• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor za voćarstvo

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
kupio ga prije 2 g 50.000 kn dobio uz njega roto malčer prikolicu i drljače neznam kak se za to stručno kaže one traktorske grablje...napred ima 3 izvoda za hidrauliku a iza 2,širina mu je 120 cm što mi odgovara za plastenik.podatci iz knjige:SCHANZLIN golftrac 35-2 motor 4-zylinder-vw-industrie diselmotor typ 068.2 ,26 kw (35 din-ps) bei 3000 upm,1471 ccm hubraum...brzina 6,god. proizvodnje 83.

evo još malo iznutra a i u poslu na špricanju u plasteniku.Inače ga vozam na ovoj prikolici od vočnjaka do plastenika 2-3 km kad mi se neda vozikat s njim ili kad moram vuč još neke pizdarije koje mi trebaju pri poslu a u njega ne stanu (otrovi,flakserica, herbiko šprica...)
Evo prijatelju Žuti mogo bi ti danima al mora se i radit dođi pa vidi živim u Gorici a stroj je par km dalje.Navrati kad ideš kod brata u gradiče....da si mi živ zdrav.
 

Prilozi

  • 01042011820.jpg
    01042011820.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 548
  • 01042011821.jpg
    01042011821.jpg
    54 KB · Pregleda: 396
  • 18052010639.jpg
    18052010639.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 426
  • 09032010579.jpg
    09032010579.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 357

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
nemam još atomizer,nagodinu ga kupujem pa gledam te vučne,nisu loši a malo ih ljudi ima,jel zbog cijene ili šta? koliko vidim nađe se dobar polovni za nekih 10 000kn,što i nije puno.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
najveći razlog zašto ljudi manje koriste vučene je taj što ti je veći krug okretanja,znači teško ide iz reda u red a sa nošenim to možeš,ja sam prvo htio vučeni ali sam isprobao oba i odlučio se za nošeni
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
nemam još atomizer,nagodinu ga kupujem pa gledam te vučne,nisu loši a malo ih ljudi ima,jel zbog cijene ili šta? koliko vidim nađe se dobar polovni za nekih 10 000kn,što i nije puno.

pazi samo ima neka direktiva i za atomizere biče ako več i nije kod nekih nešto kao registracija ,atestiranje svake godine :scratch
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
pazi samo ima neka direktiva i za atomizere biče ako več i nije kod nekih nešto kao registracija ,atestiranje svake godine :scratch
...moj stav je da je svako preveliko picajzliranje u propisima kontraproduktivno...usrdno se nadam da ćemo na referendumu otpiliti tu famoznu EU
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
vjerujem svima nam to pic... ide na živce al kad ideš u neku investiciju mora čovjek na sve gledat. Veliki dio atomizera koji se prodaju kod nas (polovni) nemogu više po Euro njivama
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a čuj valja paziti svakako,bumo vidjeli kada krenem kupovati. hvala na savjetima.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
prijatelju ne bacaj pare na skup traktor jer ce ti pola godine lezati.traktor se isplati samo ako stalno radi.za 5 ha mozes kupiti yapanera s kabinom,klima 4 cilindra yanmar (peri deri) uzak i nizak a može vrtjeti sve priključke koji ti trebaju i ispod je 15 000 € ali polovan.
AF26DT.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
prijatelju ne bacaj pare na skup traktor jer ce ti pola godine lezati.traktor se isplati samo ako stalno radi.za 5 ha mozes kupiti yapanera s kabinom,klima 4 cilindra yanmar (peri deri) uzak i nizak a može vrtjeti sve priključke koji ti trebaju i ispod je 15 000 € ali polovan.


Yanmari bi za moj pojam bili jako dobri da nemaju 2 velike mane:

1. prespori su :mad:
ako imaš vrt ili vočnjak uz kuću, to ne smeta, ali ak je udaljen nekoliko km, više potrošiš na put nego na rad.

2. preeeeskupi su. :madmana::madmana::madmana:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
meni kolega ima tomo vikovica 731 i nosi s njim atomizer od 300l,suzen je na 1m sirine i radi u vocnjaku sve sta treba sa njim,ima redove na sirini od 2,5m.ja ima antonia carrara 50ks,sirok je 145cm,i imam redove od 2,5-3m sirine

taj traktor je kupljen za 20tkn

a ovo je moj
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
usput, Gec, dali ti se čepe kapaljke od navodnjavanja kad cijev stoji ovako na zemlji?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
prijatelju ne bacaj pare na skup traktor jer ce ti pola godine lezati.traktor se isplati samo ako stalno radi.za 5 ha mozes kupiti yapanera s kabinom,klima 4 cilindra yanmar (peri deri) uzak i nizak a može vrtjeti sve priključke koji ti trebaju i ispod je 15 000 € ali polovan.


Yanmari bi za moj pojam bili jako dobri da nemaju 2 velike mane:

1. prespori su :mad:
ako imaš vrt ili vočnjak uz kuću, to ne smeta, ali ak je udaljen nekoliko km, više potrošiš na put nego na rad.

2. preeeeskupi su. :madmana::madmana::madmana:

mislim da je ovaj model brži
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
usput, Gec, dali ti se čepe kapaljke od navodnjavanja kad cijev stoji ovako na zemlji?

kapaljke su večinom okrenute prema gore, da čepe se al prođem pa ih očistim ak nemrem dodam novu
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Vidim ovdje se cesto vodi polemika oko kupovine novih, da ih tako nazovem, niskobudzetnih traktora, tacnije oko: IMT-a konkretno 539, kineza ili nekog treceg....
Imamo kineza Europarda 454, traktor ima 45ks i duplu vucu.
I ako u pocetku nisam bas bio zadovoljan sto smo kupili kineza, s vremenom mi se i vise nego svidio. Radije u dvoristu imam Europarda nego dva 39-aka. Sta taj traktor uradi to IMT nesmije ni pomisliti, ovaj ga prosto pojede za dorucak :supz:.
Daleko je to od zapadnih traktora, ali koliko para muzike i vise nego dovoljno. Ko se dvoumi izmedju 539 i Europarda definitivno je bolji izbor Europard, govorim iz licnog iskustva. A sem mnogih drugih pogodnosti u odnosu na IMT-a, da ih sada ne nabrajam, Europard ima malte ne potpuno zatvorenu kabinu, dok je u IMT-a kao ljetna basta, to narocito treba uzeti u obzir zbog prskanja.
Neki ce se mozda ljutiti zbog ovoga oko IMT-a, ali staces, jedno jedno je teorija a trece je praksa 8). Sta reci o traktoru koji se preko 30 godina pravi po istom nacrtu :madmana:

Sto se tice jos pogona vise nego preporucujem 4x4, doduse 4x2 je okretniji (narocito u blatu, u mjestu se okrece :rolfer:)



Uploaded with ImageShack.us
Inace ovaj je 2008.godise, a ovi sada novi europard imaju jos bolja rijesenja po pitanju kabine, bolje je amortizovana i cini mi se da je potpuno zatvorena, ima i ventilaciju i jos ljepse izgleda ;)
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Neki ce se mozda ljutiti zbog ovoga oko IMT-a, ali staces, jedno jedno je teorija a trece je praksa 8). Sta reci o traktoru koji se preko 30 godina pravi po istom nacrtu :madmana:

to sam isto rekao vlasnicima tome vinkovića i svim njegovim kopijama.hebes trakotr na kojem se nije ništa promjenilo zadnjih 30 godina osim boje a pun je mana
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
momci ja bih volio da ste 100% u pravu,ali baš istinski da mi pomognete i da me razuvjerite u to da su kinezi napravili dobar traktor,daj Bože da se isti održi na našim prostorima kao IMT kojeg nisam nikad imao,ali ja nesmijem i nemogu iz dna duše ma koliko to htio vjerovati kinezima.Još nisam sreo i upotrijebio nešto kinesko a da valja.Ni eksera neznaju napraviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh