• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor za voćarstvo

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Evo još tehničara ;) http://www.prodet.hr/ Čak skraćuju frezu po vašoj mjeri. To mi zvuči jako opako. Naručiš frezu po svojim redovima :roll:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: koji traktor kupiti?

pa to je kod mene, ja živim u toj ulici ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

I? Kakave su cijene tih malih, kao i priključaka? Jel se možeš raspitati?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: koji traktor kupiti?

Ja sam svojedobno zvao prodet i raspitivao se za cijene. Znam da su polovni sa 2000 sati i frezom kostali primamljivih par tisuca Eura (u razini polovnih IMT539). Navodno Japanci te traktore koriste samo za frezanje rizinih polja tako da, opet navodno, to nisu jako izraubani traktori. Nekako mi ta prica ne drzi vodu da se tako lako odricu tih traktora i prodaju ih, ali ima par ljudi ovdje na forumu od kojih sam cuo da su kupci tih polovnjaka uglavnom zadovoljni. Identicni novi traktori kod istog Prodeta kostaju pravo bogatstvo, pa mi ta ogromna razlika u cijeni novih i relativno OK polovnih nije jasna....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Aaa... Nego kontam koliko bi puta mora ići gore dole sa frezom od 1m. 27 redova po 4 m u širini i dužini od 400 m. Otprilike 43 km. Koliko japaner otprilike brzo freza?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: koji traktor kupiti?

Ne znam, ali sigurno ne vise od 6-7km/h, dakle treba ti 6-7 sati bez vremana za okretanje. Ali ne moras cijeli medjuredni prostor frezati ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Hm? Ma nemre taj japaner tako brzo frezati?? Ili? Nije to lagana operacija, pa razapeli su me oko one rotofreze od FAPa, koja freza i napravi 1,26 ha na sat :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: koji traktor kupiti?

U pravu si :) dakle ne 6-7 sati vec puta 2-3 :(
Ja sam se raspitivao za tehnolgiju frezanja i dosao do zakljucka da je to prespora i preskupa operacija sa upitnim rezultatima. Navodno freza nparavi gadan tvrdi sloj ispod onoga sto je pofrezano pa njive/vocnjaci hoce lezati pod vodom ... ne znam dali koji ratar ista tipa freze koristi za velike povrsine pa mi je i to informacija
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Tanjurača je opasna za voćku, ne? Kaže frend da mu je jednom tanjurača ušla u voćnjak i više neće garantira. U mladi šljivik. A i ja sam panglu, skroz tipkam frezanje jer mi je u podsvjesti povrće među redovima, a većina se sigurno neće zezati sa povrćem tako da... Hm.. Ajmo otvoriti temu najbolje od voćnjaka, svojevrsnu kalkulaciju troškova obrade voćnjaka, ulaganja u mehanizaciju i vrste radova. Jel ako se zatravi sredina voćnjaka(međuredni prostor) treba kvalitetniji malčer ili za prvu ruku kosilica. Ako se ide na povrće, ne treba malčer, treba freza, čizel plug,gredičar, polagač folije... Više mehanizacije, veći prihodi i što je najvažnije raniji prihodi :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: koji traktor kupiti?

Sto kaze taj tvoj frend zasto mu nece tanjuraca u vocnjak?
(kad smo vec zabrazdili u OT)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Nije bila fiksirana pa je odtanjurala do voćaka :? Nema veliki šljivik, možda bude posadio povrće između...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: koji traktor kupiti?

Onda to ipak nema veze sa tanjuracom nego sa traktoristom :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

A ne ide jedno bez drugog ;) Nego jučer sam pročitao jednu dosjetku od dva stručnjaka za voćarstvo kaže: "Tko u voćnjaku travu kosi, taj rakije prosi" :mrgreen: Kad uhvatim vremena skenirat ću članak.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

i jel pala kakva odluka?...
nego gdje je taj sa prošnjom rakije... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: živa istina
 
B

Balboa

Guest
Re: koji traktor kupiti?

bio sam i na sajmu i svega su mi napričali..svaki cigo svoga konja.. i tak..ugl. skupo,jako skupo.. Pa sam sad opet počeo razmišljat da uzmem neki drlog..malo ga sredim.. i kupim sve nove strojeve.. Vidim da ste nešto spominjali tanjuraču.. Jedan poznanik ima jutro šljiva.. Kaže da par puta godišnje prođe sjetvospremačem,prije nego korov podivlja, i kaže,super mu je tak.. kao,tanjuranje je glupost. Šta vi kažete na to šljivovci?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

svaka čast. Mohu t isamo reći da sam i ja na plantaži lavande primjetio slične stvari..tj. kad usfrezam zemlju, nema niti jedne krtice niti sitnih malih glodavaca,,,ali nakon 2-3 tjedna se pojave krtice i voluharice i eto sranja...a uz njih i trava, pa opet pali labinku i udri mujo... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

He he, Roko vidio bi tebe da li bi popravljao labinku u garaži, iznad koje bi demineri uništavali zaostale mine :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: koji traktor kupiti?

i jel pala kakva odluka?
"simpa" su mi ti vočari :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh