• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov teladi

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ovaj skojim sam dosta dobar je imo krivo posložena osnovna sredstva a time i amortizaciju time 250 000 kazna, a kod ovog drugog su još uvijek i navodno ga kače za te evidencije,

A dali su oni OPG ili d.o.o.?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ja sam mislio da su pravna osoba pa je zbog toga kazna visoka...

to je opg ali imaju dnevnu proizvodnju 1400 l mlijeka i velike prihode time.
Kad smo na ovoj temi i vidio sam ispred nešto slićno pa baci svoj obrok za bike, ako to magistar može zabadava
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mislim da znam o kome se radi ali opet nije u redu tako kažnjavati pa nije bilo sve da nije valjalo,da su tako inspekcije vrijedne na drugima slučajevima po Ljepoj našoj, bilo bi milina ali ne, treba seljaku uzeti jer kod pojedinaca još ima malo pa da im se i to otme:axe::axe:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
A jooojjj...na balkanu mnogo ima ljubičastih teladi u zadnje vreme...
neće to valjat, "milka" će osvojiti svet slatkiša...:lol:

pozzz joe!:mrgreen:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
mislim da znam o kome se radi ali opet nije u redu tako kažnjavati pa nije bilo sve da nije valjalo,da su tako inspekcije vrijedne na drugima slučajevima po ljepoj našoj, bilo bi milina ali ne, treba seljaku uzeti jer kod pojedinaca još ima malo pa da im se i to otme:axe::axe:

to gospodarstvo bi moglo biti uzor svim gospodarstvima što se tiće svih parametara, organizacije,hranidbe,tehnologije...
I jedno je od rijetkih tako velikih koje je uspjelo
kodnas se jedino privatni sektor tj. Malo i srednje poduzetništvo strogo nadzire a time i kažnjava dok se veliki poduzetnici i državne tvrtke zaobilaze
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dečki tema je tov teladi.. Otišli ste debelo u offtopic.Morat ću obrisat postove nevezano za temu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo mog najmlađeg člana porodice :) Slatkiš mali:mrgreen::mrgreen:

Slika1928.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
daj bog da ga za Božić prodaš po 18kn žive vage i sam nek dobro napreduje:gitarist:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
pa šta je vama!?? Pa telad nedajem ispod 25

smatra se da će to tele za božić biti bik i da ce mu to biti cijena.

Kako stare telce prodaješ dali imas kojega, odkud si?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh....da bil bude za van taman na jesen 2013. još i prije božića :)
Ma nek bude cjena i 15 kn ja budem zadovoljan ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa do jeseni 2013 bude 900 kg pa po 15kn uuuuu

pa kod mene se bikovi prodaju s 15-20 mj starosti, ovisi o stanju goveda i u prosjeku budu 700 kg žive vage, najteži bik kojeg sam prodal bil je točno 800 kg, to je bila lijepa mrcina i nitko se nije bunio, samo je taj puta cjena nažalost bila 10 kn....žalosno. bilo ih je po 750, 725....a i gdje koj manji oko 650....675 kg...kako kad.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ima tko veze sa prodajom bikova na Bliski istok?

Nisam još sudjelovao u tome, al imam dosta poznanika koji su tovarili robu na "brod" o svojem trošku prevoza do broda i to valjda ide na istok...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
je i velika većina jev još ne vidla pare...čini mi se da do 4 mjeseca se čeka...:madmana:
 
Na vrh