• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor za voćarstvo

A

atomizer

Guest
Re: traktor za voćarstvo

da slažem se da takav traktor može da odradi poslove voćarske jednako kvalitetno.to je dobar traktor za naše prilike i njemu slični poput imt-a.da se zarađuje više od voća i ima za odvojiti para bez trzavica i nesanica naravno da bi svako kupio neki landini ili goldoni.no i takvi traktori trebaju i puno posla da se otplate.ne isplati se bubnut tolke pare na traktor za hektar dva voća.ja bi također volio imat ful novi moderni traktor da sjedim u njemu u punom komforu ali ja si to nemogu priuštiti.
 
A

Ado

Guest
Re: traktor za voćarstvo

U potponosti se slazem sa tobom vezano za odabir traktora.-Koji je jeftiniji za odrzavanje a dijelova ima svugdje .-Koliko para toliko i muzike .-Ado_
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: traktor za voćarstvo

mislim da bi svaki voćar trebao da zna koliko će mu traktor raditi tj, koliko rh napravi godišnje.
i sam sam dobio želju da kupim novitraktor i kad sam shvatio da sa 4 ha šljiva/višanja napravim jedva 150 rh godišnje brzo me prošla volja.
koji novi traktor se tu može isplatiti, osim mog starog dajca :mrgreen:
treba shvatiti da traktor radi za mene a ne da ja radim za njega
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: traktor za voćarstvo

vidim da je ovdje bilo rijeci o vladimircu i vocnjaku , imam vladimirca (srednja visina) i mislim da je on i vocnjak nespojiv

uz svo postovanje prema rauskoj sili vladimirac jednostavno nije za vocnjaka
ima vise razloga ali evo par
jednostepeno mu kvacilo i sa vecinom prikljucaka imas problema , opet vecina prikljucaka u vocarstvu se zasniva na kardanom gonjenim
dug je i nije okretan kao fergo o kojem je isto bilo rijeci

prednost u vocnjaku dajem IMTu ali sa velikom razlikom poena , naravno mislim na oba traktora bez kabine

za ove povrsine koje se navode moze biti zadovoljavajuci i tomo i yanmar o kojima je bilo price u nekoj drugoj temi , neko voli ovo neko voli ono , ja imam svoga favorita ali oba zadovoljavaju potrebe

recimo kod nas je se uzelo dosta ovih kineza EUROPARD 254 i rade j'bati ih , jos nisu pocrkali
292_1.jpg
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: traktor za voćarstvo

puno puta sam ćuo za taj problem s jednostepenim kvačilom, pa mi nikako ustvari nije jasno u čemu je tu zapravo problem?
Ako je problem u onome da je mjenjač stalno spojen s kardanom, to ustvari nije problem traktora nego vozača.
I sam sam imao TV420 i malčer od mega-ing i kad sam prvi put išao da isprobam stroj zabio sam se u ogradu.A baš sam imao dobre kočnice, ali traktor stati na mjestu nije htio.
A samo sam trebao prije prve upotrbe pročitati uputstvo :scratch i sve bi mi bilo jasno
Takvi traktori bi ustvari trebali imati za određene priključne strojeve sa velikim zamašnjačkim silama (malčer) imati posebnu izvedbu kardana, koji na onoj strani gdje se skapčaju na traktor imaju jednu posebnu vrstu spojke koja proklizi kad je brzina stroja veča o brzine traktora.
Tako da mislim da mu to nije velika mana,

Svatko ima svoj ukus, ali svatko za sebe treba da odredi i za što mu treba traktor,
ako je traktor samo zato da se voza po selu i keri pred drugima , onda to mora biti novi traktor sa svom dodatnom opremom, najskuplji i obavezno sa klimom da čovjek kereći se po selu slučajno ne uznoji.
Svatko za sebe treba da izračuna koliko može odvojiti novaca za taj traktor???

Baš sam danas razgovarao sa čovjekom po pitanju novog ferca za nekolikom jutara zemlje.
Rekao sam mu , čuj ako te žuljaju novci i treba ti traktor za vožnju po selu slobodno ga kupi.
Ali ja za tih 11-12000 eura kupim ;- za 3500 dobrog polovnog ferca
-4000 eura 1Ha zemlje
-1500 eura sadnice cca 500-600 kom (višnje,šljive, breskve ili itd)
-2000 novi atomizer
-1000 novi helikopter ( :D malčer)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: traktor za voćarstvo

eto kao sto si i sam opisao to je samo jedan od problema jednostepenog kvacila , i ja sa vladimircom kosim rotacionom ali nije to to , ova spojka o kojoj pricas (zvrka) ti je potrebna za sve traktore nebitno o kvacilu
naravno za strojeve koji imaju velika ubrzanja

recimo nemozes nigdje da zadrzis na kvacilu kretanje a kardan da ti odradi , kazem ti imam ga i nije za toga iako je meni jako drag traktor
recimo jednostepeno kvacilo i piko presa , :lol: smijesno
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: traktor za voćarstvo

dobro to je ok.
ali ovdje je riječ o vočarskim traktorima i mi nismo profesionalci.
dakle dobar i jeftin traktor.
e sad kad sam vidio sliku kineza odmah sam se sjetio svoje druge želje kod traktora
a to je dupla vuča tj.4x4 pogon
a kad se malo razmislim, pa na dajcu mi ni špera nevalja a ja svejedno još nigdje nisam zapao
svaka čast vama koji ste u brdskim djelovima ,ali ja sam u ravnici, pa što če mi 4x4,em što je zbog tog manje okretan
em što kažu ljudi ;puno djelova puno kvarova a vrijedi o obratno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: traktor za voćarstvo

a sve zavisi od potreba , zasto bi sad kupovao neki rasni traktor (skupi) ako moze i motokutlivator da te zadovolji :roll:

4X4 je odlicna stvar ali poskupljuje zivot kako moj prijatelj kaze :lol: umjesto 4 lezaja u prednjem trapu nema sta nema
ja licno sam ljubitelj a i moje potrebe zahtijevaju 4X4 i bez nje tesko ide jer se radi o pretezno brdovitom kraju
mada ljudima u ravnim predjelima kao i sto ti rece 4X2 zadovoljava a naravno i okretniji je
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: traktor za voćarstvo

MatijaKrizanicMF35 kaže:
radije i imt, samo ne kineza......turski neki uzeti treba

a koji turski da je 25-30 konja i da je 4X4 i da je mali i okretan :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: traktor za voćarstvo

pa zato sto JA zivim i radim na brdovitom terenu :blackeye
 
D

dream10

Guest
Re: traktor za voćarstvo

Pozdrav svima!

Ne mogu vjerovati da se prepucavate oko te teme i izbacujete nekakve izračune bez da spominjete ikakve osnove.
Pa prije odluke dali kupiti novi ili stari traktor mislim da je najmanje bitno dali čovijek ima ili nema novaca ili kako razmišlja. Puno je bolje pitanje dali je ili nije u sustavu PDV-a, dali traktor želi "provući" kroz kapitalna ulaganja, itd.....
Pokušajte okvirno izračunati 10-ak tisućica eura bez PDV-a je okvirno 8.200 €, pa sad odbijte kapitalna ulaganja i vrtimo se oko 6.000 €...
Sad mislim da je neupitno raspravljati o novom traktoru od 6 tisuća ili istom modelu starom 15-ak godina za koji bi dali 4 tisuće €.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktor za voćarstvo

Koliko ja znam povrat kapitalnih ulaganja se može ostavrit na iznose od 150 000 kuna pa na gore !
 
D

dream10

Guest
Re: traktor za voćarstvo

Istina, ali ne mora biti samo jedna stvar u zahtjevu za povrat kapitalnih ulaganja, tako da s traktorom može biti i neki priključak ili koji ha zemlje ili.........
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: traktor za voćarstvo

dream10 kaže:
Istina, ali ne mora biti samo jedna stvar u zahtjevu za povrat kapitalnih ulaganja, tako da s traktorom može biti i neki priključak ili koji ha zemlje ili.........

e pa jel uopče postoje poticaji za kapitalna ulaganja, jel nije to ukinuto?
ako nisu ukinuti koliki je postotak i za što se dobije tj, za što se sve može dobiti
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: traktor za voćarstvo

kapitalna u obliku kakve poznajemo su ukinuta. jedino sto se moze za strojeve dobiti nazad je ako se ide preko IPARD programa, ali to nije tako jednostavno kao sto je bilo sa kapitalnim (i vjerujem da ne prolazi samo jedan traktor vec mora biti zaokruzen projekt).

Uuups potegnuo sam temu staru mjesec dana, ali se nista nije promijenilo
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: traktor za voćarstvo

Smiljan kaže:
kapitalna u obliku kakve poznajemo su ukinuta. jedino sto se moze za strojeve dobiti nazad je ako se ide preko IPARD programa, ali to nije tako jednostavno kao sto je bilo sa kapitalnim (i vjerujem da ne prolazi samo jedan traktor vec mora biti zaokruzen projekt).

Uuups potegnuo sam temu staru mjesec dana, ali se nista nije promijenilo

a ja čuo da te u ipardu mogu bez obrazloženja odbiti, iako si sve OK napravio i imao sve potrebne dokumente
pa ko voli nek izvoli
ah i ta evropa
kad bi se to samo tako davalo kako naši političari obečavaju
baš si razmišljam, npr, imam 5ha šljiva i sve prodam u svojoj županiji i recimo imam taman dosta,
ali eto susjedu poklonim pola novaca da i on posadi 5ha šljiva pa da imam konkurenciju
???
koliko su nama političari obečavali , dobićete,imaćete posudit će vam se itd itd, naravno dat će evrpoa
a baš me zanima dosad koliko smo toga dobili
ako je prešlo 1% obećanog plačam piće svima na ovoj temi
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: traktor za voćarstvo

dream10 kaže:
Pozdrav svima!

Ne mogu vjerovati da se prepucavate oko te teme i izbacujete nekakve izračune bez da spominjete ikakve osnove.
Pa prije odluke dali kupiti novi ili stari traktor mislim da je najmanje bitno dali čovijek ima ili nema novaca ili kako razmišlja. Puno je bolje pitanje dali je ili nije u sustavu PDV-a, dali traktor želi "provući" kroz kapitalna ulaganja, itd.....
Pokušajte okvirno izračunati 10-ak tisućica eura bez PDV-a je okvirno 8.200 €, pa sad odbijte kapitalna ulaganja i vrtimo se oko 6.000 €...
Sad mislim da je neupitno raspravljati o novom traktoru od 6 tisuća ili istom modelu starom 15-ak godina za koji bi dali 4 tisuće €.

a koji je to traktor za 10000 E,
IMT, kinez , i još neki
mislim da ih dobar 539 iz recimo 88g sve pokopa, toliko o današnjoj kvaliteti
za traktore od 25 + tisuća E ok, ali to je 25 000E
a koloko košta PDV???
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
evo mog stroja

kupio ga prije 2 g 50.000 kn dobio uz njega roto malčer prikolicu i drljače neznam kak se za to stručno kaže one traktorske grablje...napred ima 3 izvoda za hidrauliku a iza 2,širina mu je 120 cm što mi odgovara za plastenik.podatci iz knjige:SCHANZLIN golftrac 35-2 motor 4-zylinder-vw-industrie diselmotor typ 068.2 ,26 kw (35 din-ps) bei 3000 upm,1471 ccm hubraum...brzina 6,god. proizvodnje 83.
 

Prilozi

  • 01042011816.jpg
    01042011816.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 318
  • 01042011817.jpg
    01042011817.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 310
  • 01042011818.jpg
    01042011818.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 311
  • 01042011819.jpg
    01042011819.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 308
Na vrh