• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor za voćarstvo

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Naravno, ali i puno drva okolo pa se da zakljuciti ali ta cifra je nevjerovatno niska, sama naknadna ugradnja klima uredaja ( na haubi) krece se oko 1500eura
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Sve zavisi kakav je voćnjak, ako je razmak dovoljan za prolazak onda bi mogao
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Ma imam problem ako bi išao na 73.12

Trenutno imam goldoni star 3070.

Ali problem je što više nema voćarskog traktora od cca. 70 ks ispod 50 000e.

A kupio bi traktor jer goldoni već ima 5000rs. A ne znam šta gledati
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
Za tu snagu traktora jeftinije se nude samo traktori iz Kine, Turske i Indije (Solis, Armatrac...). Više nema ni Ursusa jer je firma izgleda propala. Takvi traktori su cca, 40.000 eura. Problem je što više ne dozvoljavaju kupovinu rabljene mehanizacije.
Koliko sam pročitao za mjeru 73.12 je osigurano 15 mil. eura što znači da će to biti podijeljeno na cca 500-600 korisnika. U prednosti će biti korisnici iz manje razvijenih krajeva jer će u startu imati više bodova.
Ova mjera je u neku ruku zamjena za mjeru 6.3.1 samo što nije 100% bespovratna. Pitanje je u koliko će se krugova ta nova mjera objavljivati i koliko će ukupno gospodarstava biti njome zahvaćeno. Meni se nekako čini da će to biti puno manje nego što je zahvatila mjera 6.3.1.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Pa na eko dijelu mjere ako ostane ovako kako je imam max broj bodova ako prijava bude nakon što počne kampanja. Ako ne bude onda imam 2 manje jer će mi ek biti 7700,a treba 8000+ za max bodova u tom segmentu.

Zemlju kupovati ne mogu preko mjere

Objekt se ne isplati kupovati preko mjere
Priključci mi trebaju, ali uvijek se nađe jeftinije, polovno, nešto se riješi.

Jedino što mi preostaje je traktor.

A jedino što nađem da se mogu financijski uokviriti ako se budem prijavio je taj lamborghini ili same dorado. Ali same je 18cm širi od ovog lamba.

Ovaj lambo je 178cm, a jači sa 4 cilindra je 188 cm širok.

Goldoni mi je 156cm u trenutnoj konfiguraciji.

Gledao sam goldonija... Goldoni s80 s manje opreme nego moj je 45 000 eura. To mi je previše.

Znači ovaj lamborghini spire trend 80.4 ili 75...

Ili

Lamborghini sprint, landini mistral2... Ali oni su svi 15ks manje od goldonija i lakši od goldonija...

A nekako si gledam. Možda bolje kupiti kompaktni ratarski. Pa za par godina neki vocarski 50ks bez kabine.

Pa s ovim prskati, podrivati, kositi.

A s ovim bez kabine freza pipalica, bočni disk i tako neke operacije gdje treba više manevrirati.

Koje su širine i marke vaših voćaraca i u kojim kulturama/širinama redova?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Koji onda vocarski ili kompaktni ratarski s kabinom, klimom i cca. 40 000 e s pdv-om ima u ponudi?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
NH super okretan, ali kabina mala do bola, za veće ljude ne preporučujem niko.
Što se tiče komfora u kabine Fendt i Kubota su nekako najbolji.
Kod nas ima par voćaraca Deutza, nisam čuo neke velike zamjerke, ima i jedan Case i jedan Same, sa Caseom su zadovoljni, a Same ne radi ništa tako da se ni ne zna kakav je, bukvalno samo stoji u garaži.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Nh je preskup.

Goldoni je za što nudi postao pre skup. Pogotovo sada sa DOOAN motorima umjesto wm, Kubota it's.

Landini mi se sviđa mistral2 ali je i slabiji i manji i lakši od trenutnog goldonija, a serija 4 mi je zerku široka i pomalo skupa, ali ju imam u vidu... Landini Rex mi je bolesno pre skup.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
402
Po kvaliteti a i financijski je tvoj mehanički Goldoni bolji, od ovih novih traktora punih elektronike, koji će biti tvoj kad otplatiš kredit.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Sad... Goldoni s 5000 radnih sati da je bolji od novog, pa makar i punog elektronike?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Po kvaliteti a i financijski je tvoj mehanički Goldoni bolji, od ovih novih traktora punih elektronike, koji će biti tvoj PROBLEM kad otplatiš kredit.
Fali ti jedna, bitna, riječ...
 
  • Like
Reactions: H&S

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,936
Mistral je puno novaca. 40 000e s pdv-om. I uvijet da kupim mistrala je da prodam goldonija. A mistral mi je i lakši i slabiji od goldonija.


Ovaj Solis mi ulazi u natječaj. I imam pomoćno/rezervni traktor s prednjim utovarivačem..

Kad odbijem ulaganje u digitalizaciju i zelenu politiku. U natječaju ostane 24000 eura. S tim da od 30 000 ja financiram 15%. Tako da 19500 eura kad bi išao na novi glavni traktor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh