• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor za voćarstvo

A

atomizer

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

ako se kupuje novi onda sam isto za goldonija ili antonio carraro.rabljeni je uvijek mačak u vreči jedino ako znaš stvarno s kim imaš posla.znam kakva je situacija s financijama.kupilo bi se nešto dobro a da opet nije skupo.velikoj večini je tako.u svakom slučaju pogledaj i potraži nekog talijanskog traktora za takve stvari.
 
B

Bobo

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Tomo (Prima), Hittiner, i njima slicni?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Mislim da bi Tomo ili slični bili preslabi, ostavili bi dušu na takvoj površini.
A i nemaju kabine a to mi je bitno radi atomizera.
Prvo sam si razmišljao o novom Kinezu, ali kad sam od nekoliko vlasnika ćuo iskustva, ipak bi rađe nešto polovno, ali provjereno.
Što se snage tiče, 60 do 80 KS bi trebalo za održavanje biti dosta.
 
B

Bobo

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

pazi, dok jos daju kapitalna, uzimaj novo i ne brini... polovan vocarski traktor naci neces u HR, samo vani ( austrija, njemacka mozda) i tamo ces ga masno platiti. To su izradjeni traktori jer tko bi lud prodavao traktor koji mu treba, ima dobru kabinu, prednju vucu, prednji hidraulik...

Koliko novca uopce imas na raspolaganju za takav stroj?

Sto se tice samo odrzavanja 15ha ( atomizer, kosilica, malcer...) Tomo od 30 ks to radi bez da trepne, tako da ono...
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Bobo, bok
15000 € mi je neki maksimum, nažalost.
 
B

Bobo

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

za 15000€ ne znam da ce s dobiti prednji hidraulik i kardan, kabinu i sve nabrojano...

Na tractorpoolu nema nista ni priblizno toj cjeni. ako ima ista vrijedno spomena, 20 000 i vise.

Uzmi neki zglobni i uzivaj.
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Najbolje je kupiti novo, ali ni onda nije lako odlučiti se što!?
Mi koji smo u lješnjaku i imamo nagib terena moramo razmišljati da nam treba niski traktor i pogon 4x4 sa dovoljno ks za pokretanje priključaka za obradu-održavanje terena, ali treba kasnije vidjeti i za strojeve za berbu.
Kabina treba biti sa ugljanim filterom radi zaštite kod prskanja, jako skupo, ali treba misliti na zdravlje.
U nabavi najidealnijeg traktora smo već dvije godine i izbor je pao na PASQUALI ORION. Ima izvedbu kabine tako da mu je visina svega 169 cm.
Ovo je veoma važno, jer kad plantaža bude starosti 12-15 godina i spoje se krošnje treba moći ući u to i obrađivati, lako je sada kad je to sve malo i nisko.
Osnovna mana tog traktora je ta što je jako skup, i neznam da li je uopće isplativ za plantažu ispod 10 ha.

Sada bi me zanimalo oko povrata kapitalnih ulaganja, kad je netko pod ovom temom to već spomenuo, dali pouzdano znate kako idu isplate, jer svi koje znam i podnjeli su zahtjeve nitko nije dobio još ni kune. Koliko se čeka?
I još nešto: kad su povećane stope povrata kapitalnih ulaganja sa 25 na 40 % cijene traktora su otišle 3000-4000 eura gore! Imam ponude traktora od prije dvije godine i sada! Znači nismo mi kao proizvođači dobili to realno povećanje, a sada i povećanje bankarskih kamata pa smo skoro na istome, nažalost!
 
V

vukovarac

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

bok svima,najbolji savjet je da sačekaš još malo ako nije hitno,vidiš i sama kakva je situacija,povrat kapitalnih ulaganja mislim da je ove god. nemoguća misija,poticaji za podizanje nasada nisu još isplaćeni,redovni poticaji nisu isplaćeni itd.Malo će bit teško za te novce pronaći novi traktor a da ima sve što tražiš,probaj polovni Yanmar,njih imaš od 11 ks pa nadalje
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Vukovarac, taj Yanmar, to uvozi netko iz Gradišta kod Županje. kakvi su to traktori, da li tko ima iskustva, jel tko kupio? Kako je sa dijelovima, jer su rabljeni?
 
V

vukovarac

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

ja imam Yanmara 16 ks,kupio prije 3 god. u Gradištu, za sada sve najbolje o tom traktoru,mali Japanac je neviđen,sve potrošne dijelove ima kod njega za uzeti,kao i razno razni priključci,kod mene je isto brdovito u lješnjacima ali mali vuče sve uz brdo
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Baš sam pogledao na:

http://www.prodet.hr/prodet_katalog.php?id_kat=1

ponudu Yanmar traktora.
Ima zanimljivih a i onih koji izgledaju kao dječije igračke :)
Ipak su iz Japana :)

Vukovarac, koliko veliku površinu s njima obrađuješ?

Što mislite o Zetoru 6340

http://www.auti.hr/ostalo/showAdvert428905.html

ima jedan ovdje, ali nekako mi cijena izgleda visoka za 15 godina stari traktor.
Što se poticaja i kapitalnih tiče, moje povjerenje u državu je palo na 0% tako da sa time više niti ne računam.
 
A

atomizer

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

ja ipak nebi preporučio japanca.možda za njihove prilike je dobar ali mi i japan......?!?!ako se razmišlja o novom ja bi uvijek talijanskog voćarskog traktora.mislim da pametan prijedlog več spomenut. možda je najpametnije sačekat.
 
V

vukovarac

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

nemojte ljudi žurit lako je novce potrošit,uzmite si truda malo natočite goriva u auto i obiđite sve što vas zanima,ako treba dođite i do Vukovara da vidite Yanmara,moj susjed ima isto od 16 ks radi 2 ha vinograda,prijatelj iz Bogdanovaca ima Yanmara od 25 ks,a ja sam s mojim radio 2.5 ha,pošto sam jesenas posadio još 2.5 ha kupio sam i Torpeda 4806,malo je puno 5 ha za malog od 16 ks,sad mi malac služi isključivo za frezanje i malčiranje,jer s njim mogu između lješnjaka.Malac troši kao upaljač ima 3 brzine prijanosa kardana, 2 mijenjača od po 3 brzine od kojih je glavni mijenjač poluautomatski.Moj Yanmar nema prednju vuču ali ima ih raznih izvedbi,prednja vuča,mislim da sad već ima i s prenjim kardanom
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Da, istina, možda treba pustiti još koji mjesec, preko ljeta. Tolko još mogu izdržat.
A onda nešto tipa ovog Fendta, kojeg je Bobo našao bi bilo idealno.

Jeli istina da je Kraš prestao sa otkupom hrtvatskih lješnjaka i da sad sve ide iz Turske?
 
V

vukovarac

Guest
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

da većina lješnjaka se uvozi iz Turske,otkupljivali su nešto ali navodno da su to bile sitne količine i nije im se dalo zafrkavati sa sitnim količinama, i zato smo mi sad osnovali Udrugu proizvođača lješnjaka Kro-nuss gdje želimo okupiti što više proizvođača,znači velike količine ponuditi ali naravno i kvalitetu.Tvornice slatkiša Kandit ili Kraš trebaju mjesečno oko 10 t lješnjaka(očišćenog)a tko od nas sam može to ponudit
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Zainteresirao me onaj Fendt sa auti.hr, pa sam išao malo potražiti na google-u, pazite ovo :mrgreen:

http://auto.local.ch/en/d/Farming-Vehic ... lyout=true

Točno taj traktor u Švicarskom oglasniku.
Baš ću sutra nazvat čovjeka pa da vidim što kaže, gdje se traktor može pogledat. :lol:
Vjerojatno prvi vlasnik :lol:
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

jednom sam komentirao ponašanje naših ljudi kod ulaska u nove poslove ( a uzgoj lijeske je prilično novi posao ) pa ču ponoviti svoje mišljenje koje se razlikuje od večine na ovom forumu, a i šire ( činimi se da goca - ne javlja se dugo , razmišlja slično ) :scratch
mislim da je glupo ulagati velike novce u početku nekog posla za kojeg nismo sigurni koliko će biti isplativ. ja čačkam oko lijeske 5g i nisam stavio neku značajniju kunu u đep. a mislim da neču sigurno ni još 2-3g ( znaći minimalno 8-10g ništa od biznisa ). zato sam da smanjim troškove uzeo polovni ferguson sa kabinom ( 2.000E ) i radi ko sat. i da mu nešto bude za 5-10.000kn možeš pola traktora promijeniti .

sad kad su vočke malo krupnije uzeo sam polovni atomizer - 6.000kn ( više ne mogu prskati ručno ) i radi ko cajger inače pričali su mi bajke o atomizeru kao strašnoj mašini ( stvarno sam se uplašio kako ču ja stim, i več sam bio dosadio nekima na forumu sa pitanjima i uz sva silna objašnjenja sve sam krivo napravio kod prvog prskanja ) a ono pumpa za vodu , kardan par crijeva i koja dizna i gotovo ( prestrašno je da mi to ne proizvodimo ) da zaboravio sam ima i ventilator na remen-čak( i za tako šta dati 50.000kn - to je čisto bacanje novca pa taman da ga štampaš ) i još ti treba malčer ili nešto slično za tučnjavu sa travom.

naravno da mislim da je najbolje novo, ali uložiti 100-200 tisuča kn ( bez sadnje i zemlje ) u strojeve u posao koji če ti tek početi to vračati ( MOŽDA ) za 10tak godina - bolje ih oroči u banci. za 10 g.će to biti stari strojevi a onda ti najviše trebaju . a kad se lova počne vračati uvijek stigneš kupiti novo i bolje ( za 10g. uvijek se nešto novo smisli u tehnici ). a kad svi počnemo roditi ko zna kakva će biti cijena i otkup

a što se tiče kapitalnih dobiješ povrat činimi se 40% ( samo niko ne zna kad ) a oni podigli cijenu nove robe za 40 % pa ti vidi što si uštedio i dobio

navali narode novi traktor već od 700.000kn ( ali ima i metalik boju i radio ) :scratch :D
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

podržavam tvoje mišljenje u potpunosti :D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

također se slažem s ovim gore navedenim,ali bih još dodao da je slično stanje i u ostalim granama ove naše "supernapredne" poljoprivredne proizvodnje :scratch
no čovjek traži dobar savjet pri kupnji traktora...pa evo moje mišljenje...oglasnik i mobitel u ruke i put pod noge :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh