• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Bhory - znaci uopce nekoristis Sano junior?kaze jedan covjek da police netreba cijepit uopce ako se koristi Sano smjesa?I kaze da se mjesa samo sa kukuruzom?ja Sam dosad mijeso I jecam Ili zobi
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Ništa osim Protaminofino, probao sam razne kombinacije Supera, Čakovečki, Kokin, Đurđevac, ali s Sanom me ispadne nejjeftinije, nisam probao s čistim šrotom kukukuruza, jer uvijek imam ili ječam ili pšenicu. U vezi cjepljenja, nekužim o čemu pričaš..ima jedan moj stariji post kako hranim, od vitamina dajem AD3,dva puta u tovu, a antibiotik u 3 danu starosti Enroxil, i to je sve. Uginuća gotovo da nema.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
cijepljenje je ustvari zamjenjeno antibiotikom -valjda, rizik smrtnosti je veliki naravno ak se ne koristi neki "red bull" da piceke digne ali je bez toga meso ipak malo zdravije za jesti.
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Da se Kao cijepe prvi Dan starosti tako kazu neki prodavaci od kojij Sam prije uzimo jednodnevne pilice.koliki omjer mijesas kukuruz-psenica(jecam)-sano?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
bhorv daj mi reci napisao si najjeftinije uhranjen turnus pilića ti je sa Sano Protaminom kako misliš najjeftiniji jel pilići manje jedu ili jeftiniji?
Dal ih stavljas zadnjih 8-10 dana na ciste zitarice da se isčiste?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Računao sam da 50 komada pojedu 3 vreće Sano od po 25 kg, i 250-300 kg šrota, zadnji tjedan čisti šrot. Čini mi se da je Sano bio oko 170 kn vreća.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
moj punac je hranio sa tim Protaminom i bio je zadovoljan sa pilićima jedino su kosti bile tamnije nisu bile bijele kao kad je hranio sa čakovečkom smjesom i koncentratom
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Hranio sam piliće sa samom i nikad nisam bio zadovoljan ni sa prirastom ni sa ukusom pilića a ni kupci nisu bili zadovoljni, crne kosti i jako pjenjenje kod kuhanja, od kada sam promijenio smjesu nemam vise problema i kupci zadovoljni nikad vise sano
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
I ja sam kojejkakve kombinacije isprobaval i na kraju se našao u kombinacijama Čakovečke smjese, šrota i Ječma. Za mene najbolje.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
ovaj picek sa slike koji je hranjem Sanom je crveni a ne žuti kak bi trebal biti ak je 8 dana na šrotu. Čak i kad jedu crvenkastu kukuruzu kao što je bc pajdaš i 282 opet su žuti od masnoće a boja bi trebala biti važan čimbenik u prodaji. Zadnje vrijeme najveći problem nije hrana nego brojleri, znaju biti katastrofa. Ne znam od kud jajca uvoze.
Imam pitanje u vezi čišćenja piceka-kak se zove uređaj u kojem se okreću lopatice i ima vruću vodu, u njega se hiti picek nakon kaj iskrvari, onda se nutra pažma pa se hiti u bubanj kaj ima gumene prste. Taj stroj ima grijač vode pa se ne događa da je voda premrzla ili krop pa da su problemi kod skidanja perja.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Prijatelju u zabludi si ako misliš da čisti šrot daje žutu boju picekima. Hranim ih za sebe i užu rodbinu, te me neinteresira žuta boja, kad koljem domaće pjetlove i koke, neke znaju biti žute a neke bljede kože, ali stroj za čiščenje skine taj vanjski sloj boje, tak da opet i žuti postajlu crveni i blijedi. Vidim da se baviš prof. čim tražiš stroj za grijanje vode.
Za sve koji pate na žutu boju pilića prirodni način su sušene i mljevene latice Tagetesa pomješane u šrotu.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
nije samo šrot za boju čini mi se da je kupovna hrana baš ta koja određuje kolko bu koža žuta ili ne jer je kukuruz cijelo vrijeme prisutan u smjesi i kod mješanja. ne bavim se profesionalno, oni kaj cijele godine kolju,oni su profi, ja dvaput za sebe i prodaju koja pokriva sve troškove i malo ostane. Stroj me zanima jer sam imal ono za čišćenje al ak temperatura vode nije konstantna onda žali bože.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prijatelju u zabludi si ako misliš da čisti šrot daje žutu boju picekima. Hranim ih za sebe i užu rodbinu, te me neinteresira žuta boja, kad koljem domaće pjetlove i koke, neke znaju biti žute a neke bljede kože, ali stroj za čiščenje skine taj vanjski sloj boje, tak da opet i žuti postajlu crveni i blijedi. Vidim da se baviš prof. čim tražiš stroj za grijanje vode.
Za sve koji pate na žutu boju pilića prirodni način su sušene i mljevene latice Tagetesa pomješane u šrotu.

U svemu si u pravu kolega! Za te latice i tu biljku prvi puta čujem. A kaj se tiće boje .... Moji piceki su žuti, a na to se i te kak gleda. Mada, zna se dogoditi i pokoji tak bijeli ko Avet. A od prvog dana su zajedno svi. Genetika i matično jato su tu u igri.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
ovi iz valipile su najesen bili loši. jedna prodavačica u Gorici mi je rekla da se jaja uvoze čak iz brazila što me nebi začudilo. Problem su valjda matična jata ili tak nešto slično. Ak brojleri od prvog dana genetski nisu pravi onda je čitavi proces ugrožen pas ima i blijedih i žgoljavih
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imaš tu u postu moje iskustvao sa Valipileom pa prosudi sam.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
jel ima negdje u VG ili ZG i okolici za kupiti jednodnevne a da nisu valipile?

Nakon kaj sam pročital cijelu temu zanima me odgovor na pitanje:


-kada usporedimo ishranu sa Sano+žitarice i Čakovec ili neki drugi + žitarice, generalno po vama koja je varijanta najbolja. Ako Sano mješamo od prvog dana, financijski i po kvaliteti hrane. Ja sam startera daval 2kg po kljunu ostalo super+kukuruz i zob ili ječam
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
834
Od kad hranimo sa sano protamino fino, preporodili smo se. Hranimo ih s time od prvog dana do 10-15 dana pred klanje. Od uginuca, nema kompliciranja i maltretiranja pilica sa promjenom hrane. Klanje je za otprilike 70 dana i imaju u prosjeku od 2.do 2,5 kg komad, sa iznutricama bez nogica.
Dullknife imas Radinu u Bukevju , ali ne znam jesu njemu sad pogutili sve zbog ove pticje gripe
 

Najnoviji postovi

Na vrh