• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

K

kico75

Guest
kico75 kaže:
jeli dovoljno dubina jasala 20 a širina 40 cm da plastičnu cijev fi 40 cm pripilam popola i da je utopim u beton mislim da je lako očistit . koristio bi silažu cijele stabljike kukuruza i sijeno pa jeli mi dovoljna dubina i širina jasala.sad znam razliku . ja sam dosad kosio sjeno i prodavao bale oko 30000 za sezonu nisam baš stranac u svemu ovom imam 4 traktora i sedamdesetak priključaka ali u tovu bikova sam novi pa mi svaka informacija zlata vrijedi oprostite ako gluposti pitam.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
jasle vam budem izmjerio,neznam točno...
I nekužim što i kako misilte utapat u beton??? :scratch
napravite profil o sebi u temi "O nama" napišite nešto o sebi i postavite slike svojih traktora i mehanizacije,a ponajprije farme :D
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
jasle vam budem izmjerio,neznam točno...
I nekužim što i kako misilte utapat u beton??? :scratch
napravite profil o sebi u temi "O nama" napišite nešto o sebi i postavite slike svojih traktora i mehanizacije,a ponajprije farme :D
još nisam završio jasle ostavio sam slobodan prostor znači zid visine 50cm pa slobodan prostor gdje bi trebao izlit jasle pa bi stavio beton i unjega stavio onu razrezanu plastičnu cijev. zaovaj opis oprostite nemam živaca nekom drugom prilikom . hvala na strpljenju
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
Za jasle tako kako si zamislio bude ti dobro ali jednostavnije za napravit je ostavit ravnu plohu a i kasnije je praktičnije. Uradi kako hočeš, taško da češ nešto zeznut s jaslama.
Za silažu - treba ti oko 15 kg/kom dnevno pa lako izračunaš, sijeno oko 1 kg/ kom dnevno...
Sjenaža je dobra, mi smo je prije koristili ali je to bila sjenaža slabnije kvalitete koja nije zadovoljavala potrebe farme mlječnih krava pa smo je uzeli da ne propadne. Inaće je šteta koristiti sjenažu u tovu junadi ali dapače da se može.
 
K

kico75

Guest
kico75 kaže:
uz silažu i sijeno moram ostalo kupit kukuruz ječam premiksi mekinje itd. šta mislite mogu li bit profitabilan.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pa čuj to zavisi o puno stvari!
Domaću ili uvoznu telad?
Od koliko kg kupuješ telad?
Po kojoj cijeni ih kupuješ?
Sada se isplati kupit kukuruz, kada je to sad jeftino!!! A šta kad kukuruz bude 2 kune???
Isto ti zavisi od kojeg proizvođača kupuješ smjesu itd.

Ja osobno sad dolazim do dubioze dali uopče sijeti zob kada mi se nudi po 80 lipa!!! :shock:

Uz takvo tovilište i sa kojim ti sirovinama raspolažeš,ja mislim da bi mogao biti profitabilan...
 
K

kico75

Guest
hvala velika puno mi znači podrška od ovako iskusni ljudi . znate li kako bi mogao ja uvozit hranu iz hrvatske tko tebi nudi tu cijenu bili js mogao doć do tog ponuđača.dino odkrij tajne hvala
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
za prijevoz se moraš čut sa nekim od prevoznika...
Ovaj lik mi nudi 150 metara po 80 lipa ali da uzmem sve!
Bili su mu neki nudili 1 kunu ali da je uvrečano,pa svako bi malo...
Njemu to neodgovara,daje jeftinije ali da se uzme sve odjedanput!!
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
za prijevoz se moraš čut sa nekim od prevoznika...
Ovaj lik mi nudi 150 metara po 80 lipa ali da uzmem sve!
Bili su mu neki nudili 1 kunu ali da je uvrečano,pa svako bi malo...
Njemu to neodgovara,daje jeftinije ali da se uzme sve odjedanput!!
tko je tip telefon ili bilo što
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
podatke Vam nebudem davo,jer to ču ja najvjerovatnije kupit...
A odakle ste Vi?
Zar se u Vašem kraju ništa ne nudi?
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
podatke Vam nebudem davo,jer to ču ja najvjerovatnije kupit...
A odakle ste Vi?
Zar se u Vašem kraju ništa ne nudi?
ja sam iz hercegovine ima samo kamena , sunca ,drače ,smokava i puno puno lopova¸.ko je jamio jamio :lol:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nisam baš u toku ali mislim da je oko 23 kune po kili.
A koliko je kod vas?
Ali ako si mislite uzimat za tov,neznam kako je kod vas,ali onda se tele koje teži više od 150 kila ne isplati uzet za tov jer naprimjer ono nosi 170x23=3910kn
To je totalno neisplativo za tov!!!
Moje mišljenje je da ako tele košta više od 3500 kn,onda ga nije rentabilno uzeti za tov!
 
K

kico75

Guest
dogovorio sam se sa jednom klaonicom 11 kuna prirast njegovi telci od 200 kg do250 dai tovim naj manje do 500 jeli to dobro ili loše .njemu poticaj
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čujte,neznam kakvo je stanje kod vas u hercegovini!!!
Ali mislim da vam je ovo jako dobar potez,jer kod mene za taj posao se dobiva od 9 do 10 kuna!!!
Ako smijem znat,o koliko komada se radi?
 
K

kico75

Guest
kolko mogu ja da tovim nagovarame bar 50 strah me neznam ništa o tovu pa mislim tridesetak zasad šta ti misliš kao iskusan radnik.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
čujte,ja sam vam rekao moje mišljenje,vama stane cca 60 komada
Na malo se neisplati...
Mislim da sa 30 komada nečete uspjet potrošit silažu,a ako ostane to če bit šteta...
No vi znate koje imate mogučnosti i kombinacije,tako da je odluka na vama...
Nego,nisam vidio još nikakve slike tog objekta :D !
 
K

kico75

Guest
u završnici sam pa kad bude gotovo sve onda . hvala na podršci
 
K

kico75

Guest
šta mislite o benuralu s , kako vam se čini smijesa kukuruz,ječam,mekinje ,soj sač, sun sač, benural,premiks jeli skupa smijesa 1,7 kn
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
može se proći i jeftinije al s obzirom da ti plača 11kn za prirast ne trebaš se previše bunit :)
Samo pazi da ti je dobra receptura, odnosno omjeri komponenti. I benurala nebi smijo previše stavljat je bude meso crno. Al opet ako te plača po prirastu a ne uvjetuje ti kvalitetu.....


moja preporuka je da uzmeš 30 za početak, silaži neće biti ništa. A nakon 2-3 mjeseca dok se ovi kompletno prilagode i neće ih zezati bolest i dok se ti ne uhodaš i sve ostalo..., možeš uzeti još 30. Tako češ imat 2 kategorije i gušći priljev novaca :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh