• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Lanci su od kamiona , samo malo treba da se produže , od tri napraviš dva.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Evo ovdje možeš vidjeti oprugu koju sam ti pominjao . Sigurno preko 100 kg dobijem na polugama.
 

Prilozi

  • IMG00735.jpg
    IMG00735.jpg
    133.7 KB · Pregleda: 46
  • IMG00736.jpg
    IMG00736.jpg
    139.5 KB · Pregleda: 43
  • IMG00737.jpg
    IMG00737.jpg
    147.6 KB · Pregleda: 44

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
Ako dobro kužim ti si "smanjio"težinu malčera prema zemlji tako što si federom dio težine prebacio na traktor, bez obzira što malčer leži na zemlji?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,269
Da, ali je opteretio zadnji kraj traktora da se bolje drzi...besplatni utezi 🤔
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
335
Ne znam jel ja sad to kužim. Ali kaj dobiješ sa federom ako ga povežeš i gore i dole na polugu hidraulike koje se jednako pomiču. I onda se feder ne rasteže. Barem kako je na fotografiji. Logično bi bilo spojit na fiksni dio traktora.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Da, samo što je gornja poluga tri puta kraća od donje poluge koja je duža, i sama ta razlika u dužini se manifestira u rastezanju opruge (a to se na slikama i vidi). To je dovoljno da djelomično dio težine prenese na dif. Da je zakačio oprugu na fiksni dio traktora, onda vjerojatno ne bi mogao malčer spustiti na tlo (opruga bi bila prezategnuta) ili bi ga u radu podizala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Taj se način normalno koristi na prednjim kosilicama, ali iz suprotnog razloga: da prednja kosilica "pliva" a ne da ju traktor mora gurati.
Savo, izvrsno ti je rješenje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Da, samo što je gornja poluga tri puta kraća od donje poluge koja je duža, i sama ta razlika u dužini se manifestira u rastezanju opruge (a to se na slikama i vidi). To je dovoljno da djelomično dio težine prenese na dif. Da je zakačio oprugu na fiksni dio traktora, onda vjerojatno ne bi mogao malčer spustiti na tlo (opruga bi bila prezategnuta) ili bi ga u radu podizala.

Evo čovjek u potpunosti shvatio.
 

Danki

Novi član
Tu od
8 Srp 2019
Poruka
3
Nizbrdo proklizava, uzbrdo se propinje prednji kraj...
Pozdrav. Prije par dana stigao je i moj mtd200 i moram priznati da sam se ugodno iznenadio. Znači ide i na kosine koje sam bio uvjeren da neće moći i to bez lanaca. Uzbrdo zna malo zapeti ali ja kosim bočno. Samo težinu prebacim na jednu stranu i nema problema. Možda bi vam odgovaralo nešta ovako.. kosilica-toro-44-slika-116955377.jpg
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
21050

Moja makina. Bilo me strah opće probat tjerat 145cm s tomekom ali jako ugodno iznenađenje, ide to bez problema. Istina trava je bila mlada i nevelika i rijedka...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
Taj mtd sam i ja htio kupit ali reko daću par tisuća više pa ću se i vozit na kosilici... Na kraju pojeo gov*o... Da se nisam zeznuo, mozda bi to kupio, ovako sam ljut sam na sebe pa ne kupujem više ništa. Traktorić sam prodao odmah čim je prvi kupac zvao
 

Danki

Novi član
Tu od
8 Srp 2019
Poruka
3
Isti sam uzeo, lg200h. Treba malo vremena da se covjek navikne na hidro pogon i na pvu djeluje nekako mlitavo, pogotovo ako prelazite sa pravog traktora, ali ima snage i moze se puno s njim. Nekako gledam, bolje da me poklopi 200kg nego 1500 😉
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Netko je lijepo ušparal 5000kn tvoje muke...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
Bolje nego da su mi sve pare propale, jer bi ju tamo sahranio za par mjeseci
 

dubravko

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Dali je neko probal ugraditi dodatna svjetla na traktorić mtd 175 ili sl.nešto poput maglenki,
ovo na njemu slabo svjetli
 

Najnoviji postovi

Na vrh