• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nazovi Panex. Znam da prodaju malčere GEO, možda imaju, ili mogu nabaviti i frezu.
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Čekam ponudu za tešku frezu firme Linkin kod Vrbovca navodno slaganje po gramip ovim modelima, gledam ttf140 to je navodno isto kao at30 gramip. Da li je netko tamo kupova?
 

brkica11

Novi član
Tu od
11 Tra 2020
Poruka
4
Jel ima netko frezu od Panex AGM-a, onu laganu L 135 ili 155? pa da cujem iskustva, ili ako ima kakv video da vidim okretaje freze.. Dal bi ona isla s malim urusum u drugoj sporoj? na oranu njivu?
 

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
Krumpironja, freza je robusna,za sada odlično ide u suho, ukratko odlična.Mana je što sam morao dorađivati kugle i bolcene za kačenje jer im bolceni nisu EU standard.
 

Neff

Novi član
Tu od
7 Ruj 2016
Poruka
10
Ima li netko frezu za traktor za međurednu obradu, onu s "rupom" u sredini? Gdje se može kupiti i neke preporuke?
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Krumpironja da li ti je na Geu reduktor točno na sedini ili ??? Mislim uzet onu 125 radne širine ali ne znam ako je na sredini reduktor da li ću moći na rukama dobiti toliki pomak u stranu... Ma da koliko sam uspio vidjeti na slikama mislim da je na 125 ipak nekih 10-tak centi pomaknut reduktor i kopčanje bočno
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
"


Sosedova predelana Rositka 115cm za na 3 točkovni priklop.
"
NEFF. Ovo sam u životu vidijo samo u oglasniku jedanput za 400 EURa a onda nikad nigdje više. Ni reklame, ni slike ništa.
BRKICA.Gledaj, da uzmeš frezo sa reduktorom od omjera 2 :1. A ne od 3:1, jer to su traktori samo sa 540 vratilom i presporo kretajo frezo!.
 
Posljednje uređivanje:

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Zvao sam pušta reduktor zato je i cijena manja, ali mislim da je to ign 125 nisam siguran jer nemaju u ponudi 130 tešku
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Di pušta? Pa prebrtvi i piči dalje
Ako ima 30 nozeva onda nije 125, ja sam gledo moja 105 i 125 imaju isti broj nozeva samo su povecali razmak izgleda, a ova pise da ima 6 nozeva vise.
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Gledam sad njihov katalog piše da 105 i 125 imaju 5 flandži i 30 noževa.. uglavnom naručio sam je pa ćemo vidit
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Aj super :ppozdrav: Vidit cemo kad dode moja ima 24, 5 flađi ali na 3 u sredini je 6 noževa a na vanjskima su po 3 noža na nutra okrenuta
 

zeljko43

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
11
Novi Sam ovdje I u o radi zemlje.
Naime kupio Sam nedavno IMT 539 te sada gledam da kupim frezu.
Namijena bi bila priprema zemlje za sjetvu, tj. povrtlarstvo, krumpir, paprika, rajcica kupus I sl.
Molio bih pomoc oko odabira freze, nove naravno, buni me pomalo teske I lake, tezina, sirina it'd.
Da traktor nebi upropastio ukoliko nesto pretesko namijenjenog za njega uzmem.

Unaprijed hvala na savjetu.

Naime pretresao sam cijelu temu I vidim jako raznih stajalista oko odabira..
 

Najnoviji postovi

Na vrh