• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ovak to izgleda
Ono na prvoj slici ispod pumpe ti je ventil. Tu nema ništ vezan o za filtriranje.
Na drugoj je filter a jel na usisu il na povratu nemam pojma. Vidi po lajtunzima odakle dobiva i kam se vrača ulje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Sporo hidraulika diže, i kad mi je prikopčan plug okretač treba gasa da okrene
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Rekel bi da je prigušen protok ulja do pumpe. Da nije filter previše fin?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Na hladno loše, na toplo kak tak
Očisti usisni filter, a sad se opet vračamo na ulje.... Motorno je gušče.... ali nebi se ja htel mešati
Uglavnom, do tog ventila ti to nije.
Možeš staviti i pumpu veče litraže pa bu brže, kolko uopče litara je sad gore, ali filter svakak očisti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
To si i ja mislim, da jednostavno nije adekvatan filter stavljen.
Kako sam i napisao već, i bivši gazda je imao taj problem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Da je traktor moj ja bi ispustil ulje, očistil usisni filter ako ga ima, utvrdil dali je ovaj sa strane povratni i najvjerojatnije ga zamjenil te stavil u hidrauliku hidraol pa videl kaj se događa.
Ali to sam ja, ti napravi kak misliš da treba
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Taj filter je na usisu, na debeloj cijevi.
Tu je na njegovom kućištu izvod i za volan, on se takoder teško vrti sad prek zime, kad se zagrije onda je ok
Tu se možda bolje vidi nego na slici prije
 

Prilozi

  • 20200125_143744.jpg
    20200125_143744.jpg
    137.2 KB · Pregleda: 36

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ebemu, miša i filteru. Pa ne košta milione, stavi novog ili probaj bez njega da vidiš jel ima promjene na bolje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ma nije njegova cijena bitna, stavit će se novi.
A kak misliš da bi bez njega?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Spojiš direktno ili ovom starom povečaš protok na način da ga izbušiš... šalim se u vezi ovog za bušenje, sve smeče koje je pofiltriral bu pumpa posrknula.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
"Ok, ljudi tu toče motorno zbog mogučih problema s ulaskom u motor. Nije to loše, ali po mome je to glupost."
Da li je glupost ili ne, ali u dugogodišnjoj praksi mi se desilo da su motori "zaribali" zbog ulaska hidrauličnog ulja u motorni prostor. Hidraulično ulje sagorava sa talogom i taj talog pravi velikih problema.
Po ovome što ste opisali u predhodnim postovima tu je nedovoljna količina ulja koja dolazi do pumpe. Prvo očistite usisni filter kako je već opisano u predhodnim postovima i ne promeni se stanje proverite pritisaki protok hidraulične pumpe.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Na drugom traktoru ( Universal) također imam motorno ulje za hidrauliku. Kod njega je malo drugačije jer ulje vuče iz getribe za hidrauliku ali ne bitno sad. Paše mi da ostane unutra motorno ulje zbog priključaka koje koristim na oba traktora.
Pritisak smo mjerili otraga na izlazima i ima oko 165 bara na toplo, protok nismo jer nemamo uređaj.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Kapacitet pumpe na ovom traktoru je 39,6 l/min a pritisak je oko 200 bara.
Izmerite pritisak nakon čišćenja usisnog filtera. Pročitajte broj koji piše na trenutnom filteru koji se nalazi na vašem traktoru (hidraulični) i pomoću uporednih tabela ili tabela po kojim se traži po medelima traktora. Uvek koristite samo filtere proverenih i renomiranih firmi koje proizvode filtere (Fleetguard, MAHLE, MANN filter ......), U prilogu sam Vam poslao koji filteri se koriste na Vašem traktoru od Mann grupacije. Screenshot_5.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
"Ok, ljudi tu toče motorno zbog mogučih problema s ulaskom u motor. Nije to loše, ali po mome je to glupost."
Da li je glupost ili ne, ali u dugogodišnjoj praksi mi se desilo da su motori "zaribali" zbog ulaska hidrauličnog ulja u motorni prostor. Hidraulično ulje sagorava sa talogom i taj talog pravi velikih problema.
Ovo gore pod navodnicima sam napisal ja?
Mogel si onda i ostatak mog posta prekopirati ili pročitati pa bi shvatil da i ja imam u guzici koju godinu prakse.

Filter je uvjek najkvalitetniji onaj kojeg trgovac ima na stanju i onaj kojeg naj skupljeg ima na stanju, a ko ga i gdje te pod kojim imenom i za koga proizvodi je manje nebitno.
Danas ako hočeš i možeš platiti i tvoje ime može stajati na filteru ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh