• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Helena kaže:
mikemekis kaže:
trenutno nekih 15-16 kuna + poticaj od 1800 kn po komadu,ali ga još niko nije dobio zasad barem ne koliko ja znam,jer je tek od rujna lani to izašlo...meni ovaj mesar daje 12 kuna,jer su telići njegovi
E sad bi ih valjalo dotjerati kod nas jer su ovdje bili nedavno 22 kune jer nema junetine dovoljno.

:shock: :shock: :shock: mi moremo samo sanjati o toj cijeni :cry:
 
B

bok123

Guest
mikemekis kaže:
Helena kaže:
mikemekis kaže:
trenutno nekih 15-16 kuna + poticaj od 1800 kn po komadu,ali ga još niko nije dobio zasad barem ne koliko ja znam,jer je tek od rujna lani to izašlo...meni ovaj mesar daje 12 kuna,jer su telići njegovi
E sad bi ih valjalo dotjerati kod nas jer su ovdje bili nedavno 22 kune jer nema junetine dovoljno.

:shock: :shock: :shock: mi moremo samo sanjati o toj cijeni :cry:
Nije da sam radoznao, ali 22 kn žive vage? Pa PDV ? Pa poticaj 1.800,-kn to je ako je 600 kg oko 18.000.- kn/kom.
A kg kukuruza je 0,40. To znači da 1 bik košta kao 45 t kukuruza.
A gdje to ima, ili možda krivo računam?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Evo, tu u mojem selu kraj Zagreba prodaju ih po 19 kuna, odojaka više nema ali su bili 20, svinje za klanje 16.
 
B

bok123

Guest
Pa ajdemo u tov. Kukuruz je jeftin. Sa 10 bikova imaš prometa kao sa 70 rali kuruze, minus telci ako si ih kupio.
 
B

bok123

Guest
Kod nas je navala na telce. Još malo i ne bude ih bilo. Mali - 31 kn, do 120 - 28 kn , oko 150 -26 kn.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
bok123 kaže:
Kod nas je navala na telce. Još malo i ne bude ih bilo. Mali - 31 kn, do 120 - 28 kn , oko 150 -26 kn.
tak je i kod nas :cry:

a ja konačno napunil svoje tovilište :D
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
malo mi loša slika ispala :oops:
 
H

Helena

Guest
mikemekis kaže:
bok123 kaže:
Kod nas je navala na telce. Još malo i ne bude ih bilo. Mali - 31 kn, do 120 - 28 kn , oko 150 -26 kn.
tak je i kod nas :cry:

a ja konačno napunil svoje tovilište :D
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
malo mi loša slika ispala :oops:
Može jedno pitanje kolika ti je zarada po tovljeniku baš me zanima dali bi se isplatilo držati nekih desetak tovljenika od svojih krava .Pošto je sad naš kapacitet štale pun a to je 14 krava i 5 junica mislili smo u jednu staru štalu ubaciti te svoje tovljenike pa me zanima bili se to isplatilo uz ove muzne krave i te tovljenike pa ako nema neke velike zarade da se ne zezamo s tim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako ti je bik oko 700 kg po cijeni od 15 kn i još k tome imaš svoje muške teliće, pa sve ti je zarada, za takvog dobiješ oko 10.000 kn + poticaj 1800 kn i kad odbiješ hrane jako velika zarada ti ostaje po komadu, toviti bikove uz proizvodnju mlijeka, ko ima mogučnosti spremiti puno hrane je po meni jako isplativo, dobit je velika, a nije neki posao ak imaš solidno tovilište! :D
 
V

vla

Guest
Kako ide ishrana tovne junadi? Sta se i koliko daje u predtovu a sta u zavrsnom tovu.Kakva su vasa iskustva.?
 
B

bob

Guest
radi se o jako dobrom poslu ,koj mora bit organiziran obiteljski,za početak ne pretjerivat sa brojem grla,kao kooperacija to radi belje,oni osiguravaju kooncentrat koj je dosta kvalitetan a vi silažu, sjenažu, sjeno, i naravno radnu snagu,vodit računa o kojoj fazi tova,ona do 250 kg ili do 500-600n kg.ako ide ona do 600 kg pripremite velike količine silaže.napravite ugovor sa nekom vet.stanicom o liječenju ak direktor te tvrtke ima imalo poslovnog duh,SPUSTIT ČE VAM CIJENE USLUGE JER SE RADI O VEČEM BROJI ŽIV. NA JEDNOM MJESTU....I KRENITE....sretno
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ako ti je bik oko 700 kg po cijeni od 15 kn i još k tome imaš svoje muške teliće, pa sve ti je zarada, za takvog dobiješ oko 10.000 kn + poticaj 1800 kn i kad odbiješ hrane jako velika zarada ti ostaje po komadu, toviti bikove uz proizvodnju mlijeka, ko ima mogučnosti spremiti puno hrane je po meni jako isplativo, dobit je velika, a nije neki posao ak imaš solidno tovilište! :D

trenutno je cijena 15kn,al pred par godina sam ih jedva prodaval po 10kn,a za poticaja i papire i ne pitaj :scratch ...sad je poticaj 1800,točno,al još ga niko nije dobil,barem kolko ja znam,a pitanje je uopće hoćemo li i kad ga dobiti :scratch ...tak da ja uzimam višegodišnji prosjek oko 13-14kn,a poticaj ak doje bude super :lol:

-troškovi uzgoja samog teleta su oko 1000kn(zamjenica,starter),a ak mu se daje mlijeko onda oko 1500kn
-žita mora pojesti oko 2500kn + vitaminski dodaci najmanje 100kn mjesečno
-k tome još dodaj u prosjeku oko 500kn za lijekove
-ako kupuješ tele onda te dođe oko 4000kn

tak da nije baš to sve tak super kak zgleda na prvi pogled i sve je super ak nema uginuća,a i na to se mora računati negdje 1-3%

-ako kupuješ tele onda te dođe oko 4000kn
 
H

Helena

Guest
Koliko kod vas mora biti junadi da bi ušli u poticaj mislim koliko komada jer kod nas potiču 10 najmanje i 150km ili 600 kuna je poticaj a vidim da je kod vas 1800 kuna to je super.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Helena kaže:
Koliko kod vas mora biti junadi da bi ušli u poticaj mislim koliko komada jer kod nas potiču 10 najmanje i 150km ili 600 kuna je poticaj a vidim da je kod vas 1800 kuna to je super.

prije je bilo 20 komada u godini dana, znači razlika između najmlađeg i najstarijeg nije smjela biti veća od tri mjeseca,a sad od rujna prošle godine je za svaki komad bez obzira i podigli sa 600kn na 1800kn,sam još niko nije dobil :scratch :cry:
 
V

Vedran

Guest
Zanima me koliko hrane mora dobivati june u tovu kroz različita razdoblja kilaže, sijeno+ koncentrat, planiram možda toviti par komada, znači bez silaže, samo smjesa i sijeno. Ako netko može pojasniti s periodima od oko 50 kg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Vedran kaže:
Zanima me koliko hrane mora dobivati june u tovu kroz različita razdoblja kilaže, sijeno+ koncentrat, planiram možda toviti par komada, znači bez silaže, samo smjesa i sijeno. Ako netko može pojasniti s periodima od oko 50 kg
heh malo teško pitanje iz jednostavnog razloga jer nisu svi telci,(nažalost) jednaki,pri tome mislim da nemaju svi jednaki prirast(apetit po naški :mrgreen: )
al evo nekih okvirnih količina kak ja dajem,sam kaj ja bez silaže se nebi toga opće primal jer silaža je svježa hrana,samim time je probavljivija i june može više uzeti smjese i veći je prirast onda.
ovak:
- 150-250kg bi bilo oko 1,5-2 kg
-250-350kg---------------2,5-3kg
-350-450kg---------------3,5kg
-450-600kg----------------4kg
više od 4 kg na obrok po grlu ne dajem,ali s time da dobivaju silažu,i raspušteni su tak da možda nekoji uzme i više,a neki manje,uz samo sijeno neznam da bi uopće i mogli i pojesti toliko zbog same teže probavljivosti sijena :scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
evo jednog lijepog primjerka iz mojeg tovilišta,ovih dana budu išli pred svojeg "Stvoritelja" :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

malo mi zrezalo sliku :evil:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
zrezalo sliku jer je došao stvoritelj ;)

jel češ punit opet tovilište, imat ču podosta za telenja sad pa ako če bit muško...............samo pitam

inače fina roba na slici mike, sportski tip 8)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
abrkili kaže:
ono bitno se vidi! ;)

cCc :shock:
špekule, na to misliš ;) kao što rekoh sportski tip, max hardcore ;)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh