• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
za to ce ti netko drugi trebati odgovoriti ja nikad nisam ni probao staviti 3x12 tako da neznam vidjet ces bit ce sigurno jos odgovora
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
nisi shvatio a ja ti nisam jasno rekao

trebaš plug,mi/ja neznam kakvu strukturu zemlje obrađuješ ali sam siguran da s 2x14'' okrtačem oreš gdje oćeš po ravnici
ja da sam u tvojoj situaciji probao bi nabavit 2x16'' Lemken ili sl. uglavnom lakši plug

teško ti je dati neki konkretan odg. zavisi u puno faktora(sami plug,traktor,tlo....)
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
evo decki napravio sam grupu torpedo pa ako se želite pridružiti samo dajte da nebudem sam u grupi :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
589
gle ja neam taj traktor, ali u opcijama mi je da ga kupim pa se raspitujem kakve bi plugove mogao vuci i rotodrljacu, hvala na savjetu! vidio sam danas tu kod mene neki lik isao sa td 75 i rotodrljacom 2.5 m sa paker valjkom, vidi se da mu je tesko nosit, jos ima i utege naprijed, da i nije bio dupljak!
 
Z

zlatko_01

Guest
koliko velike plugove bi torpedo 75 dv mogo vuc po ravnom terenu?

Imam 3x12-14-16(mislim na štelajući) i nosim i orem sa njim bez problema... Inače sam oro sa sa 2x14 imt a sad sam nabavio Vogel&Noot 3 brazde okretač ma preporodio sam se kad sam krenio orat i da kod mene je sve ravno kao dlan, tako da toliko moje mišljenje ali ovisi o tipu zemlje naravno... A što se tiče rotodrljače i to sam testiro proljetos u proljetnom oranju ide 1ili 2 radna sa dosta gasa isto zemlja šta kaže koji je tip!! Ako misliš kupit torpeda 75 sa dv to je po mome mišljenju dobar izbor mala potrošnja u svim opcijama rada a ako ga kupiš imam ja plug za prodat imt 2x14 vuko ga je 560 do prije torpeda prvi vlasnik orginalno stanje prve daske kopirni... ako te zanim javi se...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
589
Imam 3x12-14-16(mislim na štelajući) i nosim i orem sa njim bez problema... Inače sam oro sa sa 2x14 imt a sad sam nabavio Vogel&Noot 3 brazde okretač ma preporodio sam se kad sam krenio orat i da kod mene je sve ravno kao dlan, tako da toliko moje mišljenje ali ovisi o tipu zemlje naravno... A što se tiče rotodrljače i to sam testiro proljetos u proljetnom oranju ide 1ili 2 radna sa dosta gasa isto zemlja šta kaže koji je tip!! Ako misliš kupit torpeda 75 sa dv to je po mome mišljenju dobar izbor mala potrošnja u svim opcijama rada a ako ga kupiš imam ja plug za prodat imt 2x14 vuko ga je 560 do prije torpeda prvi vlasnik orginalno stanje prve daske kopirni... ako te zanim javi se...

a jesu li ti plugovi prekretaci sa kojima sad ores? I sa koliko velikom drljacom si rotirao?
 
Z

zlatko_01

Guest
a jesu li ti plugovi prekretaci sa kojima sad ores? I sa koliko velikom drljacom si rotirao?

Imt 2x14" nije prekretač ali ovaj što sam nedavno nabavio je 3x12" (štelajući) od 12" 14" i 16" cola nosim ga i orem bez problema opet nglašav zemlja je bitna. Kod mene jedan atar orem prilično lagano a jedan pod rijekom Vukom jako teško tamo treba zapet malo žešće da bi se oralo da liči na nešta... a sa rotodrljačom sam išo od 2.5 metara bez teškog paker valjka samo cjevasti valjak ide negdi 1 radna negdi 2 radna sa dosta gasa...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
146
pa jel se moze mjenjat snaga na rbr pumpi bez bosch servisa? neznam , a ovaj vijak na slici pojma nemam sta bi mogao regulirat? jel zna itko i mene zanima?

taj vijak regulira max pomak zubne letve tj maximalnu zakrenutost pumpnog elementa (onog s onim urezom okolo)
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
589
Koliko bi me kostala prednja vuca za td 75? Od prednje vuce ima samo kardan, znaci hvali prednji dio!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Koliko bi me kostala prednja vuca za td 75? Od prednje vuce ima samo kardan, znaci hvali prednji dio!

Neznam u hrvatskoj ali u Bosni je nemožeš naći i ako nađeš skupa je ko dragi kamen.npr.juče gledo u prodavnici nova polusovina za torpedo sa zglobom 700 eura.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
jel ima tko za prodat prednje felge s 8 rupa torpedova prednja vuča ne talijanska??
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
522
može li mi netko reči kupujem rabljeni traktor što je bolje kupiti imt 539 ili torpedo 4506 i zašto
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
može li mi netko reči kupujem rabljeni traktor što je bolje kupiti imt 539 ili torpedo 4506 i zašto

daj malo ohladi sa svojim postavim,
u koju got temu si napravo post, ide tema u off,
A i svako pitanje ti je x VS y
 
Na vrh