• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov teladi

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kad je već riječ o poticajima,čuo sam da se u ratarstvu smanjuju za 50% a stočarstvo za 70%
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ŠANANA telici su ti odlicni :D,kako napreduju dosad jel sve OK?

Dobro napreduju, za sad je sve ok...


Dobro si čuo.. Sva grla koja do 31.12.2011. napune 250 dana u tovu i starija su od godinu dana a do trenutka klanja mlađa od dvije godine, ulaze u referentni obračun, s tim da se do 01.03.2011. moraju zaklati ili izvesti.

A kaj onda s bikovima koji su sad u tovu, a idu van (na klanje) u ljetu, 6 ili 8 mj?

Neznam dali je tko upoznat s tim da za 2012.g i sljedeće godine iznos izravnog plaćanja po tovnom junetu izgleda više neće biti 1900kn već između 900-1000kn.
Pa da si to znate staviti u kalkulaciju.

Baš se pitam kaj bude rekel kolega na to, on tovi oko 35 komad trenutno, ja imam nešto sitno, trenutno do 10 kom.
Izgleda da se budemo pozdravili s poticajima, kak je bilo i za očekivati...
 
B

BAGERISTA

Guest
I ja se lagano bavim tovom junadi...
Evo i mojih budučih bikova :)
slika1772.jpg

Ovaj maleni je moj, star 5 dana i za sad odlično napreduje, pije čisto mlijeko 4l na obrok, probava je ok.

.

Ovaj sistem je bolji,,nego držat kantu u rukama......
Koliko su ti duge dude,,,,,i dali kad lupa razbije kantu,,,ili mu se makne...:scratch
Može koja slika,.........
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
A kaj onda s bikovima koji su sad u tovu, a idu van (na klanje) u ljetu, 6 ili 8 mj?



Baš se pitam kaj bude rekel kolega na to, on tovi oko 35 komad trenutno, ja imam nešto sitno, trenutno do 10 kom.
Izgleda da se budemo pozdravili s poticajima, kak je bilo i za očekivati...[/QUOTE]

neznam,,receno mi je na selekciji da produzili kvotu do 1.3 2012g,,prodao 4komada ove godine,,da ce uci i oni,,,,,samo do 20,1,,da prijavim ove sto zaklani prosle godine,,,i da ce bit poticaj,za 2012g,samo ako prodo 50posto,,od kvote,,bez obzira koliko imas u tovu,to su moja saznanja,,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovaj sistem je bolji,,nego držat kantu u rukama......
Koliko su ti duge dude,,,,,i dali kad lupa razbije kantu,,,ili mu se makne...:scratch
Može koja slika,.........
Sistem je dobar, a dude su dugo do 10 cm, možda manje, neznam točno.
Ma kad lupa lupa u drvo :mrgreen: tak da kanti nemože biti ništa :)
imaš onu sliku gde sisaju sva 3 odjednom, sve se lijepo vidi :)
 
B

BAGERISTA

Guest
OKsve mi je jasno,,,,,i to ide sljedeče u izradu,,,,ali ,kantu potkajlaš iza sa drvenim cokom ili nečim,,,da ne biježi dok sisa je tako..............:scratchako sam dobro vidija..8)
takvu kantu imam i ja,,pa gas u izradu,,,samo idem na šire,,,jer ako dođe šira kanta da ne bude opet preinake
Dali je visina otprilike do koljena,,,,ili nešto niža,,,od poda,,,ili nije bitno..:?:?

Uglavnom hvala na odgovorima..:supz::supz::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
OKsve mi je jasno,,,,,i to ide sljedeče u izradu,,,,ali ,kantu potkajlaš iza sa drvenim cokom ili nečim,,,da ne biježi dok sisa je tako..............:scratchako sam dobro vidija..8)
takvu kantu imam i ja,,pa gas u izradu,,,samo idem na šire,,,jer ako dođe šira kanta da ne bude opet preinake
Dali je visina otprilike do koljena,,,,ili nešto niža,,,od poda,,,ili nije bitno..:?:?

Uglavnom hvala na odgovorima..:supz::supz::partyman:

E upravo tako, straga stavim neko drvo da si ju ne mogu odgurat u kopanju dok sisaju.
Obavezno napravi veču, jer se proizvođači i dimenzije kanti stalno mjenjaju :D:rolleyess:
A za visinu neznam, visine kravljeg vimena, da im nebude ni prenisko ni previsoko:weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Zahvaljujem kolega.......................:supz::supz:
a niš mijerit ču prema meni,,jer me je jednom okinuo,,,kad je fulo dudu..:mrgreen::mrgreen:

Ništa do koljena,,da more sisat i mlađi i stariji..
 
F

flex

Guest
Razmisljam sledecu turu teladi da hranim sa sledecom recepturom:

60 kg kukuruza(mljevenog= srot)
10kg sojine sacme
10kg jecma
17kg stocnog brasna
3kg vitaminsko mineralni dodatak

ili da ostanem pri trenutnom nacinu ishrane(Megi 35 koncentrat 25kg + 75kg kukuruza)?

Sta vi mislite?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
flex
Koliko su stara, odnosno teška telad? Meggi ti ide do 200 Kg težine. Jesi računao koja ti je smjesa jeftinija?
 
F

flex

Guest
flex
Koliko su stara, odnosno teška telad? Meggi ti ide do 200 Kg težine. Jesi računao koja ti je smjesa jeftinija?

Oko 100kg su telad,znam da Megi35 ide do 200kg tezine,pitam za savjet jer bi mi ova prva smjesa sto sam napisao ispala malo jeftinija :rolleyess:
 
M

MOCO

Guest
Znaci da ostanem pri Megi35 koncentratu?

ako ti je to skuplje, onda počni polako prebacivat na jeftinije, nemoj odjednom prebacit, ako su oko 100kg treba ti barem 10 dana za uvest novu hranu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
Znaci da ostanem pri Megi35 koncentratu?


Koliko ti jedu Meggija dnevno? Prednost meggi koncentrata je to što je prijatnog mirisa i ukusa pa ga telad rado jedu, a sadrži i neke lako razgradive hranljive komponente (baš tako proizvođač navodi). Ovu drugu smjesu možeš koristiti kad telad prestanu piti mlijeko. Samo je polako uvodi u ishranu kao što je MOCO rekao.
 
F

flex

Guest
Koliko ti jedu Meggija dnevno? Prednost meggi koncentrata je to što je prijatnog mirisa i ukusa pa ga telad rado jedu, a sadrži i neke lako razgradive hranljive komponente (baš tako proizvođač navodi). Ovu drugu smjesu možeš koristiti kad telad prestanu piti mlijeko. Samo je polako uvodi u ishranu kao što je MOCO rekao.

Telad jedu koncentrat(Megi35 + kukuruz),otprilike 2-3 kg po teletu dnevno,ne piju mlijeko,najvjerovatnije da cu ostati pri Megiju i sa narednim turama.

Koliko treba vremena da tele starosti 7 dana hranjen zamjenskim mlijekom (Milsan) i Megi35 koncentratom da dostigne kilazu od 150kg?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

MOCO

Guest
Koliko treba vremena da tele starosti 7 dana hranjen zamjenskim mlijekom (Milsan) i Megi35 koncentratom da dostigne kilazu od 150kg?

min.10 nedjelja, pazi da mu je najmanje prvih 6 nedjelja milsan glavna hrana
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
Telad jedu koncentrat(Megi35 + kukuruz),otprilike 2-3 kg po teletu dnevno,ne piju mlijeko,najvjerovatnije da cu ostati pri Megiju i sa narednim turama.

Koliko treba vremena da tele starosti 7 dana hranjen zamjenskim mlijekom (Milsan) i Megi35 koncentratom da dostigne kilazu od 150kg?

U ovu smjesu sa Meggijem pored kukuruza uključi još ječam i mekinje. Kukuruz ima slab aminokiselinski sastav a Meggi nemože sam nadoknaditi sve što fali. Osim toga mekinje su bogate vlaknima, imaju blagi laksativan efekat i podstiču peristaltiku crijeva.
Kad telad prestanu piti mlijeko odnosno zamjenice, možeš polako preći na ovu drugu jeftiniju smjesu što si naveo. Samo pazi da premiksi koje koristiš u njoj budu prijatnog mirisa, da ti telad zbog lošeg mirisa nebi slabije jela koncentrat.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko muška telad (budući bikovi) nakon odbitka od mlijeka ili zamjenice, a starosti malo preko 2 mj smiju pojesti brašnastog djela obroka??
Naravno jednu oni i sad sve po malo, a stari su oko 1,5 mj.
Slažem im smjesu doma, kukuruzno brašno, pšenične posije + vitamini.
Koliko je bitan ječam u smjesi za teliće??, mi ga dajemo samo kravama, velikim bikovima ne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh