosac,sto se tice hladjenja motora(prvog i drugog cilindra) traktor ne bi smio u leru raditi ispod 1000okr,inace se pocinje pregrijavat.a svako ko zna nece dopustiti da mu traktor(bili koje marke) radi u leru,da ne trosi uzalud dragocijeno''crno zlato'' :wink:
 
R

Ratarko

Guest
Pa zar nema konstantno hlađenje motora preko remenice na turbini ?
Zašto bi se pregrijao ako turbina stalno vrti ?
Hočeš reči da bi se traktor samouništio da recimo radi cijeli dan na leru , to nisam znao ?
 
R

robert

Guest
naravno da se nebi samounistio,samo tada motor stvara vise topline nego sto se turbina vrti.to mi je rekao covjek kojiradi traktore i dipl.strojarstvo
motor pri malo vise okretaja,stvara neznatno vecu temperaturu,a turbina se dosta brze vrti,pa ga dobro hladi
 
R

Ratarko

Guest
Da li je tako i kod RX 170 ?

Možda da si staviš neki sat za temperaturu motora onda u TD 90 pa bi okvirno znao na čemu si ?
Na RX-ima imam za mjerenje temp. ulja u motoru , super stvarčica , preporučam .
 
R

robert

Guest
mislim da rx ima drugaciji sistem turbine.ne reba mi nikakav sat,jer nikad ne ostavljam traktor da radi u leru.a ako radi,samo malo dodam gasa i sve je ok.devedesetka samo veselo zvizdi(ventil od hidraulike) :wink:
 
R

Ratarko

Guest
Nisam mislio da ti sat treba isključivo zbog ler gasa i toga problema sa lerom nego za svaki dan , za rad .
Dobro je znati da li si negdje blizu crvenog područja u temperaturi kada radiš a to na Torpedima ne možeš znati . Imaš samo kontrolu koja se upali kada si več pregrijao motor. Nama je to užasno smetalo što ne znamo da li je temp. u radu još u normali ili smo tik do pregrijavanja motora pa smo ugradili najobičniji sat za tem. vode iz IMT 539 . Ništa bez IMT-a :lol:

Sada prestajem sa radom kada temp. dođe na 10 stupnjeva prije nego li se lampica od pregrijavanja pali .
Zgodna stvarčica , makar meni .
 
B

Bobo

Guest
To je na Torpedu "Must have" jer ga lako pregrijes i onda ode on u vjecna lovista... Recimo da ti izgori lampica koja ti signalizira pregrijavanje? Sto onda vozis cijeli dan, boli te briga, i ujutro ga ne mozes upaliti...

Ovo tvoje za temperaturu ulja je prejebene ideja!

Vis da bez IMT-a ipak nema nista...
 
R

robert

Guest
he he...moj torpedo ima 21 godinu,pa radi bez tog sata.uopce ne mora biti od imt-a.moze bilo koji sat,tako da bez imt-a se moze jako lako... 8)
 
R

Ratarko

Guest
Ne , ne i neee .
Sat za temp. mora biti od IMT-a , ja ne bih htio da je drugačije i točka :wink: :D
Istina da taj sat nije prijeko potreban , u našem selu je bilo osam RX-170 traktora i jedino su moja dva to imali . Ovi ostali su radili i bez njih sasvim OK . Znam za makar još toliko RX-170 traktora u susjednom selu a niti oni nisu imali te satove , ma to je do čovjka , ako voliš znati koja je temp. zašto ga ne staviti .
Inače stavi se za 10 minuta , jako je jednostavno , svatko to zna napraviti sam .
 
R

robert

Guest
mozes i staviti sat za mjerenje temp. motora,na svakom pojedinom cilindru....ako hoces...
 
R

Ratarko

Guest
Daaa , to bi bilo KUUL , šest satova za temp. kao u avionu 8)
 
R

robert

Guest
ma to mogu samo pile...zato se i zovu TORPEDO,jer odma napadnu u njivu!! 8)
 
K

krx pozega

Guest
Samo što ne eksplodiraju...a znate koje rakete kad padnu ne opale.. :wink: :wink: :D
 
Na vrh