• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,470
Naravno,nije baš nešto ali posluži,nakon prvog paljenja drži nekoliko dana.
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
72
Pozdrav kolege,
imam traktorčić MTD Silvertrac 107T/175. Star je oko 5-6 godina ali je kao nov jer je dobro održavan a jako malo radio. Sve je bilo ok dok jednu sezonu nije rabljen te kad sam ga prošle godine upalio motor radi samo preko pola gasa ali se stalno "zalijeće" odnosno dodaje gas pa otpušta i tako stalno. Kad smanjim gas onda se ugasi. Kad je pod opterećenjem (uključena kosa i kretanje) dobro radi ali isto gas mora biti skoro do kraja. Tako sam se provukao prošlu sezonu ali bih ove godine to htio riješiti. Imate li kakav prijedlog?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,470
Vidi u kakvom ti je stanju filter zraka,pa onda vidi od goriva. Kad to pogledaš raskopaj karburator,kod mene je nakon 7 godina bilo taloga nešto ko kamenac pa zaštopalo diznu,tako je bilo na mome MTDu
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
72
Filter zraka je kao iz dućana, kad skinem crijevo goriva sa karburatora curi bez problema znači filter goriva OK. Skinuo sam karburator i ono što vidim na ulazu i izlazu je OK i super čisto. Pokušao sam doći do dizni ali nisam uspio odšerafiti čašicu dolje. Dva šerafa drže muški i izmakne mi se odvijač pa sam odustao da ih ne oštetim previše dok nemam druge. Šerafi na karburatoru su izgleda colovni pa je to malo zeznuto.

Savoris što misliš pod time da je zatvoren saug?
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Pozdrav kolege,
imam traktorčić MTD Silvertrac 107T/175. Star je oko 5-6 godina ali je kao nov jer je dobro održavan a jako malo radio. Sve je bilo ok dok jednu sezonu nije rabljen te kad sam ga prošle godine upalio motor radi samo preko pola gasa ali se stalno "zalijeće" odnosno dodaje gas pa otpušta i tako stalno. Kad smanjim gas onda se ugasi. Kad je pod opterećenjem (uključena kosa i kretanje) dobro radi ali isto gas mora biti skoro do kraja. Tako sam se provukao prošlu sezonu ali bih ove godine to htio riješiti. Imate li kakav prijedlog?
Dok sam u bivšoj firmi radio na košnji imali slične simptome na husqvarna rideru sa briggs motorom. Pukla jedna mala oprugica na onim polugama od gasa na motoru. Pogledaj da nije slučajno se neka otkačila ili pukla.
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
72
Hvala na savjetu ali sve sam pregledao, ima dvije opruge, jedna u onom mehanizmu gdje dolazi sajla od ručice gasa a druga paralelno s polugicom koja ide od tog mehanizma na karburator. Obadvije dobro zakačene. Jedino ako je bila još neka treća koja je skroz otpala. Ali sumnjam da se to u stajanju moglo dogoditi. Meni je još jedino pada na pamet (uz moje skromno poznavanje rada karburatora) da ima u njemu neka ler dizna koja se zaštopala od nekakve "nakupine" u karburatoru (kamenac i sl.) od stajanja. Ima li neko kakvih iskustava? Ali eto nisam uspio otvoriti. Nisam htio siliti dok u ruci nemam drugi karburator jer ovako ipak mogu pokositi. Našao sam na internetu komplet karburatora (vjerojatno zamjenski) po 22 USD samo je problem dostava. I još jedna stvar, ovaj karburator nema nikakvo podešavanje smjese izvana tako da je možda i u tome neki problem, ne znam kako je to riješeno unutra.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,470
Nema ti druge nego skinuti karburator i s njime u sastavne djelove i sve dobro očistiti i ispuhati
 

Mladen107T175

Novi član
Tu od
23 Ruj 2020
Poruka
2
Pozdrav evo da se i ja pridružim imam vrtni traktor Silvertrack 107T107 KUPLJEN 2016.
nikakvih problema osim što je krepao akumulator nakon 2 god. Kosim cca 1600 kv tako da i ne radim previše s njim imam cca 40 radih sati, ugradio sam brojač,noževe dam nabrusit jednom u sezoni,ulje zamjenim.Ne znam što je s ostalim održavnjem(remenje filter goriva zraka, i sl)Poslije svake košnje ispušem kompresorom...
Može mi možda neko pojasnit kako se skida kosište otprilike sam vidio al kako otkačit sajlu koja ide ispod poklopaca od remena(remenice noževa)
Par slika i video:
 

Prilozi

  • 030004b2.jpg
    030004b2.jpg
    63 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20180311_130627.jpg
    IMG_20180311_130627.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 26

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
72
I moj akumulator je na izdisaju, moram ga puniti prije svake košnje. Možeš mi reči gdje si kupio i koja je cijena. Čekam kraj sezone pa da rastavim karburator jer to još uvijek nisam napravio.
 

Mladen107T175

Novi član
Tu od
23 Ruj 2020
Poruka
2
Pozdrav ma meni je trajao 2 god zvao sam servis i rekli su da je to to 2 so 4 god. ah nisu jeftini oko 500 kn(vidio sam da ima i za manje) bar sa ja tolko platio i to obaj što se puni kiselinom Kupljen u Vrbovcu, ima ih po servisima Motorama Zg... MPS Ivanić Grad, zavisi odakle ste...
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
72
Moje je trajao nekih 5 godina s time da ga zimi skinem i stavim u podrum na toplo. A skuplji nego za auto.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,470
Sajlu skidaš tako da prvo na kosištu izvučeš osigurač koji drži sajlu,primeš bužir od sajle i povučeš je unatrag da iskoči iz ležišta na kućištu te potom otkvačiš tamo naprijed kod remenica. Na kraju kod ručke za uključivanje otpojiš sajlu,unutra desno od akumulatora,stisneš kliještima kopče da je možeš povući prema gore. To ti je cijela mudrost. Kućište pretpostavljam da znaš skinuti 🤔
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,470
Jel ima neko da je nedavno kupovao akumulator za traktorić,gdje naručiti,moj je skroz u banani?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,470
Našao sam kod Mehanizacije Miler po 325 kuna+35 kuna dostava
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,515
a jesi razmišljao da preko zime prebaciš na pedale? 🤭

a jesi prošo do Okosija?...oni ti imaju svašta...
 
Na vrh