• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tko voli iz farme, nek izvoli. Ja to jedem samo u krajnoj nuždi. Izbjegavam maksimalno. Jedi duže vremena puno takve piletine i antibiotici ti više u slučaju bolesti ne pomažu ili imaju bitno smanjeni efekt. To je samo moje logično razmišljanje, s obzirom na to u kakvim uvjetima žive i koliko su nakljukani antibioticima.

Domaći, barem kod mene, kupljenu smjesu ne jedu od kad počnu dobivati perje. Rastu 2-3 tjedna duže, ali meni vrijede duplo više nego oni iz trgovine.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Sinoc smo jedno ocistili, imaju 2 mjeseca. tezina bez ponutrice i nogica 3.750kg.. U srijedu bi trebao doci covjek da sve ocisti . Bas me interesuje kakav ce biti prosjek. Jedu, starter, super+prekrupa+jecam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Dobro jutro. Da te ispravim , uopće neće rasti jer će krepat. Strašne li stvari stavit ih tjedan dana pred klanje na šrot. Nešto kao pušać koji već tjedan dana nakon dvadeset godina nije zapalio.
Slično je i sa takozvanim domačim jajima. Nesilice u gajbama hranjene u podrumu smjesom. Valjda su domača jer su kokoši doma u gajbama ili možda jer su hranjena domačom smjesom ili jer su iz hrvatskih gajbi i smjese a ne iz uvoza.

Razlika je mala ili nikakva , još su njihovi zdraviji jer znaju sa kemikalijama i imaju higijenu i inspekcijski nadzor.
Piceka bi uzeo na poklon kad bi bio izležen oko Uskrsa od domaćih koka pod kvočkom , pa da trčkara do jeseni -kiluipol- po vrtu i travi , pije vodu bez klora i muvisela iz bunara , jede šrot i šta nađe , travu a ne atibiotik smjesu i GMO. Pošto tak nešto nemaš kupit ću kod Todorića po deset a ne ,,domaće" na crno bez računa i deklaracije po trideset.


...i tak mojih 300 komada mora krepat...jer nakon dva tjedna na kupljenoj hrani (starter) moraju jest samo gnjusnu domaću kukuruzu, smrdljivi domaći ječam, pišljivu tritikalu i pljesnivu zob (sve domaće bez špricanja i gmo-a)...i onda ih tak krepane (naravno od sjekire) višak otprodam al ne po trideset, nego po četrdeset za kilu (a ne komad), jer nemaju deklaracije ni računa...
a ovi idioti kaj to kupuju, redom doktori, advokati, milicajci i sudci...sve neuki ljudi koji ne znaju kak su fini oni "todorićevi" po deset.
ustvari, nekima je bolje da papaju te todorićeve nego da tipkaju po forumu...:icon_rofl:
...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Imam nekoliko pitanja.
Mogu li se jednodnevni pilići držati u prostoriji gdje je sad temperatura oko pet stupnjeva?
Kolika bi trebala biti jačina žarulje?
Do kada moraju imati lampu upaljenu 24 sata?
Moraju li biti u kutiji ili se lampa može montirati iznad žičane gajbe?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Pilići na 5 stupnjeva ne, na 35 da...
žarulja nije najsretnije riješenje za grijanje pilića
ne moraju imat lampu 24 sata (eventualno mogu prvih 3-5 dana)
a zadnje ovisi o vatrogascima...:eek::
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Mislio sam na piliće u kutiji iznad kojih je lampa os sto vata . U ostatku prostorije je trenutno pet stupnjeva.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pa probaj stavit termometar u kutiju i upali žarulju...ako dobiješ 30 ili više, mogu tu bit pilići...ne vidim problem...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Ma imam posla gdi mi ga ne treba. Žena kupila dvadesetak komada jednodnevnih a još je to prehladno i prerano za nas sitne kokošare.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo mojima danas prvi dan rođenja.
 

Prilozi

  • IMG_20180309_083804.jpg
    IMG_20180309_083804.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 82

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislio sam na piliće u kutiji iznad kojih je lampa os sto vata . U ostatku prostorije je trenutno pet stupnjeva.

Žarulja ne bi smjela biti jača od 40 W (žarna nit), inače mogu oslijepiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Spoji dvije žarulje od 75...100W serijski. Grijale budu ko jedna od 50-tak W, a s puno manje svjetla. Napominjem, obje žarulje moraju biti iste snage.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Žarulja ne bi smjela biti jača od 40 W (žarna nit), inače mogu oslijepiti.

Ja jih imam pod halogen žarulju 75w i nemam problema.


Veči problem mi se vidi vlaga. Ak je u prostoru 5 a ti greješ box na 30+.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Evo deset komada sa petnaest dana starosti smazali vreću čakovečke početne smjese . Danas im načeo novu i zamješao sa šrotom u omjeru dva jedan. Nisu oduševljeni pa ih vračam na samu smjesu . Valjda je potrošnja hrane veća zbog ove hladnoće koja nikako ne popušta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh