• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Čini mi se, prema dosadašnjem iskustvu, da bi važan faktor mogao biti i u dobavi čistog zraka u prostor gdje su pilići smješteni.
Do sada sam ih imao max 60 kom i nije se osjetio toliko zadah valjda plinova iz izmeta njihovog, što li. Sada, kada ih je 84 moram reći da se to prilično osjeti. Inače, prostorija je površine oko 20 m2, ima dva otvora cca 20x20 cm pod stropom a i vrata nisu tako dobro dihtana i od tuda dobiju sav friški zrak.
Uz to, i kokoši nesilice su u istom dijelu djelomično, jer ulaze iz druge prostoji u ta prostor gdje su pilici, mada su fizički odvojeni.
Nesilica, uz pjetla i domaće piliće ima ukupno 20.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Čini mi se, prema dosadašnjem iskustvu, da bi važan faktor mogao biti i u dobavi čistog zraka u prostor gdje su pilići smješteni.
Do sada sam ih imao max 60 kom i nije se osjetio toliko zadah valjda plinova iz izmeta njihovog, što li. Sada, kada ih je 84 moram reći da se to prilično osjeti. Inače, prostorija je površine oko 20 m2, ima dva otvora cca 20x20 cm pod stropom a i vrata nisu tako dobro dihtana i od tuda dobiju sav friški zrak.
Uz to, i kokoši nesilice su u istom dijelu djelomično, jer ulaze iz druge prostoji u ta prostor gdje su pilici, mada su fizički odvojeni.
Nesilica, uz pjetla i domaće piliće ima ukupno 20.
Nije poželjno da budu u istoj prostoriji..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Da, svjestan sam da nije dobro da budu u istoj prostoriji. Doduše, kokoši ne spavaju u toj prostoriji već u drugoj, povezanoj vratima sa tom, u ovoj im se nalazi hrana i voda, a mogu slobodno i van, u vrt, iz svoje prostorije.
I, kvadratura je zapravo 30 m2, jutros sam mjerio pa x 2,2 m to je preko 60 m3 prostora no ti plinovi koji se oslobađaju iz izmeta pretpostavljam da su teži od zraka i da se zadržavaju u donjim dijilovima prostorije pa ako zrak i cirkulira u gornjim slojevima te "opasne" plinove ne odnosi sa sobom, ili ne dovoljno.
Napominjem da su ovo samo moje pretpostavke, zasnovane samo na osobnom iskustvu. Jer, kada sam u njihovoj prostoriji, i kada se saginjem puniti hranilice osjeti se jače nego u gornjim slojevima zraka.
Da li bi u tome mogao ležati uzrok ugibanja? Bilo bi interesantno propitati.

Inače, ova dva do sada zapravo nisu uginuli već su pokazivali opću klonulost koja je trajala duže od dana, a da ne bi patili skratio sam im sam muke. Dakle, nisu se više kretali, drugi bi ih gazili ako bi im bili na putu a ovi ne bi više pokazivali otpor.
I, naravno, radi se o jedinkama manje mase od prosječnih.
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Mi othranimo 50ak komada u 4 kvadrata i bude ok.

Ma, prema mojem iskustvu mislim da to nije moguće. 4 m2 za 50 kom, pa to je 12,5 kom po m2, to gotovo ni fizički ne može stati kada su u poodmaklom razvoju.
Možda do nekih 3 tjedna max, ako su počeli kao jednodnevni.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Ma, prema mojem iskustvu mislim da to nije moguće. 4 m2 za 50 kom, pa to je 12,5 kom po m2, to gotovo ni fizički ne može stati kada su u poodmaklom razvoju.
Možda do nekih 3 tjedna max, ako su počeli kao jednodnevni.
Na kvadrat ide od 15-17 komada

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Moguce je, prva dva tjedna su u kavezu koji je slozen od starog kreveta a onda krevet ide van i pustimo ih sirom. Idu na preradu kad imaju preko 2.5 kg i vise. Rijetko koji strada i to dok su jos mali, kad narastu stradaju svi al od noza.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Pilići ne smiju biti na propuhu ali protok i dotok zraka mora biti. Potrebno je da su otvori na istoj strani . Također ako se ne čisti redovito stvaraju se plinovi i na donjem dijelu se zagrijava ustajali zrak koji osjetimo kao neugodan miris. Znači nije stvar da budu zadihtani niti da su na vjetru odnosno propuhu jer im ne smije biti hladno. Prenapučenost i naguranost u male prostore ih samo nepotrebno zagrijava pa je konzumacija hrane slabija i sami prirast isto tako. Ako vidite da su pilići zasrani i prljavi znaći da ih je previše.Moraju se nesmetano kretati inaće znaju padati na noge. Kad se uđe u pilićarnik odma se vidi i po zadahu i izgledu životinja jesu li pogođeni uvjeti koji su im potrebni.
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Pa to nije ni 6 tjedana starosti pa već klanje. Mi ih držimo do 8 tjedana starosti.
Koliku težinu imaju očišćeni sa tih nepunih 6 tjedana?
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Pa to nije ni 6 tjedana starosti pa već klanje. Mi ih držimo do 8 tjedana starosti.
Koliku težinu imaju očišćeni sa tih nepunih 6 tjedana?
Prosjek živih 2.2kg sa 35 dana tova

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Hm, pa čime ih hraniš i na koji način?
Naša prošla tura je na 54 pileta bila 2380 g prosjek, ali sa 8 punih tjedana (56 dana + 2-4 dana dok sve pokoljemo- na ruke sve radimo).
Važemo čiste, bez nogica, želuca, jetre i srca.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Hm, pa čime ih hraniš i na koji način?
Naša prošla tura je na 54 pileta bila 2380 g prosjek, ali sa 8 punih tjedana (56 dana + 2-4 dana dok sve pokoljemo- na ruke sve radimo).
Važemo čiste, bez nogica, želuca, jetre i srca.
To je tov u farmu 20000 komada znaci idealni uvjeti..od grijanja pa nadalje..vlastita proizvodnja hrane..Valipile

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Hm, to je druga stvar, mada mi je malo vjerojatno da možeš imati toliki prirast. Ali dobro. Ti znaš.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Hm, to je druga stvar, mada mi je malo vjerojatno da možeš imati toliki prirast. Ali dobro. Ti znaš.
d1dad1a95128bd54b7fffd31f8030502.jpg
evo ima par korisnih informacija

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh