• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Jesse, a da li si pravio kalkulaciju da umesto sena daješ slamu, a protein ubacuješ kroz koncentrat u vidu suncokretove ili sojine sačme?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Lucerna se suši "po mjesečini". Možda na prvi pogled zvuči glupo, ali iz vlastitog iskustva znam da je tako naj bolje. Pokosim, paukom rastepem i drugi dan pod večer prigrnem u šire plasnice. Opet drugi dan podvečer u prave plasnice i tako ostavim dan, dva, zavisno kolko joj još treba da se posuši. Baliram u kockaste bale ili ranije u jutro, ili opet pod večer. Tako list ostane na stabljici.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ima moj prijatelj 3 jako dobre junice od možda 250 kila,mislio ih je ostaviti ali pošto rade frku sa mlijekom odlučio ih je prodati,rasprodao je dosta krava i sada će i njih prodati.Čiste su simentalke i od odličnih roditelja,mogu te spojiti sa njim ako hoćeš,prodaje ih na kilu
Hvala kolega, al trenutno ne mogu uzeti jer ih nemam kamo staviti, napunili smo staru stalu s nasim podmladkom crnih, nadam se da ce ove godine se konacno zavrsiti nova za 6 kom pa ce se onda razmisljati o povecanju, ako se do onda ne rasproda sve i kljuc u bravu.:(sweat):
Cujem da u vasem kraju se moze dosta povoljno nabaviti simentalca, ili kravu ili junicu. Kaj, ljudi sve rasprodaju?
 

EDDY

Novi član
Tu od
13 Velj 2015
Poruka
17
@jesse odakle ti je prijatelj? Mozda bi mene zanimale junice ako nije daleko i ako je cijena ok.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Jesse, a sto jos dajes u smjesu, jel samo kukuruzno brasno ili od jos neke zitarice?

Ibosilj, kod nas nisu krave tako skupe, evo mi smo bas u potraznji za kravama i mlada krava s teletom se krece oko 10000 kn, jer u zadnje vrijeme se rasprodavaju krave samo tako, ljudi nece vise drzati..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
da,tako kako ti radiš je možda isplativije ali zato ih ja ovak uspijem navući na 750 kila prosjek u 15 mjeseci,možda budu i masni ali o tome nek se brinu oni što ih kolju :drink:

Ma šverceri zezaju čim bik prođe preko 700 kg, najbolje im paše roba oko 650-680 kg. No uvjek ima svakakvih i onih po 600 i onih preko 700 kg.

Lucerna se suši "po mjesečini". Možda na prvi pogled zvuči glupo, ali iz vlastitog iskustva znam da je tako naj bolje. Pokosim, paukom rastepem i drugi dan pod večer prigrnem u šire plasnice. Opet drugi dan podvečer u prave plasnice i tako ostavim dan, dva, zavisno kolko joj još treba da se posuši. Baliram u kockaste bale ili ranije u jutro, ili opet pod večer. Tako list ostane na stabljici.
Slično tako radim i ja i gubital lista je minimalan. Znači nakon košnje odmah rastepanej paukom i zatim svaki dan okretanje rano ujutro još dok je vlažna, ako ima više rose onda od 7h, ako ima malo rose onda idem več iza 6h u okretanje, kad je gotova suha, sakupljanje opet ujutro po rosi i tako odstoji cjeli dan u gredicama i podvečer baliranje.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Aco razmišljao sam o slami ali je problem što ju nemam kud spremit pa mi kisne i ne valja za hranu,a i imam dosta livada i ljudi daju svoje besplatno samo da ne zaraste u korov.

Ibosilj pa što ne križaš te crne?Križaj sa simentalcem i dobit ćeš dobre krave koje su jače od holsteina a imaju više mlijeka od simentalca.Tu oko mene možeš naći samo jeftine krave,bikovi i junice su skuplji.

Eddy prijatelj mi živi blizu bjelovara,cijena je kažem po kili.Povoljnije ne može biti :eek::,mogu ti ja garantirati da su dobre jer znam koje bikove koristi,isključivo elita

Ivane imenjače moj :drink: ,dobivaju kukuruz i koncentrat u omjeru 5-1 a tritikale i ječam dajem samo kravama

Šanana naći ću ti ja sutra broj od čovjeka kojem ja nekad prodajem i njemu nije bitno koliko su teški,bitno je samo da su dobri.I čuo sam nešto da je u podravini sva stoka 1 kunu jeftinija nego drugdje,jel to istina?Ja sam jednom kupio neke telce kod neke babe u Sirovoj Kataleni i to po skoro 2 kune manje po kili nego recimo u Bjelovaru i okolici.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To da je kunu jeftinija ti nebi znao reći, evo Slavonci opet kažu da je kod nas kunu-dve skuplje nego kod njih, ko bi ga znao više.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Mislim da je to politika ovih švercera,kažu ima tam jeftinije sam da ti spusti cijenu.Lopovine jedne
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ima nas vise imenjaka vidim :)
Kod mog ujaka u'medimurju uvijek kupuje covjek iz podravine,mislim da je iz Virja. Uzima kod ujaka jer ima dobru robu, prosjek bude oko 650 kg, ali veli da uvijek moze u podravini za kunu manje dobiti, a u slavoniji 2 kn
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Dobro da nismo svi stavili svoja imena na profil,ni vrag nas nebi raspoznal :(rofl):.Kaži ti tom kupcu da zašt kupuje kod strica kad može naći drugdje jeftinije?Tak su i meni pametovali ali im nije baš dugo trajalo
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nazalost, u medimurju je situacija da ne mozes bas birati kome ces prodati, i po koliko. Jedino ako si nades stalno trziste kao ujak s tim podravcem koji uvijek uzne robu od njega jer zna kakve bikove ima. Od susjeda vec nece jer kaze da su mu masni, a isti prosjek kila, al puno vise srota u ishrani
 

MART

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
36
Ovako izgleda nova štala što smo radili prije dvije godine
 

Prilozi

  • 20140223_145743.jpg
    20140223_145743.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 376
  • 20140223_145759.jpg
    20140223_145759.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 280

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ja kada bi pravio tovilište, ja bi ga ovako napravio.


]
11glilw.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@MART pa ovo tvoje je više kao hotel nego štala :icon_scratch:...za kolko komada??


@Šima e ovo je prava stvar,praktično a jeftino :icon_thumright:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ne znam kolko je jeftina ova metalna konstrukcija, a cerada pogotovo. A što ako zapuše pravi vjetar?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Cerada nije problem,ali cini mi se da su ovi nosivi stupovi jako slabi u odnosu na "krovnu"konstrukciju
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ovakva konstrukcija mora bit minimalno tri puta jeftinija od klasične čvrste gradnje...
Što se tiče vjetra tu nema problema,moralo bi bit stvarno neko ludo nevrijerme da ovo sruši...mislim ako je konstrukcija naprevljena po pravilima struke...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Mislim da sam negdje pročitao da je 280kn m2. Ima blizu mene jedan tunel za bale takvoga tipa, bili su jaki vjetrovi ove zime, ali on stoji, koliko čitam na njihovoj(proizvođačevoj) stranici da ih ima i po Istri, a znamo da su tamo jaki udari vjetra. a i što se tiče snijega, brzo bi se on otopio tu, jer sva toplina od stoke ode gore i grije ceradu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh