• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pričamo i davamo mišljenje lako svi, pa tako i ja. Gledajuči na opisano, frezirao budeš več unaprijed preorano zemlju, što znači,da ti ne treba nekva težka profesional freza. A ni dosta nečeš obradati površine predpostavljam.
Uzmi nižeg cijenovnog razreda, omjera reduktora 2:1 ,6 noževa na disku ,a širine 1,5 metara. AGM-jeve, GEO i Sharktiman,povoljne jesu i zatebe budedu dobre. Valjda bi bilo najbolje, da se uzme bar tako široko kao traktor ili več, ali motor možda za to nije dovoljno snažan,da uzmeš 1,7 il 1,8 metara. TAko da...A ako imaš jaja, uzmi širino 1,7 do 1,8 i demontiraj noževe sa diska na jednom krajnoj strani. TAko češ dobiti širino 1,5 metara.A ak buš imao lagano zemljo, možda budeš i lako stavijo nazad noževe, ko zna. BAr pri zadnjem prohodu. Kraj moje priče.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moj susjed ima Gramip AT20-170 i IMT533. Freza njome već godinama bez problema ali isključivo prethodno izorano.
 

zeljko43

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
11
Pričamo i davamo mišljenje lako svi, pa tako i ja. Gledajuči na opisano, frezirao budeš več unaprijed preorano zemlju, što znači,da ti ne treba nekva težka profesional freza. A ni dosta nečeš obradati površine predpostavljam.
Uzmi nižeg cijenovnog razreda, omjera reduktora 2:1 ,6 noževa na disku ,a širine 1,5 metara. AGM-jeve, GEO i Sharktiman,povoljne jesu i zatebe budedu dobre. Valjda bi bilo najbolje, da se uzme bar tako široko kao traktor ili več, ali motor možda za to nije dovoljno snažan,da uzmeš 1,7 il 1,8 metara. TAko da...A ako imaš jaja, uzmi širino 1,7 do 1,8 i demontiraj noževe sa diska na jednom krajnoj strani. TAko češ dobiti širino 1,5 metara.A ak buš imao lagano zemljo, možda budeš i lako stavijo nazad noževe, ko zna. BAr pri zadnjem prohodu. Kraj moje priče.

Hvala na odgovoru, obradjivao bih otprilike jedan hektar, ne vise. Naravno makon oranja.Ali nemam jaja kako kazes za experimente i sl.
Svakako hvala.
Nedoumica mi je tezu ili laksu da traktor prema snazi lakse radi.


Thanks.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jesi brojao noževe? Slike,video? Ništa da pomogne u buduće zainteresiranima za kupnju :p
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Eto slika moje, za vikend je skinula 4h vinograda...znači od kad je kupljena lani na proljeće 10h pofrezala.
Koliko često mjenjate noževe na frezama? I koliko cca prođu?
38A0930E-73F9-436A-9261-99F00CB4BE97.jpeg
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Nije mi dosta jasno oko tih freza. Onaj GEo kod 125 širine piše,da ima 300kil preko, al moja Šarktimanka ima kod 1,5 metara 200kg.To bih značilo,da je izpapira. A da zagušava motor od 35 ks širina 125, onda treba raditi težkim uslovima. No , ak imadu preračunato, da TV 30ks treba imati frezo 115cm, onda bi se to nekako podrazumilo.
Sve ok, a jednostavno se mi ne sviđa, kad freza ne pokriva traktora. No u primeru Ursusa, on trebao bi vučti frezo od 1,7 metara, što bi bilo na laganim uslovima moguče, al na težkim virojatno nikako.
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Tako je, zavisno od freze ja imam geo 125 ima 310 kg i ide preko 20 cm u zemlju, lake freze ne idu toliko duboko samim tim što su puno lakše a i na njima a su manji noževi... Sve zavisi za koju kulturu ti treba, ursus 335 bi možda vrtio i tešku 150 bar po mome iskustvu koje imam sa ovom od 125. Ali. Po meni bolje da vrti ovu nego da ga mu mast vadim sa 150-tkom. Govorim o teškim frezama
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene jedan ima neku tešku frezu 160 cm s reduktorima i pogoni je bez problema z Štorčanom 404. Susjedu je s njom ravnal dvorišće.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
A Štorčan puno je snažniji od C335, pa mu ova freza ne stvara problemova po meni. A dosta ovisi, sa kojimi okretaji vrte se noževi,na koji dubini, na koji zemlji. ZA frezu jesu ustrezniji oni traktorčiči, lagani, širokim kotačima i snažnim motorom, da ne zapadaju pred frezom , kao kamen u vodu. A C- 335 upravo je kontra toga...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Zavisi kakva je zemlja, ja imam tešku zemlju i freza obično ide u tvrdo jer se kroz red vinograda vozi sa traktorom, jedina je sreća da ne treba duboko, a kad frezam orano ima šta vrtit i 40ks 105cm radne al ja volim da to ide do jaja tako da to je 25+ frezanje 8E252542-A4CA-47E6-8303-5AFB642D732C.jpeg
Tu na slici se vidi do kuda je zadnje oranje frezano, i na toj strani je skija, druga strana je nema tamo ide još dublje
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ja na 539 koristim victory 160 cm, spada u tezu verziju ima 300 kg i radi bezprijekorno, bas smo nedavno usporedjivali kako ostaje zemlja iza nekih renomiranih marki i ove koju koristim ja, mogu slobodno reci da niti jedna ne usitni zemlju kao ova moja, istina nesto sporije s njom radim 1.sporom da se traktor manje muci ali kvaliteta posla je neupitna.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200509-212231_Photos.jpg
    Screenshot_20200509-212231_Photos.jpg
    14.4 KB · Pregleda: 32

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Krumpironja, što je bilo sa pantima na tvojoj??? Brebrojio sam sam noževe i na kraju nismo ni ti ni ja u pravu :) ima ih 36...Ne znam kako, ti si reko 24 po katalogu je pisalo 30 a nakraju ih je 36, mislim da su se zaje kod montaže.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Kojim pantama?
Evo ja sam stavio sliku i na mojoj se vidi da ih ima 24 heh meni je zao da moja nema 30 da su i na bočne stavili 6 ali nema veze i ovako dobro radi, ja sam reko ono sta je pisalo u katalogu njihovom, tvoja ako ima 36 znači da ima i jednu kopču više moja ima 5 tvoja 6.
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Moja ima 7 flandži 5 unutarnjih po 6 komada i 2 krajnje po 3 noža, ovo crno na vrhu vrata?
 
Na vrh