• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

K

kico75

Guest
dino kaže:
2 sasvim dovoljno.
Može i 1 ali u slučaju da ti se 1 pokavri 2. je uvijek tu!
:D
ja sam napravio 8 izvoda staviću bar 4. znateli koliki bi trebali biti valovi mislio sam razrezati cijv plastičnu fi 40 cm pa je utopit u beton jeli dovoljno 20cm dubine i širine.hvala
 
K

kico75

Guest
kico75 kaže:
dino kaže:
2 sasvim dovoljno.
Može i 1 ali u slučaju da ti se 1 pokavri 2. je uvijek tu!
:D
ja sam napravio 8 izvoda staviću bar 4. znateli koliki bi trebali biti valovi mislio sam razrezati cijv plastičnu fi 40 cm pa je utopit u beton jeli dovoljno 20cm dubine i širine.hvala
pardon 20 dubine i40 cm širine.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nekužim...
Koiko imaš pojilica na jedan boks??? Za petanest komada...
Kakvi valovi???
 
K

kico75

Guest
valovi ili jasle gdje se hrane bikovim stavlja. nisam znao kolko ide poilica pa sam stavio 16 izvoda u štali od 200 kvadrata.širina štale je 10 a dužina je 20 m boksa 2 su široki 3,5m a hodnik između 3m. kroz čitavu štalu
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
aha...
Koliko komada mislite tovit u tom prostoru???
baš me zanima taj Vaš sistem...
možete dat koju sliku štale?
bio bih Vam zahvalan ... :D
 
K

kico75

Guest
novi sam u ovom poslu još nisam dovršio štalu skroz za početak mislim 30 bikova dok se malo naučim .koliko bi bio kapacitet stvarno neznam i jeli malo širina 3,5 m za slobodan tov.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa kapacitet bi Vam bio jedno 60-70 komada!
Zavisi kako imate raspoređene boksove.
širina:3,5 x dužina:koliko? =komada...
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
Pa kapacitet bi Vam bio jedno 60-70 komada!
Zavisi kako imate raspoređene boksove.
širina:3,5 x dužina:koliko? =komada...
3,5 x20 pa hranidbeni stol 3 x 20 pa 3,5 x 20 m znači dva boksa sa strane a u sredini hranidbenin stol .
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Vi bi ste mogli na svakoj strani hranit 30 komada.
2 pojilice su savim dovoljne sa svake strane.
Dali možete uslikat tu vašu štalu...
Jako mi se dopao taj sistem pa me to baš zanima...
:D
a za jasle vam i nebi baš znao reč,nezam širine jedno 10 cm,a vidine jedno 30 cm...
mogu izmjerit ako Vas zanima...
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
Vi bi ste mogli na svakoj strani hranit 30 komada.
2 pojilice su savim dovoljne sa svake strane.
Dali možete uslikat tu vašu štalu...
Jako mi se dopao taj sistem pa me to baš zanima...
:D
može ali se slabo snalazim s postavljanjem slika i uovom sam novi što se primjeti.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
da primjeti se :D
kada uslikate,javite se na pp,ja ču Vam pomoči oko postavljanja slika...
 
K

kico75

Guest
visina štale je 4 m dužina 20 širina 10 m gore deka betonska 10 cm 20 stubova na čitavoj štali sve me došlo 5000 eura ja radio s ocem i par mi prijatelja pomagalo ponekad.lakše nego ovo napisat i brže :lol: :lol: :lol: :?:
 
H

Hurlimann86

Guest
ja bi vam prepšoručio da ne pravite jasle..
najbolje vam je ostaviti ravnu površinu i samo s obje strane gdje ide hrana stavite ili pločice ili imate one neke folije.
a to bi vam preporučio jer se jasle teže čiste, a ovo samo sa metlom sve pogurneš i gotovo za 2 min.
moja preporuka...
 
K

kico75

Guest
jeli dovoljno dubina jasala 20 a širina 40 cm da plastičnu cijev fi 40 cm pripilam popola i da je utopim u beton mislim da je lako očistit . koristio bi silažu cijele stabljike kukuruza i sijeno pa jeli mi dovoljna dubina i širina jasala.sad znam razliku . ja sam dosad kosio sjeno i prodavao bale oko 30000 za sezonu nisam baš stranac u svemu ovom imam 4 traktora i sedamdesetak priključaka ali u tovu bikova sam novi pa mi svaka informacija zlata vrijedi oprostite ako gluposti pitam.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
koristio bi silažu cijele stabljike kukuruza i sijenažu
ovo ti nije za tov junadi !!!
zelena silaža još kako tako...
ali sjenaža nikako...
 
K

kico75

Guest
uz sve to još i kukuruz ječam premiksi mekinje itd. šta mislite mogu li bit profitabilan
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
to je uredu,ali čemu si nabijat trošak sa sjenažom...
Kada za junad je puno bolja opcija sijeno...
i još tu ima,puno bolje zob nego ječam!!
 
K

kico75

Guest
neznam razliku između sijenaže i sijena živim pored mostarskog blata pa mogu da nakosim sijena kolko mi treba pa me dođe jeftino koja je razlika.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
razlika između sjenaže i sijena je ogromna...
ukratko,sjeno ko sjeno suši se dok nije suho onda se pobalira i vozi...
sjenaža je napola osušena trava koja se balira i onda se omata u foliju,tako da ta polusuha trava ostane vlažna u toj foliji,sjenaža je namjenjena za krave,jer ona puno povečava mliječnost,za junad to neigra jer bi junad od toga imala samo proljev i ništa drugo...
pogledajte malo po forumu pa čete skužit razliku jer je to predugo za objašnjavat...
 

Najnoviji postovi

Na vrh