• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor za voćarstvo

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

pročitao sam sve,,jako poučno. Nego iz koje je to knjige, da si nabavim pa da sve pročitam?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

I drugi put ;) Tu knjigu je već netko na forumu spominjao. Knjigaj iz 2004 godine, ne znam ali ima novo izdanje. Pošto su te godine bili skeptični za neke podloge i voće.
 

igor.kusec

Novi član
Tu od
6 Stu 2008
Poruka
4
Re: koji traktor kupiti?

Pozdrav svima!
Prvo pohvale za forum, odlican je..:)

Zatim, pitanje...Vidim ovdje se raspravlja na temu koji traktor kupiti, pa imam pitanje!

Nedavno je u mojoj obitelji pokrenut OPG, konkretno, sustav krava-tele, stado hrvatskih busa, 20 i par komada...ali prijedimo na stvar..
Posto do sada nismo imali nikakvu poljoprivredu, nismo imali nikakvih strojeva, pa ni traktor..Trenutno imamo traktor Torpedo 4808, koji nam nije dovoljan. Naime, potrban nam je traktor koji bi godisnje orao oko desetak rali, mozda koju ral vise, te kosio i balirao (balirkom za okrugle bale) oko 20 rali livada. To bi mu bili najtezi poslovi, a osim toga sluzio bi za prijevoz na relaciji od 30km, jer se djedovo gospodarstvo nalazi na toj udaljenosti..Dakle, preko ljeta bi cesto morao voziti tu udaljenost! Eto zanima me koji bi nam traktor najvise odgovarao, novi, a da nije pak najskuplji..Uzeli bi novi zbog kapitalnih ulaganja, nesto sam citao, a i cuo o tome kolko drzava vraca, pa samo zakljucili da je najbolje novo...:) Torpedo bi kasnije sluzio za lake poslove, relativno je slabo koristen, pa je u dobroj kondiciji, osim sto mu je otisao ''druk lager'' i sto mu treba lamelu malo postelati, jer je pocela proklizavati..Usput, koju balirku za okrugle bale preporucate? Nju bi vjerojatno uzeli polovnu, zbog rate kredita..

Meni se svida jaaako Agrofarm 85..:) Sto kazete??

Lijepi pozdrav i hvala na pomoci..:)
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

nisam baš neki znalac, ali mislim da bi ti taj traktor bio sasvim dovoljan. želim ti puno uspjeha u poslu. a za ostale priključke pričekaj mahere :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: koji traktor kupiti?

a balirku,ako polovnu,onda claas ili welger,jer one su ti napravljene da jako puno rade... ako ćeš balirat samo sijeno,onda ne trebaš noževe i nju ti u nuždi može i td tjerati...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: koji traktor kupiti?

agrofarm 85 dosta....i mislim da bi s njim mogao sve radit kak spada.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: koji traktor kupiti?

Dobar odabir, samo kad bi ja uzimao uzeo bi oko 100ks traktor
 
D

djuka

Guest
traktor za voćarstvo

Pomagajte iskustvom!
Počeo sam se baviti voćarstvom na 4 ha višnjom i malinom. Imam traktor imt 539 koji mi je preslab a i nepouzdan u zadnje vrijeme pa bi kupio novi. Uzeo bi nešto 45-55 konja, ali nešto jeftinije npr: kinezi eurowolf, yto ili IMT-a.
Za imt-a svatko ima svoju teoriju dali valja ili ne valja, a za kineze nisam ništa čuo iz prve ruke samo po chatovima i od trgovaca a tome mi nije za vjerovati.
Zanima me i koja je računica kupnje traktora za voćarstvo od 50 000 eura, koliko to zemlje mora obraditi?
 
M

mirkec84

Guest
Re: traktor za voćarstvo

djuka kaže:
Pomagajte iskustvom!
Počeo sam se baviti voćarstvom na 4 ha višnjom i malinom. Imam traktor imt 539 koji mi je preslab a i nepouzdan u zadnje vrijeme pa bi kupio novi. Uzeo bi nešto 45-55 konja, ali nešto jeftinije npr: kinezi eurowolf, yto ili IMT-a.
Za imt-a svatko ima svoju teoriju dali valja ili ne valja, a za kineze nisam ništa čuo iz prve ruke samo po chatovima i od trgovaca a tome mi nije za vjerovati.
Zanima me i koja je računica kupnje traktora za voćarstvo od 50 000 eura, koliko to zemlje mora obraditi?
:mrgreen: za 50 000 ce 4 hektr... sigurno obraditi u to ne sumnjaj :scratch
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: traktor za voćarstvo

Kupi si Tubera! On će ti biti dovoljan!
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: traktor za voćarstvo

A i koji ti to voćar dođe 50 000€??????????????????
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: traktor za voćarstvo

Drži se svog IMT 539 ništa bolje ti ne treba. Traktor od 50 000 eura bi trebao imati 90 ha voćnjaka. Čovjek koji prodaje strojeve za međurednu obradu u voćnjacima i vinogradima, je rekao da njegov stroj koji košta 16 000 kn sa ticalom, preporučeno je da obrađuje 50 ha. Sve je jasno. 539 pogotovo u višnji ti je dovoljan. Jedino ako te svrbe novci i ništa drugo te u životu nezanima, a što ćeš ga isplatiti sa višnjama na 4 ha...
 
A

aljmas

Guest
Re: traktor za voćarstvo

dobro razmisli i svakako se konzultiraj sa ljudima koji već imaju traktor koji želiš uzeti.

nikako nemoj da ti bude lijeno napraviti i 500km da pogledaš kako radi i kakva su iskustve ljudi koji ga imaju

sve što ti trgovci govore okači mačku o rep, gamad gnjusna gleda samo da ti uvali i nikako se nemoj odlučiti
za agt agromehanika. Izvedba sačuvaj Bože, reklamacija sačuvaj Bože, garancije isto tako
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

Pozdrav svima,

U skorije vrijeme trebao bi kupiti traktor za obradu voćnjaka (ljeska), sada 5 ha planirano 15 ha u skorijoj budućnosti.
Tako da bi molio iskusnije za pokoji savjetpri odabiru.
Traktor bi se prvenstveno koristio za održavanje nasada a ne za pripremu stoga nije potrebna neka enormna snaga no opet 15 ha nije malo.
Neki moji obavezni uvjeti na traktor su:

1. Prednji kardan
2. Kabina
3. 4x4
4. Pregledan da ne pogazim/pokosim sadnice
5. Lagan za upravljanje i što niži
6. Da se servisi mogu jednostavno rješiti, da nije neki egzotični
7. maksimalno nekih 70-80 KS, može i manje

s obzirom na opće blagostanje u državi, kupuje se polovni ;)
Eto, ako netko zna neki model koji udovoljava ili ima neki svoj prijedlog, slobodno ostavite post.

Pozdrav
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Molim za koji dobar savjet pri kupnji traktora

onda uzmi novog goldonija 70 ks.
 

Najnoviji postovi

Na vrh