• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

alenkos

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
10
Mart to je jako dobar sistem,takvu izvedbu ima Ivan (Jesse) samo što je njegova puno duža i stupci i zidovi su betonski.Al sve je ostalo isto,ja sam mislio sebi raditi jednu za 10 bikova ali sam odustao zbog cjene mlijeka i mesa.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Alenkos, opali jednu fotku u komšijsko da vidimo kako to izgleda sa betonskim stubovima, ovo na prethodnoj slici je dosta visoko, ne vidim razlog...
 

alenkos

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
10
Ajde budem njemu rekao da slika kad dođe jer je otišao tražiti telce po Rumunjskoj,ne znam zašto je visoko na toj slici ali kod njega je to dosta visoko zato da može veliki traktor ili bager čistiti.I zbog boljeg protoka zraka,krov mu je stepenasto podjeljen da može topli zrak i vlaga bježati van.Valjda je i to malo utjecalo na visinu
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Par slika od danas, slikano mobitelom, pa je malo mutno.

Ovo su ženske, koje kad su došle nisu ličile na ništa, ali jako su nas iznenadile koliko su se popravile. :)









A ovo su muški, koji su sad već pravi komadi. :)










A ovi su stigli zadnji, isto muški, jako dobro napreduju.



 

MART

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
36
Dobri dobri nema šta, kakva je štala dimenzija? I nešto mi izgleda puno zatvorena...

Koja je najbolja ulazna težina teladi i kada su oni najspremniji za tov?
Večinom sam uzimao telad 150+ kg, ova zadnja tura ima prosjek 110kg pa me zanima koliko treba mjeseci da dostignu 500 kg?
 
Posljednje uređivanje:

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Za dimenzije stvarno ne znam, uglavnom stane unutra 140-150 komada. A što se tiće ovog drugoga ima dosta zraka, gore je krov ovakav kao na ovoj slici.
01_farma_za_tov_junadi_mamic_osijek_2007.jpg


To sa slike nije naša farma, sliku sam stavio samo zato da dočaram bolje, i štala ima po cijeloj dužini prozore koji su otvoreni, ali su dosta visoki pa se ne vide na slikama :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma nema boljeg od otvorenog tipa štale. Kak se već i pričalo, što zbog jeftinije izgradnje a što zbog protoka zraka, em nema toliko amonijaka u zraku a i susedaj tak ne smrdi jer se stalno prozračuje! [emoji12]
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
U pravu si, ne mogu reći da nisi. :) Ali ova štala je napraviti osamdesetih godina, ali je u ratu krov uništen, pa je sad to obnovito i napravite još nekakve preinake :)
 
Posljednje uređivanje:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Je bolje sve dok nedođe zima sa -20 ko što je bilo oko nove godine.... dođi pitaj mog susjeda kojem je prošle godine završena farma za 50 kom. muznih grla kako mu je bilo tih dana i kolko mu je bolje kad su dobrih tjedan dana na "mamlazni" pogon radili sve poslove...
Za tov junadi još nekako ,al za muzne krave :confused:
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
220
Evo slike mojih "Rumana", slikano prije nekih mjesec dana

286mg5.jpg




rlg6jl.jpg


objekti su kao što se može vidjeti, skoro pa besplatni, po principu uradi sam:icon_wink:
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Super su biki, ako ti nije problem daj poslikaj krov da vidim kak cijela konstrukcija zgleda.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,882
Bracika od cega ti se sastoji prehrana i koliko su dugo u tovu?i koliko nabace?
 

MART

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
36
Evo upravo kupio još jedno tele, malo je mutna slika uglavnom to žuto... 130kg x 4eura :) Al je extra roba :)
 

Prilozi

  • bikovi262gabi.jpg
    bikovi262gabi.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 452

MART

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
36
Ma kod nas ide to, jedan ovdje otkupljuje i po 4,50 eura, valjda dobio izvoz za Tursku pa fali tog....

A bikovi su kod nas trenutno 4 do 4,30KM

Travnik BiH
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
220
Super su biki, ako ti nije problem daj poslikaj krov da vidim kak cijela konstrukcija zgleda.

evo ovako izgleda konstrukcija...

2q8vgyb.jpg


ciglu smo sami skupljali, tamo gdje su bacali otpad sa gradilišta, znači ona mi je besplatna. Grede smo sami išli u šumu po njih. Ploće i crijep sam kupio polovne za neke sitne novce. Jedino što sam kupio su šljunak, cement i to za zidanje što treba.

Objekt ima dva dijela. na 1. slici je vanjski dio i to se čisti traktorom, a unutarnji dio je prvobitno namjenjen za svinje pa je malo preuređen i njega čistimo ručno, jednom tjedno oko sat i pol posla. unutra ugl. leže a vani jedu.

29z50fn.jpg



a hranidba ovako...
smjesu sam sastavljam (po struci sam ing. stočarstva). Sastoji se od kukuruza, ječma, sojine sačme, ili pržene vlastite soje, vit.-min. dodatak i UREA.(ako nekog zanima više o tome nek pita)
to dobiju obročno dva puta dnevno, plus sijno lucerne ili livadno sijeno. kao nadopunu tog voluminoznog dijela dajem baliranu kukuruzovinu i sojinu slamu.
Ove godine ću spremiti i kukuruznu silažu, jer je svakako ušteda ako se hrani silaža
 
Na vrh