• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Treba na papir stavit sve od pileta,smjese,kukuruza itd pa neka se neko izjasni koliki mu je trosak po piletu od 2,5kg po meni na 100 komada 20 ti je zarada i to ako te posluzi dobra tura pilica..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A jesi li ti kad probal doma uzgojiti 100 komada i izaći s nekom računicom van ?
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
A jesi li ti kad probal doma uzgojiti 100 komada i izaći s nekom računicom van ?
Jesam,i znam da nema računa zato pitam ostale koji tvrde da ima...još sam imao cijenu smjese ispod cijene..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Onda si nekaj krivo delal kad znaš da nema računice.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Onda si nekaj krivo delal kad znaš da nema računice.
Moje je pitanje za ostale koliko potroše po piletu hrane za 2,5 kg dalje znam ako se u idealnim uvjetima potrosi za 2.5 kg utroši 4 kg smjese

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Moje je pitanje za ostale koliko potroše po piletu hrane za 2,5 kg dalje znam ako se u idealnim uvjetima potrosi za 2.5 kg utroši 4 kg smjese

Kakve smjese 4 kg? Kolika cijena je te smjese po kilogramu? 10 kn?

Okvirna potrošnja hrane, po mojem iskustvu, za othraniti jedno od početka do 56. dana njegove starosti bi bila:
  • starter 2 kg
  • super 1 kg
  • kukuruz 4 kg

Nakon klanja prosječna masa čistog pileta (bez iznutrica i nogica) = 2,35 kg. (na uzorku 79 kom)
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Kakve smjese 4 kg? Kolika cijena je te smjese po kilogramu? 10 kn?

Okvirna potrošnja hrane, po mojem iskustvu, za othraniti jedno od početka do 56. dana njegove starosti bi bila:
  • starter 2 kg
  • super 1 kg
  • kukuruz 4 kg

Nakon klanja masa čistog pileta (bez iznutrica i nogica) = 2,35 kg.
Ti imaš onda bolje uvjete od farmi,svaka čast...smjesa je po 4-5 kn/kg ovisi do proizvođaca sto iznosi 25 troska po piletu,a to isto pile bez ikakve zajebancije kupim za 25kn

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ak si ti po toj cijeni kupil smjesu, a još tome veliš da je tebi bila jeftinija .... Potraži je na drugim mjestima !
Starter 89 kn / 25 kg ( Čakovečki - najbolji )
Grover 85 kn 25 kg ( Čakovečki - najbolji )
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Ak si ti po toj cijeni kupil smjesu, a još tome veliš da je tebi bila jeftinija .... Potraži je na drugim mjestima !
Starter 89 kn / 25 kg ( Čakovečki - najbolji )
Grover 85 kn 25 kg ( Čakovečki - najbolji )
Kriva komunikacija ja sam kupio 2kn/kg ali nebitno razlika je u cijenama zivih pilica,na kraju svako zna svoju računicu

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Računicu imam kad je picek na stolu. Neke stvari nemaju cijenu. :)

Za prodaju ne bih radil, treba se baviti na veliko. Za to je potreban adekvatan objekt i oprema. Prednost uzgoja na veliko je jeftinija sirovina (količinski rabati).

Nije trošak odrastanja piceka samo u hrani.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Mi smo danas poklali zadnje. 20 ih je ostalo nama, 40 ih je prodano. Prosjek 2,5 kg , cijena 20 kn/kg. = 2000 kn

Ovak na brzinu u grubo izracunati troškovi za 60 kom 800 do 1000 kn.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Ja kao ozbiljan poslovni čovjek sam do sada popušil na uzgoju nesilica , kunića, prepelica, pataka , činčila, purana , golubova, cucaka ,vjetnamskih pajceka , višanja .... a prvo sam se opekel na čučekima.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Onda si fajn popušil. Ja do sad uglavnom na agrumima. Na čučekima nikad.
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Ti imaš onda bolje uvjete od farmi,svaka čast...smjesa je po 4-5 kn/kg ovisi do proizvođaca sto iznosi 25 troska po piletu,a to isto pile bez ikakve zajebancije kupim za 25kn

Nevažno doista za mene ali nije mi jasno što si želio reći sa ovim "iznosi 25 troška po piletu..."

Nadalje, ako razmjenjujemo iskustva onda se ne bi trebali razbacivati brojkama bezveze, tipa "smjesa je po 4-5 kn/kg...", i sl.

Smjesa koju ja kupujem (u lokalnoj trgovini poljoprivredne hrane) ima cijenu za kilogram:
  • Starter 3,6 kn/kg
  • Super 5,5 kn/kg
Dakle, ako si proizvođač tada je važno da li je to 4 ili 5 kn, osobito na veće količine, čime se ti baviš ako sam dobro razumio.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Nevažno doista za mene ali nije mi jasno što si želio reći sa ovim "iznosi 25 troška po piletu..."

Nadalje, ako razmjenjujemo iskustva onda se ne bi trebali razbacivati brojkama bezveze, tipa "smjesa je po 4-5 kn/kg...", i sl.

Smjesa koju ja kupujem (u lokalnoj trgovini poljoprivredne hrane) ima cijenu za kilogram:
  • Starter 3,6 kn/kg
  • Super 5,5 kn/kg
Dakle, ako si proizvođač tada je važno da li je to 4 ili 5 kn, osobito na veće količine, čime se ti baviš ako sam dobro razumio.
Prosjek po piletu je 4kg smjese,starter,grover,finišer sveukupno znači 4kg smjese×5kn/kg iznosi 20kn plus malo pile 5,5kn sveukupno je 25kn eto to sam htio reci,ne ja sam voditelj jedne farme maticnog jata nesilica nisam proizvođač

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Mi smo danas poklali zadnje. 20 ih je ostalo nama, 40 ih je prodano. Prosjek 2,5 kg , cijena 20 kn/kg. = 2000 kn

Čestitam! To je odličan uspjeh premda, cijena bi im trebala biti veća. No, ako smijem pitati, na kolikom uzorku je prosjek od 2,5 kg?
Da li su to žive vage, tj. prije čerupanja ili već očišćeni (sa iznutricama ili bez iznutrica?
Ovak na brzinu u grubo izracunati troškovi za 60 kom 800 do 1000 kn.

Doista niski troškovi.
Možeš li to malo specificirati?
Mislim da je važno da iznosimo što točnije vlastita iskustva, zasnovana na pedantnom opažanju a ne odokativno.
Bez zamjerke!
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Prosjek po piletu je 4kg smjese,starter,grover,finišer sveukupno znači 4kg smjese×5kn/kg iznosi 20kn plus malo pile 5,5kn sveukupno je 25kn eto to sam htio reci,ne ja sam voditelj jedne farme maticnog jata nesilica nisam proizvođač

Bez namjere da ulazim u prepirku ali mora se reći, sastav smjesa starter, grover, finišer i sl. nije isti pa tako nije ni njihova cijena po kilogramu, to je prvo.
Cijena jednodnevnog pileta ovdje kod nas, a prilično smo dislocirani od najbližeg proizvođača, spušta se do čak 4,7 kn/kom. Ne znam gdje je to 5,5 kn/kom, osobito ne na veću količinu.

Dakle, ukoliko nemamo osobnih iskustava koje možemo potvrditi konkretnim činjenicama ne bi trebali iznositi paušalne tvrdnje.

Bez zamjerke ali jedino to ima smisla. Zar ne!?
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Bez namjere da ulazim u prepirku ali mora se reći, sastav smjesa starter, grover, finišer i sl. nije isti pa tako nije ni njihova cijena po kilogramu, to je prvo.
Cijena jednodnevnog pileta ovdje kod nas, a prilično smo dislocirani od najbližeg proizvođača, spušta se do čak 4,7 kn/kom. Ne znam gdje je to 5,5 kn/kom, osobito ne na veću količinu.

Dakle, ukoliko nemamo osobnih iskustava koje možemo potvrditi konkretnim činjenicama ne bi trebali iznositi paušalne tvrdnje.

Bez zamjerke ali jedino to ima smisla. Zar ne!?
Bez zamjerki,ali koliko ja vidim neki imaju bolje rezultate sa starterom i srotom u odnosu na druge koji imaju starter,grover,finišer...glupo je razglabat preko foruma..u cetiri oka je puno kvalitetnije..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh