• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor za voćarstvo

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

Kontam kaže:
He he, Roko vidio bi tebe da li bi popravljao labinku u garaži, iznad koje bi demineri uništavali zaostale mine :mrgreen:

:D :mrgreen: ima ih i dan danas (i tako već 7-8god.)... preko ljeta dnevno "dižu" u zrak oko 30-ak komada... slikam ti sutra ekipu u hotelu, uglavnom da nema njih pola smještaja u gradu bi mogli zatvoriti... :mrgreen:

nego jel se neko ponovio?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Ako se netko nije ponovio, a još uvijek razmišlja, neka uzme i ovo u obzir. :roll:

Svjetske luke zatrpane su brodovima koji su ostali bez posla, a mnogima je postalo gotovo nemoguće osigurati i bankarske garancije za teret bez čega je nemoguće isploviti iz luke.

Svjetske luke zatrpane Svjetske luke zatrpane "parkiranim" brodovima, hrvatski brodari plove na ugovoreTakav strmoglavi pad BDI-a govori da je svjetska trgovina sirovinama poput ugljena, željeza i žitarica dramatično usporila, a glavni indikator je bio pad potražnje za sirovinama u Kini. Kina je npr. najveći svjetski uvoznik željeza.

Iako glavnina razloga za urušavanje vrijednosti brodskog prijevoza na usporavanju svjetskog gospodarstva na veću ponudu brodova u odnosu na potražnju zasigurno je utjecala i činjenica da je u trenucima krize na tržištu znatno povećan broj novih brodova. Naime, prije dvije godine BDI je bio u porastu i brodarskim kompanijama se ulaganje u nove brodove, koji se grade prosječno dvije godine, činilo isplativim no kada su ti brodovi došli na tržište potreba za njima je znatno pala.

Od hrvatskih brodara najizloženija promjenama je Atlantska plovidba koja 30 do 40 posto svojih poslova ugovara na spot tržištu po aktualnoj vrijednosti BDI-a dok su ostali brodovi za prijevoz rasutih tereta u vlasništvu hrvatskih brodara većinom vezani uz dugoročne ugovore.

Dok ugovori traju gubitke zbog pada BDI-a snose posrednici, a ne brodari no nakon što isteknu ugovori potpisani u vrijeme kada su prijevozničke tarife rasle na nove ugovor primijenit će se nova korigirana cijena prijevoza.

Kako do dijelova? Ali će im cijena pasti, ćim Kina usporava potražnju bit će viškova na tržištu, a onda vrijedi zakon ponude i potražnje :) Ne kupujem dok ne spuste cijenu.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

misliš da će od tih pojeftinjenja nešto biti? mislim da se našm prodavačima samo okice trepere na onih 40%... bez razloga su digli dobrano cijene svih porizvoda. dao Bog da malo pojeftine
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Ne znam Roko, u poljoprivredi se uvijek žuri, tako da bi mogli pričekati sa popustima. Ali gdje su otišle te cijene traktora to nije normalno, da nije kineza i Belarusa tko bi znao koja je fer vrijednost traktora, ili bar koja oprema se može dobiti u kojoj cijeni. Čast brand traktorima koji imaju točno određenu namjenu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Kupiš malog tomicu ili ove japanere, radiš u početku sa takvim malim, kad veliki pojeftini da ti ostane gratis mali traktor, tad je vrijeme za kupovinu :mrgreen:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

ma kredit bi trebo biti realiziran negdje u 4mjesecu...bar mi tako kažu ovi što prave plan, a ja mislm da ako bude do 6-7.mj. da će biti super. Tako da ću traktor gldeati najvjerovatnije na sajmu u gudovcu i ostalu meh. ali nikad se ne zna!
po meni su digli cijene nekih 3-5.000ojra na osnovu kapit. ulaganja...
sad mi kažu da MF3600 nema niti pola opreme koju ima stari model 3400(kojeg oni imaju ma skladištu i prodali bi ga za 34.000ojrića), mislim da je to samo navlakuša.....još mi nisu opslali ponudu, a čekam već skoro mjesec dana.hebi ga
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: koji traktor kupiti?

Ako u mjesec dana ne mogu izgenerirati ponudu to ce samo reci da je izmedju njih i dobavljaca/proizvodjaca gadna guzva. Mozda da malo posjetis neke druge trgovce koji prodaju neke druge brandove .... ....
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

izgleda da će tako i biti...kontaktirao sam NEW HOLLAND i danas ću probati kontaktirati ostale proizvođače. Vidjet ću HURLIMANNA i SAME...a tko zna.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Uuu Roko skupa kategorija, za koliko je to zemlje?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

pa plan je 20-25ha lavande, a može biti samo više ali manje ne. Uz lavandu dogovaram koprivu, kamilicu i ako Bog da nešto bazge...a za crni sljez dogovaram sa jednim cijelim selom prozivodnju cca 40 domaćinstava...
prvenstveno bi radio na polju lavande a onda ako stigne i na ostale njive... plan mi je u narednih 5 godina imati nekih 100tinjak hektara pod ljekovitim biljem, tako da se nadam i kupnji nekog ozbiljnijeg traktora 2010.godine

sve je to plan, ali polako kreće u realizaciju
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: koji traktor kupiti?

Ti ces Roko, kako si krenuo preskociti Savu i Unu i poprijeko i k meni u Liku doci :)
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

ma ima zemlje da ti pamet stane, samo je malo ljudi voljno raditi na zemlji i živit od nje. trenutno imam na papiru sakupljeno oko 105 rali zemlje, od čega je jedna parcela ravno 50rali a ostalo je rascjepkano na 3 strane.....a najveća parcela za koju sam gledao po papirima je oko 150 rali i proteže se uz cestu nekih 10ak km, samo tu ima vlasnika da ti pamet stane...
zato ja želim da se država uplete u knjige što prije...

imam prijatelja u Kutini koji ima još ambiciozniji plan...tenutno ima 300ha u komadu (sadi jabuku, krušku i šljivu), a cilja na 1000ha voćnjaka i vinograda... tenutno mu radi oko 5 buldozera na krčenju zemlje...

onda se za koju godinu vidimo na poljima kod tebe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: koji traktor kupiti?

Zabrazdit će i on po bosni, točnije republici srpskoj :) Kako je krenuo :mrgreen: A kako ćeš riješiti Unu? Nasipat zemlje u nju i da vidiš :mrgreen: Šalim se malo ;) Neka neka, lijepi hektari za još bolju kulturu. Samo tako.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: koji traktor kupiti?

Ma nece on sam nasipati :) Organizirati ce team-building-on-the-river gdje ce mu dolaziti ljudi iz renomiranih firmi lopatama zatrpavati da se rekreiraju i jos mu to placati, a navecer kupovati lavadu da ih miris opusti od cjelodnevnog napora :)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: koji traktor kupiti?

roko lijepi planovi, sretno!
kod mene se jako jako tesko (ili nikako),se (ne)može doći do zemlje, :roll:
imaš koju pikč. od toga MF-a?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: koji traktor kupiti?

evo ti link
Obrisan neispravan link.

ma vidjet ću...
a što se t.buildinga tiče,,,imam već odrađeno oko 10-ak tura na otoku za paintball, te dogovoreno sa jednom agencijom za vožnju sa čamcima po Uni za iduću godinu...tura 200kn....imam jedan čamac ali još se 2 prave.
ako neću sad biti lud i ambiciozan, kad ću :?: :D
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: koji traktor kupiti?

roko lijepo, ako imaš prostora zašto ne :)

a paintball,,hehe lud način zabave :D
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: koji traktor kupiti?

Pogledaj si Hurlimana xf 75,90! Mislim da je on odličan ako pogledaš omjer uloženo-dobiveno! XF 75 ti je negdje oko 23000e +PDV!
 

Najnoviji postovi

Na vrh