• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Ja na 539 koristim victory 160 cm, spada u tezu verziju ima 300 kg i radi bezprijekorno, bas smo nedavno usporedjivali kako ostaje zemlja iza nekih renomiranih marki i ove koju koristim ja, mogu slobodno reci da niti jedna ne usitni zemlju kao ova moja, istina nesto sporije s njom radim 1.sporom da se traktor manje muci ali kvaliteta posla je neupitna.
LP kako ste zadovoljni frezom ja bi uzeo isto takvu a mozda 180sirine štore 402 traktor

Alabora u akciji View attachment 25065
Kako ste zadovoljni frezom?!!
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
namjeravam kupit frezu koja vrti obrnuto (unazad) od smjera kretanja traktora i u biti prosijava zemlju, tako da kamenje i biljni ostaci padaju odma iza freze i budu zakopani ispod fino usitnjenog sloja zemlje koji prolazi kroz rešetku, a iza opet ide valjak koji po potrebi zbiva zemlju, u biti nešto ovako (SB Interrasassi - Geo Agric agricultural implements - Italy), pa me zanima ima li ko iskustva sa takvim frezama
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a meni se čini da to ide previše plitko...
dobra jedino za travu precijepit/posijat... 🤭
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
te freze (talijani ih zovu interrasassi)vrtu unazad i u tome i je njihova prednost jer sve šta po velićini (stjene, biljni ostaci i grumenje zemlje) ne može proć kroz tu stražnju metalnu rešetku ili češalj pada na dno i biva prekriveno fino usitnjenom zemljom, evo sam naša gdje je to pojašnjeno (https://www.muratoriequip.it/upload/pdf/categories/INTERRASASSI (1).pdf)

@DARIJUS, meni čak nije ni bitna dubina, jer ovde u Dalmaciji obrađujem samo cca 1ha (više od pola su plastenici), a za duboku obradu imam o Imantsov rotax i podrivač i klasični dvobrazni plug, a freza koju imam slabo usitni zemlju, odnosno usitni je ali ipak ostane nešto grumenja i biljnih ostataka, a poslje nje dok u plasteniku postavim kpk i folije za salatu ili blitvu sve izgazam i svaka stopa bude 10cm duboka. Tako da tražim nešto, a mislim da je ovaj tip freze upravo to, da mi gornjih barem 5cm bude fino obrađeno, doslovno prašina, i nabiveno valjkom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje. Imam traktor Universal 445, koja bi mi freza bila najbolja za njega i koje su se marke najbolje pokazale?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje. Imam traktor Universal 445, koja bi mi freza bila najbolja za njega i koje su se marke najbolje pokazale?
Novu frezu, rabljenu frezu, rabljena Howard 1,8m i deri......
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Neka ti, ova što je predložio hrva, od 180 bude maksimum. Ja sam uz 539 imao IMT 619(i još neki broj), širina zahvata noževa 130 cm.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Ako ti je teza zemlja 180 bude previse za njega... 160 pokriva mu trag ako su ti gume 13.6.

Maschio model H ili U.

Imam 160 model U i melje sve zivo, bilo ilovak ili lapor...
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Hvala Vam na odgovorima. A, reci te mi jel neko koristio ove freze marke Universal, Indijska licenca?
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Nemam i ja kupujem pa pratim koju uzeti!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kompletno sam reparirao donji postroj svoje at20...nove motike, novi semerinzi, novi ležajevi i nove matice koje drže lančanike...ukupno, par kuna više od 2000, i stroj je kao novi...doslovno!
međutim, mislim da bi valjalo lagano prikupljati potrošni materijal za te freze, jer nisam baš bio sretan izborom u dućanima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh