• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

ddale

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
5
Znači cijela bočica od 100 ml na pojilicu od 5 litara.
Meni trgovac kaže stavi im odmah 1 manju žlicu na 1 litru vode i ja tako i napravio, a kasnije kad sam čitao uputstva vidim da bi trebao tek treći dan.
Jel netko uzima te piliće od hraščaneca i kakva su Vam iskustva.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@ddale..pripazi malo...cijela bočica ide na 1000 komada pilića, nadam se da razumiješ, i to moraju popiti u jednom obroku,a ne da staviš veću količinu vode pa da piju nekoliko dana ili da nadoljevaš vodu. Znači ništa dok ne popiju taj pripravak..zato ide mala količine vode da je pilići popiju u jednom danu.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ovak planiramo počet sa tovom piliča pa me zanimaju neke stvari

1.Kolko startera treba na 100 piliča i kolko dugo ga davati?
2.Od kad treba početi davati šrot sa superom i kad se prestaje davati super?
3.Kakav šrot je najbolji, mislim na omjere žitarica?
4.Kakve sijalice i na kolko piiliča jedna?
5.Kakve vitamine treba davati?

Nadam se da čete mi odgovoriti jer mi trebaju hitno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ima već o tome na forumu, ali ak ti je hitno, starter 1kg na 1 pile ( ja osobno probao i bez startera sa Sano Protamini fino, od prvog dana mješao 1-3 s šrotom(kukuruz-ječam ili pšenica isto omjer 3-1) To je bio najjeftiniji tov, ali nisu mi bili ujednačeni..možda je i tura pilića bila takva.Tak sam hranio do 5 dana(naravno smanjivši omjer sano-šrot na 1-4) prije klanja, tad hranim čistim šrotom. Jačina žarulje zavisi od prostora gdje su pilići...bitna je temp. prostora..kad su mali nesme biti ispod 30 stupnjeva..vidiš po pilićima..ak su rašireni po podu je OK, ak su skupljeni..hladno im je. Vitamini..2-3 dan AD3 u vodi samo jednom. Naravno to je za piliće u manjim količinama za veći tov obavezno cijepiva protiv Gambora i drugih. Imaš link nekoliko postova nazad sve o piličima..ovo je ukratko.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Naravno da treba, nakon što pojedu 1 kg po piletu startera, ja sam naveo Sano, što je zamjena za super, a ti si preračunaj što ti je jeftinije.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Kod nas se zadnje 3 godine pilici tove iskljucivo sa Sano Protamini Fino. Od prvog dana ga pilici jedu do prednekih 10-ak dana prije kljanja kad jedu cisti srot. Mjesam ga u omjeru 50 kg kukuruza, 25 kg jecma i 25 kg Protamino Fino. Tu recepturu ne mjenjam od prvog do zadnjeg dana. Pilici sa 60 dana idu na klanje i u prosjeku vazu oko 2 kg, sa iznutricama bez nogica. Najbolja stvar od svega je da od kad tovimo s njime ja nemam uginuca, tj zanmariva su. Krepa eventualno jedno kilavo pile na 100 pilica. S njima sam pojednostavio i pojeftinio tov maksimalno.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Starter netreba miješati sa šrotom i jel znate možda koja je cijena Protamino fino?
 
Posljednje uređivanje:

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Dal je kasno sad za uzeti i uhraniti turu pilića mislim zbog nadolazečeg ljeta i vručina?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Meni je danas došlo 100 komada, budem malo kasnije stavil slike i napisal kaj sam uzel i kolko sam platil.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Dal je kasno sad za uzeti i uhraniti turu pilića mislim zbog nadolazečeg ljeta i vručina?
Naravno da nije nikad kasno, ali to zavisi kakav objekat imaš, gdje češ ih držati.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Prije dva tjedna su naručeni jednodnevni pilići po 5 kn, evo danas je stiglo 100 komada. Prvo smo im mislili od cigla napraviti smještaj, ali sam ipak napravil od OSB ploča, imaju dvije žarulje koje su super zagrijale prostor. Kupil sam im za sad 50 kg početne smjese za piliće tj. startera od TSH čakovec koji me je koštal 212kn za 50 kg. Uzel sam im i jednu vrečicu vitamina Muvisela koji košta 16kn. Hranilica je posuđena, a pojilicu sam napravil od obične male kante. Dalje ću vidjeti kak bude išlo, hvala na pomoći svim forumašima osobito kolegi @bhorv!

IMG_20150427_125234_zpssjdbor6g.jpg

IMG_20150427_182241_zpsyvushory.jpg

IMG_20150427_182253_zpsz4xfb00y.jpg

IMG_20150427_182234_zpsubanfurf.jpg

IMG_20150427_125244_zpsu2p9rbnk.jpg
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam 16.04. kupio 70 bijelih i 5 crnih (grahorasti). Jedno bijelo nije imalo sreće nakon tjedan dana. Bijeli su 4,40 kn, a grahorasti 6,00 kn. Jučer sam im otvorio drugu vreću startera Čakovec.
 

Najnoviji postovi

Na vrh