• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
mario kaže:
ZJ Bok i dobrodošao, od kud si ? Objasni na onda ti sliku.

Traktor je u snimljen prije par godina u HR. 100 ks, 4cil turbo, Torpedo BF4L912 (ne postoji Deutzov ekvivalent), ostalo kao Steyr 9100.
Na slici sam ja.
 
R

Ratarko

Guest
@ZJ

Kažeš da ja Carraro mjenjač ali ja ne znam niti o kojem se traktoru tu radi ?
Več smo se složili oko toga da to nije unutrašnjost TD 75 nego nekog drugog , možda ipak TD Kvarnera ili TD Integrala ? Da li ti znaš točno odnosno nešta sigurno znaš o tome više od nas pa reci .

U svakom slučaju luda stvar ako je to unutrašnjost nekog Torpedo traktora a imao je mehanički inverter brzina , zamisli samo kako bi danas imali naš odličan HR traktor da je produkcija nastavljena .
 
B

Bobo

Guest
Da je produkcija torpeda nastavljena u tom smijeru, i ja bih pjevao drugaciju pjesmu... Garantiram.

No i mane zanima sto je to na slici, i kakva je ono unutrasnjost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
Dečki, ne znam znate li da su prvi LIMB traktori (prototipni) nastali na Torpedo-voj šasiji s Perkins-ovim motorom.
Dakle, lako je moguče da su več u Torpedu eksperimentirali s drugim kombinacijama. Na spomenutoj slici sigurno je Carraro zadnji kraj.
 
Č

Čugi

Guest
Zašto ime Torpedo?

Nekadašnja FNRJ imala je u sastavu vojne industrije fabriku/tvornicu torpeda za manje podmornice koju je nasledila od Austrougarske, kojoj je dala naziv Torpedo. Vremenom se razvijala i počela praviti i veća torpeda, i čak se upustila u razvoj torpeda nove generacije, ali su političari zbog poboljšanja odnosa sa tadašnjim SSSR-om sve zaustavili i počeli kupovati sovjetska torpeda. Proizvodnja u Rijeci se definitivno gasi, te fabrika prelazi u civilni sektor, i dalje noseći naziv Torpedo!
 
B

branko

Guest
ÄŒugi kaže:
Zašto ime Torpedo?

Nekadašnja FNRJ imala je u sastavu vojne industrije fabriku/tvornicu torpeda za manje podmornice koju je nasledila od Austrougarske, kojoj je dala naziv Torpedo. Vremenom se razvijala i počela praviti i veća torpeda, i čak se upustila u razvoj torpeda nove generacije, ali su političari zbog poboljšanja odnosa sa tadašnjim SSSR-om sve zaustavili i počeli kupovati sovjetska torpeda. Proizvodnja u Rijeci se definitivno gasi, te fabrika prelazi u civilni sektor, i dalje noseći naziv Torpedo!


tvornica se i prije toga zvala “Torpedo-Fabrik von Robert Whitehead“. pa se jedno vrijeme zvala "jadran" pa "poduzece aleksandar rankovic" a nakon toga 1953 "torpedo" i da ne filozofiram previse o tome si mozete koga zanima procitati ovdje Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Hvala branko na linku, ja sam ovo danas slučajno pročitao kod prijatelja u nekom starom vojnom časopisu, pa reko da napišem.
 
R

Ratarko

Guest
A da li znate da se u Torpedu proizvodio NAJBOLJI MOTOR IKADA PROIZVEDEN NA SVIJETU ?
Tko zna koji je to motor ?
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
Vjerovatno nekakav brodski...

Hehe , nema pomaganja jer je prejednostavno , ima taj motor svoje ime a ti ga ZNAÅ  , reci ? :D
 
S

sapat

Guest
ko me tjero da odgovaram na pitanje... neželim se isprosipat, a na internetu mi se neda tražiti...

Imao sam torpeda 75 , vozilo ga je jedno 20 različitih bisera, među njima i ja (na njemu sam se školovao) motor je bio odličan, ali hidraulik i mjenjać katastrofa.
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Da nije Aran?

Evo ga , pogodio prstom u pekmez :D

... i jel se slažete da je najbolji ?
Da li ste igdje vidjeli rezervne dijelove za njega , niste jer ne trebaju :mrgreen:
 
R

ROKI

Guest
Moji su ga davno imali za navodnjavanje. Tuk,tuk,tuk... Tako je radio na leru. A kad mu dodaš gas trebalo je čekat da se zalaufa. To je bio NEPODERIV stroj i imao je 9 il 11 konja.
 
B

Bobo

Guest
AHA... Dakle Aran je Torpedov proizvod... To nisam znao :oops:

Ovdje ima ljudi (starih djedova) koji Aran nazivaju Rakovicin 6 cilindarski motor koji se ugradjivao u zmaja 780, koji takodjer glasi za nepoderivog...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zvona ovo je sramota za vlasnika, stid ga bilo, tako uništit traktor :cry:
 
S

sapat

Guest
dobar je, šta mu fali, traktor je izgleda uvezen iz hirošime :lol:
 
Na vrh