• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
724
Dok radi a mozda i dok stoji. Sljeva se do casice i kaplje. Stalno fleka ispod. Oprao sam ga pa vidim odakle dolazi.

Znaci na kraju cilidra rucne pumpe, na sastavu
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Na vrhu ili dolje na spoju? Ako je na vrhu, trebao bi kupit novu pumpu, ako je dolje probaj je zategnuti. Ja sam promjenio 4-5 komada i na kraju sam poludio i stavio od auta električnu, neke su mi čak propuštale gorivo u bosch pumpu. Od kad sam stavio električnu nemam više problema. Skinuo sam sa nekog fiata dizela kučište filtera goriva sa filterom, i izvadio pumpu iz rezervara i uvalio je na torpeda, radi perfektno.

Ako te zanima, uslikam ti sutra i pokažem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Ako je na spoju onda bi ispod brtva trebala biti pa ju radije zamjeni nego da dotežeš u nedogled i sjebeš navoj.
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Tu ide bakrena podloška, ako je nemaš onda mora curiti, ako je ima, onda je promjeni, može biti i gumica na nekim tipovima pumpi (O ring).
 
Posljednje uređivanje:

zvonee

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
8
Dali mi netko može reći na torpedu 45, bosch pumpa nekad baca dizel van na onaj odušak gdje iscuri višak ulja kad sipam ulje u bosčh pumpu. El fali ulja u pumpi ili je potrebno majstoru na reparaciju pumpa?
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Biće da traži majstora, i sam imam s tim problema, sipam ulje i nakon nekog vremena mi sve izbaci i ostane čista nafta. Svaki servis ispraznim sve iz pumpe i sipam ulje, tako vozim već godinama, skupo mi platit 1700kn za popravak.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Evo, sam si napisao da tako voziš već godinama... Znači, nije mu ništa :LOL:
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Pa nije mu ništa, ali mu nije ni na zdravlje. Ja radim 1 hektar zemlje, 4 manje bašte i po neki prijevoz, tako da mi uglavnom stoji. Svakih 100 sati mjenjam ulje (koji sat prije ili kasnije) tako da i u pumpi promjenim, čak nekad ako se sjetim i po dva puta na100 sati u pumpi promjenim.
 

zvonee

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
8
Biće da traži majstora, i sam imam s tim problema, sipam ulje i nakon nekog vremena mi sve izbaci i ostane čista nafta. Svaki servis ispraznim sve iz pumpe i sipam ulje, tako vozim već godinama, skupo mi platit 1700kn za popravak.
Hvala. Ma nemam ni ja ništ puno oko 1ha. Dali ima šaraf za ispuštanje ulja ili isisaš kroz otvor di i sipaš ulje?
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Pa nije mu ništa, ali mu nije ni na zdravlje. Ja radim 1 hektar zemlje, 4 manje bašte i po neki prijevoz, tako da mi uglavnom stoji. Svakih 100 sati mjenjam ulje (koji sat prije ili kasnije) tako da i u pumpi promjenim, čak nekad ako se sjetim i po dva puta na100 sati u pumpi promjenim.
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Ispustim na ac pumpi, skinem je i sve iscuri, a ulijem na onom čepu koji je za imbus ključ 2020-07-14 13.05.09.jpg
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
20200715_185235.jpg Kad smo već kod pumpi, da i ja pitam za IPM ovu pumpu. Plavi šaraf odšarafim, a kroz crveni točim dok kroz plavi ne počne curiti van??
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Na ipm pumpi ne znam, ali ako malo presipaš ona će sama višak izbaciti.
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Mislim da ćeš ga morati zagrijati, a osovinu hladiti. Ako ti ne treba (vidim da su polomljeni zubi), najlakše ti je da ga razrežeš, brusilicom ili još lakše brenerom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh